بازی اندروید

بیشتر جوانان مهارت های زندگی مشترك را نمی دانند

بیشتر جوانان مهارت های زندگی مشترك را نمی دانند

بازی اندروید: معاون دفتر برنامه ریزی و توسعه ای اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار نمود: متاسفانه بیشتر جوانان ما مهارت های زندگی مشترک و تعهدپذیری را یاد نگرفتند و لطمه های زیادی همچون تک فرزندی، کاهش جمعیت بر این مساله اثر گذاشته است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، دکتر نوشین نبئی در یک برنامه رادیویی با اشاره به پژوهشی که به بررسی دیدگاه جوانان در کشور درباب جوانان و خانواده در سال ۱۳۹۷ انجام شده، اظهار داشت: این پژوهش از جامعه آماری ۱۸ تا ۳۴ سال جوانان مجرد کشور با حجم نمونه ۳۰۰۰ نفر انجام شده است. در این پژوهش ۶۰ درصد از جوانان اظهار داشتند که ازدواج کردن در زندگی یک ضرورت است و موافق امر ازدواج هستند. در مقابل ۳۷ درصد معتقد بودند لازم نیست حتما ازدواج نماییم ولی نگفتند اصلا ازدواج نخواهند کرد.
وی افزود: در بعضی رسانه ها از این پژوهش سوء برداشتی شده است، چون جامعه آماری از لحاظ بافت اجتماعی و فرهنگی یک جامعه ناهمگونی است و ما نمی توانیم با یک گروه هدف ۱۷ تا ۳۴ سال، به حجم نمونه پایین این آمار ۳۷ درصد را به کل جامعه تعمیم دهیم.

معاون دفتر برنامه ریزی و توسعه ای اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان مقصود از نگرش و اولویت جوانان نسبت به ازدواج را مجموعه ای از باورهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دانست که در کنار یکدیگر تصویری از امکان یا عدم امکان را برای ازدواج جوانان فراهم می آورد.
وی افزود: اختلاف باورها در طبقات فرهنگی اجتماعی سبب می شود ازدواج برای یک جوان در یک طبقه خاص نا ممکن می شود در طبقه دیگر ممکن و دست یافتنی. بسیاری از جوانان هستند با تاکید بر آموزه های فرهنگی دینی که دارند و باتوجه به وضعیتی که هست باز مبادرت به ازدواج می کنند در مقابل جوانانی را داریم که با وجود فراهم بودن شرایط نسبی اجتماعی و اقتصادی، ازدواج را سخت و پیچیده می کنند و حاضر به ازدواج نیستند و آنرا به تاخیر می اندازند.

نبئی با اعلان اینکه عدم تمایل جوانان به ازدواج، به شکلی فردگرایی شده است، اشاره کرد: یعنی متاسفانه بیشتر جوانان ما مهارت های زندگی مشترک و تعهدپذیری را یاد نگرفتند و لطمه های زیادی همچون تک فرزندی، کاهش جمعیت بر این مساله خیلی اثر گذاشته است. تغییر این نگرش کاملا فرهنگی است در این عرصه باید بیشتر سرمایه گذاری شود.

وی اشاره کرد: وزارت ورزش و جوانان و به ویژه معاونت امور جوانان با استناد به سیاست های کلی خانواده بعنوان یک دستگاه هماهنگ کننده تلاش نموده در حوزه ازدواج جوانان در امتداد ارتقای آگاهی و توانمندسازی شان اقدامات آموزشی، مشاوره ای و فرهنگی را عرضه نماید.

وی یکی دیگر از عوامل در کاهش تمایل جوانان به ازدواج را تاثیرات جهانی بیان کرد و اظهار داشت: فضای مجازی و تنوعی که پیش آمده و بطور کلی برای دست یافتن به همسر دلخواه، جوانان مهارت های لازم را ندارند.

معاون دفتر برنامه ریزی و توسعه ای اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با ارائه راه حل دراین زمینه عنوان کرد: اولا با در نظر گرفتن جوانانی که متمایل به ازدواج هستند با فراهم کردن ازدواج برایشان می توانیم نرخ کمی را افزایش دهیم و با در نظر گرفتن جوانانی که در شرف ازدواج هستند خدمات مشاوره ای و آموزش را برایشان فراهم نماییم.1400/02/25
10:52:42
5.0 / 5
1181
تگهای خبر: آموزش , جوانان , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بازی اندروید