بازی اندروید

۴ راه حل مفید برای كاهش اضطراب در خانواده

۴ راه حل مفید برای كاهش اضطراب در خانواده

در اوضاع آشفته همه گیری کووید-19، وجود و حتی تشدید استرس در بین اعضای خانواده ها محسوس است و والدین و کودکان بطور یکسان نسبت به آینده خود مضطرب و نگران هستند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، طبق اعلام موسسه ملی بهداشت روان آمریکا، اضطراب یکی از شایع ترین ترین نگرانی های بهداشت روان در ایالات متحده است و از آنجائیکه قرار گرفتن در معرض حوادث استرس زا در طولانی مدت منجر به خطر مبتلاشدن به اختلال اضطراب می شود، اهمیت دارد تا اضطراب به ویژه در کودکان کنترل شود.
خوشبختانه خیلی از خانواده ها می توانند بوسیله روشهای علمی میزان اضطراب را کاهش دهند و احساس ارتباط و شادی را در خانه برقرار کنند.
هنگامیکه اعضای خانواده، زمان مشخصی را در طول روز در کنار هم سپری می کنند و درگیر انجام کارهای تسکین دهنده اضطراب می شوند، ارتباطات خانوادگی خودرا تقویت و فرصت هایی را برای گفتگو ایجاد می کنند و همین طور احساس شادی را می افزایند و احساس سازگاری ایجاد می کنند که تمامی این مزایا در این دوران همه گیری که افراد میزان بیشتری از استرس و عدم اطمینان را تجربه می کنند، لازم است.
شبکه خبری "سی ان ان" در گزارشی به تعدادی از این راهکارهای تنش زدا در جمع های خانوادگی اشاره کرده است:
قدردانی کردن را در طول روز تمرین کنید
در مطالعات بسیاری بر مزایای شکرگذاری و قدردانی کردن در کاهش استرس، تقویت روحیه و حتی بهبود خواب تاکید گردیده است. مطالعات نشان می دهد افرادی که در کارهایی مشارکت دارند که موجب ایجاد احساس قدردانی می شود، احساس خوشبختی بیشتر و کاهش احساسات منفی را تجربه می کنند. با این وجود عدم تداوم این تمرین ممکنست با گذشت زمان، اثرات مثبت آنرا از بین ببرد.
از کار کردن با مداد رنگی و وسایل هنری غافل نباشید
دلایلی وجود دارد که روانشناسان، کودکان را به ابراز احساسات خود بوسیله نقاشی ترغیب می کنند، معلمان از کارهایی همچون رنگ آمیزی برای غلبه بر ناراحتی های پیش از آزمون استفاده می نمایند و برخی دندانپزشکان برای کاهش اضطراب به بیمار، رنگ آمیزی و نقاشی کردن را سفارش می کنند. اما این روش تنها مختص به کودکان نیست و در طول دهه گذشته نتایج بدست آمده از تحقیقات حاکی از فوائد هنردرمانی برای تمامی سنین است چونکه می تواند بطور قابل توجهی سطح هورمون استرس را کم کند.
نمایش بازی کنید
نمایش بازی کردن، یک تمایل طبیعی در دوران کودکی است که به کودکان کمک می نماید تا از تنش خارج شده و استرس خودرا کاهش دهند و بنا بر این ایجاد محیطی در خانه که موجب تقویت بازی شود، مهم می باشد. بازی دراماتیک می تواند به کودکان کمک نماید تا اضطراب خودرا برطرف کنند چونکه به آنان اجازه می دهد در رویدادهای دنیای واقعی به شکلی عمل کنند که به آنها حس کنترل دهد، بعنوان مثال، بازی نمایش حضور در بیمارستان یا فروشگاه که همه ماسک بصورت دارند.
ورزش را در اولویت اعضای خانواده قرار دهید
زمانی را برای ورزش کردن مشخص کنید که روشی موثر برای تقویت ارتباطات خانوادگی در کنار از بین بردن استرس و اضطراب است.1400/02/25
20:23:39
5.0 / 5
1362
تگهای خبر: بازی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بازی اندروید