بازی اندروید

تامین اجتماعی شرایط بیمه دانشجویان را اعلام كرد بعلاوه رقم پرداختی

تامین اجتماعی شرایط بیمه دانشجویان را اعلام كرد بعلاوه رقم پرداختی

کلیه دانشجویان سراسر کشور برمبنای حداقل حقوق (2 میلیون و 656هزار تومان ) و با نرخ 12درصد حق بیمه و تنها با پرداخت 318 هزار تومان می توانند تحت پوشش حمایت های تامین اجتماعی قرار گیرند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، امیری گنجه مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در نشست شورای معاونین این اداره کل سخن می گفت، اضافه کرد: دانشجویان درحال تحصیل که فاقد بیمه هستند یا حتی تحت تکفل والدین خود بوده و از خدمات درمانی بهره مند هستند و یا بعنوان مستمری بگیر سازمان هستند می توانند با ارائه کارت دانشجویی معتبر بوسیله مراجعه به شعب و یا سامانه خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی eservices.tamin.ir با ارائه درخواست و احراز شرایط مقرر نسبت به انعقاد قرار داد و پرداخت حق بیمه خود اقدام نمایند.

امیری گنجه اشاره کرد: پرداخت حق بیمه به سه شکل امکان پذیر است که نرخ ۱۲ درصد شامل خدمات بازنشستگی و فوت پس از بازنشستگی است. نرخ ۱۴ درصد که شامل خدمات بازنشستگی و فوت قبل و پس از باز نشستگی است و نرخ ۱۸ درصدکه خدمات بازنشستگی، فوت قبل و پس از بازنشستگی و از کارافتادگی را شامل می شود.

وی اشاره کرد: در صورتیکه دانشجویان متقاضی دریافت خدمات درمانی هستند و تحت حمایت بیمه درمانی تبعی والدین خود نیستند در صورت درخواست بیمه درمان، سرانه درمان به این مبلغ اضافه می شود که برمبنای حداقل حقوق ماهیانه ۷۱ هزار و ۶۰۰تومان است.

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ اظهار داشت: متقاضیانی که ۱۰ سال پیش از تاریخ درخواست، یک سال سابقه پرداخت حق بیمه ( با نرخ کامل) را دارند از معاینات اولیه معاف خواهند بود. همین طور نرخ ۱۲ درصد نیاز به انجام معاینات اولیه ندارد و متقاضیان نرخ ۱۴ درصد نیز در صورتیکه دارای سابقه پرداخت حق بیمه قبلی بیش از ۵ سال باشند بعد از تعیین میانگین دستمزد می توانند ۳۶۰ روز آخر دستمزد مبنا را بین حداقل دستمزد و حداکثر میانگین مذبور به اختیار انتخاب کنند.

امیری گنجه اضافه کرد: حداقل سن درخواست بیمه دانشجویان ۱۸ سال و حداکثر درخواست ۵۰ سال تمام برای متقاضیان بیمه دانشجویی است که البته در صورت داشتن مازاد سنی معادل مازاد سن نسبت به ۵۰ سال مورد نیاز است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در آخر یادآورشد: هم اکنون تعداد یک هزار و ۷۱۰ نفر از دانشجویان در شعب غرب تهران بزرگ تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی دانشجویان قرار دارند که ازاین تعداد یک هزارو ۳۷۰ نفر مرد و ۳۴۰ نفر از آنان بانوان هستند.1400/02/30
13:04:59
5.0 / 5
1110
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بازی اندروید