بازی اندروید

ارائه آموزش های پیشگیری اولیه از اعتیاد به سربازان

ارائه آموزش های پیشگیری اولیه از اعتیاد به سربازان

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر از تدوین پیش نویس دستورالعمل آموزش به مربیان مراکز رزم مقدماتی یگان های نظامی و انتظامی در زمینه آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد، آگاهی داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمدمهدی اسماعیلی اظهار داشت: اختلال و مصرف مواد پدیده ای فراگیر، همگانی، جهانی و پیچیده است که می تواند سلامتی را مختل کند و موجب از دست دادن شغل، مشکلات خانوادگی و مالی شود.

وی ادامه داد: اعتیاد در محیط های کاری سبب بروز حوادث، غیبت از کار، از دست دادن راندمان، کم توجهی، تأخیر، جر و بحث، ناخشنودی، کاهش تولید و الگوی کاری نامنظم می شود.

مدیرکل فرهنگی و پیشگیری ستاد افزود: شواهد نشان میدهد در محیط های کاری سربازی به سبب فشارهای روانی و وضعیت خاص خود، دوری از خانواده، استرس و… شرایط گرایش به مصرف موادمخدر در میان افراد، بیشتر می شود که در همین راستا و در پی برگزاری جلسات کارشناسی، این اداره کل نسبت به تدوین پیش نویس دستورالعمل و بخشنامه تربیت کادر متخصص مربیان مراکز رزم مقدماتی یگان های نظامی و انتظامی در زمینه آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد، مبادرت کرد.

اسماعیلی اظهار داشت: برمبنای برنامه های پیش بینی شده ۱۰۰ درصد سربازان وظیفه ورودی مراکز آموزشی رزم مقدماتی در سال ۱۴۰۰ با همکاری یگان های نظامی و انتظامی بعد از آموزش مربیان مزبور، تحت پوشش آموزش پیشگیری اولیه از اعتیاد قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر وی بیان کرد: دستورالعمل یاد شده بعد از بررسی و تأیید نهایی توسط مجریان و دست اندرکاران؛ به ویژه مراکز آموزشی رزم مقدماتی نظامی و انتظامی، برای اجرا در سال ۱۴۰۰، ابلاغ خواهد گردید.

اسماعیلی اضافه کرد: مهم ترین رهاورد این دستورالعمل، آموزش مربیان مراکز رزم مقدماتی با هدف انتقال مطالب آموخته به سربازان وظیفه و آماده سازی آنان برای ورودی ایمن به زندگی آینده بعنوان مسئول خانواده یا فردی موثر در محیط کار و تولید، خواهد بود.1400/02/16
17:55:13
5.0 / 5
1519
تگهای خبر: آموزش , بازی , تولید , سلامتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بازی اندروید