بازی اندروید

مجوزهای ساخت و اكران فیلم چگونه صادر می شوند؟

مجوزهای ساخت و اكران فیلم چگونه صادر می شوند؟

بازی اندروید: دستورالعمل های ˮصدور پروانه فیلم سازیˮ و ˮصدور پروانه نمایش فیلمˮ به سازمان سینمایی ابلاغ گردید.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، دستورالعمل های نهایی "صدور پروانه فیلم سازی" و "صدور پروانه نمایش فیلم" که به امضای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رسیده است به سازمان سینمایی ابلاغ گردید.
این دو نسخه ابلاغی جایگزین دو نسخه آزمایشی قبلی گشته و در استنادات و سایر ارجاعات مربوطه، مطمح نظر و ملاک عمل دست اندرکاران صدور پروانه های مزبور و ارائه خدمات در رابطه با آن دو قرار می گیرد.
در دستورالعمل پروانه فیلم سازی، کارگردان حرفه ای شخصی معرفی شده که در سابقه فعالیت خود حداقل یک فیلم سینمایی کارگردانی و برای آن پروانه نمایش گرفته یا عضو کانون کارگردانان خانه سینما باشد.
همین طور در تعریف فیلم غیر سینمایی آمده است که هر فیلم، برنامه یا پویانمایی بصورت داستانی، سریال، مستند در زمینه های هنری، علمی، آموزشی و غیره با زمان های بلند، نیمه بلند و کوتاه که هدف از تولید آن نمایش عمومی در سالن های نمایش فیلم نبوده، ولی به هر نحوی در معرض استفاده عموم قرار می گیرد، در این دسته گنجانده می شود.
این تعریف در دستورالعمل صدور پروانه فیلم سازی و نیز پروانه نمایش فیلم قید شده که برای پروانه نمایش در یک سال قبل اختلاف هایی با سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی وجود داشته است.
جزیئات بیشتر از این دستورالعمل ها در لینک های زیر قابل مشاهده می باشد.
پروانه فیلم سازی
پروانه نمایش
منبع:

1400/02/27
22:08:45
5.0 / 5
1277
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بازی اندروید