بازی اندروید

سو استفاده از بازار گرم مشاوره مجازی

سو استفاده از بازار گرم مشاوره مجازی

به گزارش بازی اندروید معاونت انتظامی و رسیدگی به تخلفات حرفه ای سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، اظهار داشت: گروهی که از بازار گرم روانشناسی و استقبال مردم سوء استفاده می نمایند و بدون مجوز در فضای مجازی خدمات روانشناسی ارائه می دهند توسط دستگاه های نظارتی و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده اند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد باقر حبی در نشست خبری امروز که به مناسبت روز روانشناس و مشاوره برگزار شد، اظهار نمود: هم اکنون سه گروه در حال فعالیت و ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره هستند. گروهی دارای مجوز هستند که حدود ۷۰۰۰ نفر دارای پروانه تخصصی هستند و گروهی دیگر تحصیلات روانشناسی دارند اما مجوز ندارند و به اینها سفارش می شود با ارتقای دانش خود هرچه سریع تر نسبت به ستاندن مجوز اقدام نمایند.

وی ادامه داد: گروه سوم مدعیان روانشناسی هستند که نه تخصص دارند و نه دانش ونه تحصیلات ورود به کار روانشناسی را دارند. مردم توجه داشته باشند اگر می خواهند از این خدمات استفاده کنند بهتر است از مراجع ذی صلاح نسبت به مجوز روانشناسان و مشاوران استعلام بگیرند چونکه مراجعه به چنین افرادی لطمه های جدی و گاهی غیر قابل جبرانی را به وجود می آورد. خیلی از این افراد حتی مدارک معمولی و دیپلم هم ندارند.

حبی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به تدوین پروتکلهای مداخله در بحران در زمینه سلامت روان برای افراد مبتلا به کووید ۱۹، اشاره کرد: جلساتی میان سازمان و وزارت بهداشت انجام شد؛ پروتکلهای مداخله در دوران کرونا تدوین و به استانهای کشور ابلاغ گردید که این پروتکل های مداخله ای شامل افرادی که درمان سرپایی و یا بستری می شدند بود. تیم های تخصصی ما در حوزه روانشناسی بروشور و ویدئو، برنامه آموزشی تهیه کردند که مختص کادر درمان درگیر برنامه های مداخله ای بود اما متاسفانه این ارتباط با اوج گیری بیماری کمتر شد.

منبع:

1400/02/08
11:55:56
5.0 / 5
1181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بازی اندروید