بازی اندروید

سینماها در حال از بین رفتن هستند

سینماها در حال از بین رفتن هستند

بازی اندروید: حدودا تمام سینماداران معتقدند که در دوران کرونا سالن های سینما با رعایت پروتکلهای بهداشتی یکی از کم خطرترین مکان ها برای تفریح خانواده ها می توانستند باشند، اما عدم اطلاع رسانی درست نسبت به فعالیت سینماها همان چند فیلم اکران شده را هم ناکام و سالن های سینما را خالی نگه داشت و خیلی ها امید چندانی به بهبود اوضاع ندارند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در یک سال و چند ماه گذشته بارها گله ها و انتقادهای سینمادارها نسبت به تعطیلی سینماها انعکاس یافته و مشکلاتی همچون نبود حمایت کافی و مورد انتظار از جانب دولت، اکران نشدن فیلمهای جذاب و مخاطب پسند و فشار مالی برای پرداخت حقوق و حق بیمه پرسنل سالن ها سبب شده عده ای از صاحبان سینماها به فکر تغییر کاربری بیافتند و اقداماتی هم در این راستا انجام دهند.
اعلام تعطیلی سینما "عصر جدید" تهران جهت بررسی شرایط و تصمیم گیری در مورد آینده فعالیت این سینما یکی از مهم ترین خبرهایی بود که در همین رابطه انتشار یافت، ضمن این که این نخستین مورد نبود و مدتی قبل گفته شد که مدیران چند سینمای دیگر تهران هم برای تغییر کاربری درخواست داده اند.
بدین سان از آن جا که تهیه کننده هایی که فیلمِ آماده اکران دارند ریسک نمایش فیلمهای خویش را در ایام کرونایی کمتر به جان می خرند، باید ادامه این روند را انتظار داشت و نکته مهم این است که این مشکلات فقط مختص تهران نیست و سینماهای شهرهای دیگر که بیشتر آنها زیرمجموعه موسسه «بهمن سبز» حوزه هنری هستند، وضع بهتری ندارند.
در اینباره محسن گرشاسبی - مدیر سینما بهمن اهواز - تاکید می کند که مسؤلان عالی رتبه فرهنگ و هنر کشور به داد سینماها برسند و تصمیم جدی برای آنها بگیرند تا از وضع موجود بیرون بروند.
او ضمن اشاره به مشکلات عدیده در این سینما، اظهار می کند: طی ۳۰ سال خدمت این نخستین بار است که می بینم سینما با چنین بحران و مشکلات عدیده ای مواجه می شود. در گذشته مشکلات و بحران های متفاوتی را به چشم دیده ام اما همیشه قابل حل بودند و این را که سینما تا به این حد در معرض نابودی قرار گیرد ندیده بودم. این اتفاقی است که هیچ وقت فکرش را نمی کردم روزی رخ دهد و متاسفانه می بینم که سینما در حال گذراندن روزهای سختی است که در تاریخ بی سابقه است.
او با بیان اینکه طی دو سال گذشته بسته شدن سینماها فشار جدی به عوامل اجرایی و پرسنل آنها وارد کرده است، می افزاید: انتظار داریم مسئولین از ما حمایت کنند اما متاسفانه نمی دانم چرا آنها هیچ اقدامی انجام نمی دهند. سینماها در حال از بین رفتن هستند و حتی پرسنل هم گرفتار سردرگمی شده اند. متولیان امر که تصمیم گیرنده تعطیلی سینماها هستند باید به فکر پرسنل که تمام حق و حقوق شان از راه فروش بلیت این مراکز تأمین می شود باشند، چون که وقتی سینماها تعطیل می شوند معیشت پرسنل سینماها هم به خطر می افتد.
گرشاسبی همینطور به بازگشایی و بسته شدن سینماها در این ایام اشاره و بیان می کند: سینماها از آغاز اپیدمی بسته و بعد در مقطعی یک ماهه بازگشایی شدند. متاسفانه با تبلیغات منفی که درباره سینماها شده مخاطبان این اماکن را بسیار پرخطر می دانند و حتی در دوران بازگشایی هم رجوع کننده ای نداریم، بنابراین از دست اندرکاران، مسؤلان و استاندار محترم خوزستان می خواهیم تا چاره ای برای رفع مشکلات عدیده سینماها بیاندیشند و بودجه ای را برای حل مشکلات سینماها درنظر بگیرند.
منبع:

1400/02/10
22:58:22
5.0 / 5
1219
تگهای خبر: تبلیغات , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بازی اندروید