بازی اندروید

غربالگری سلامت جسمی و روانی زنان كارگر

غربالگری سلامت جسمی و روانی زنان كارگر

بازی اندروید: مشاور امور زنان و خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تشریح برنامه های عملیاتی وزارت کار و رفاه طی یک سال اخیر که با هدف بهبود فاکتورهای عدالت جنسیتی، صورت گرفته، پرداخت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، وحیده نگین به مناسبت روز جهانی کارگر با اعلان اینکه برنامه ارتقاء و پایش فاکتورهای عدالت جنسیتی در حوزه های مختلف این وزارتخانه تا حالا با موفقیت به اجرا درآمده، اضافه کرد: در حوزه سلامت و تندرستی اهم فعالیت ها و اقدامات انجام شده شامل رصد و تطبیق برنامه ها و طرح ها در رابطه با فاکتورهای عدالت جنسیتی، احصاء و ارزیابی فاکتورهای عدالت جنسیتی در رابطه با وزارتخانه ها و سازمانهای تابعه مصوب ستاد ملی زن و خانواده، ارتقاء و افزایش جذب بیمه شدگان جدید، غربالگری سلامت جسمی و روانی زنان سرپرست خانوار و ارتقاء کمی و کیفی مراکز اقامتی ویژه زنان مصرف کننده مواد بوده است.
نگین با تاکید بر اینکه در جذب بیمه شدگان جدید، زنان خانه دار، قالیبافان، زنان و دختران دانشجو، زنان شاغل در گروه صنایع دستی و بانوان هنرمند، جامعه هدف ما را ایجاد کرده اند، اشاره کرد: در طرح غربالگری سلامت جسمی و روانی نیز زنان سرپرست خانوار، بدسرپرست، خود سرپرست و زنان کارگر را مد نظر قرار داده ایم.
بگفته مشاور امور زنان و خانواده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توانمندسازی شغلی زنان سرپرست خانوار همچون اقداماتی است که در حوزه توانمندسازی و ارتقاء مهارت های شغلی زنان به انجام رسیده و زنان همسر فوت شده، مطلقه، دارای همسر زندانی، معتاد، مفقودالاثر و دختران مجرد بیکار ۴۵ تا ۵۵ ساله را تحت پوشش قرار می دهد، ضمن اینکه توانمندسازی زنان سرپرست خانوار ساکن در محلات حاشیه نشین و سکونتگاه های غیررسمی نیز با قوت ادامه دارد.
وی با اشاره به اجرای طرح تامین مالی خرد با رویکرد بانکداری پیوندی برای کمک به زنان روستایی کم درآمد و لطمه پذیر که در وضعیت عادی به منابع بانکی دسترسی ندارند، گفت: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار بوسیله اجرای برنامه های گروه های همیار زنان سرپرست خانوار اقدام دیگری است که زنان سرپرست خانوار و دختران خودسرپرست ۱۸ تا ۶۰ سال را تحت حمایت قرار داده است.
نگین همین طور پشتیبانی از تعاونی ها و تشکل های بانوان را از دیگر برنامه های این وزارتخانه دانست و اضافه کرد: نشست مشترک با نمایندگان تشکل های کارگری بانوان، پشتیبانی از تشکیل و توسعه تعاونی های سه دهک اول درآمدی و کمک به ایجاد و گسترش تعاونی های زنان همچون اقدامات انجام شده در این حوزه می باشد.
مشاور امور زنان و خانواده وزارت تعاون، ارتقاء بهداشت و سلامت زنان و خانواده را یکی دیگر از مواردی عنوان نمود که وزارتخانه متبوعش به آن اهتمام دارد و ارائه خدمات مشاوره روانشناختی، خدمات پیشگیری و کنترل طلاق، توسعه الگوی جامع درمان و کاهش لطمه زنان و نیز برگزاری کارگاه آموزشی خود مراقبتی را از اهم این اقدامات دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنانو خانواده؛ برگزاری المپیاد ورزشی زنان کارگر، برگزاری مسابقات ورزشی قهرمانی بانوان کارگر و حضور آنها در مسابقات جهانی ورزش کارگری، راه اندازی کلینیک های روانشناسی صنعتی سازمانی و نیز برگزاری کارگاه های آموزشی سلامت و ورزش برای بانوان کارگر در سراسر کشور از دیگر مواردی بود که وی به آنها اشاره نمود.
نگین در آخر تهیه محصولات رسانه ای در حوزه خانواده، ازدواج، سبک زندگی سالم و مجموعه ای مستند درباب مهارت های فرزند پروری را همچون محتواهای آموزشی تدوین شده با همکاری مراجع علمی و سایر دستگاهها عنوان نمود.
منبع:

1400/02/13
10:35:25
5.0 / 5
1397
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بازی اندروید