بازی اندروید
معاون دانشجویی دانشگاه خبر داد

همكاری دانشگاه تهران با سازمان اكو برای پیش گیری از اعتیاد

همكاری دانشگاه تهران با سازمان اكو برای پیش گیری از اعتیاد

به گزارش بازی اندروید معاون دانشجویی دانشگاه تهران از همکاری سازمان بین المللی اکو با این دانشگاه در حوزه پیش گیری از اعتیاد آگاهی داد و گفـت: تلاش در حوزه ارتقاء سلامت آحاد جامعه از مسئولیت های اجتماعی دانشگاه تهران است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، دکتر سعید حبیبا در افتتاحیه دومین دوره آموزشی تربیت کادر متخصص پیشگیری اولیه از اعتیاد ویژه کشورهای عضو سازمان همکاریهای اقتصادی اکو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: متخصصان آموزش دیده در حوزه پیشگیری، قلب اجرائی چنین نگاهی هستند، بدین جهت دانشگاه تهران از میزبانی برگزاری چنین رویدادی استقبال کرد، چون تلاش در حوزه ارتقا سلامت آحاد جامعه همچون مسئولیت های اجتماعی دانشگاه تهران است.
وی ادامه داد: بنا بر این طی چند سال قبل دانشگاه تهران بعنوان بزرگترین نهاد آموزش عالی در ایران تلاش نموده افزون بر وظایف ذاتی خود در حوزه آموزش عالی، نقطه اتکایی در کنار نهادهای مسئول همچون ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز باشد و به توسعه و اجرای برنامه های آموزشی در حوزه پیش گیری از اعتیاد بپردازد. به شکلی که طی این مدت توانسته است در کانون های هدف مختلف همچون مدارس، دانشگاه ها، خانواده ها و محیط های کار با بهره بردن از روش هایی همانند تولید و نشر کتاب، برگزاری کارگاه های آموزشی، مشارکت در پروسه برنامه ریزی و سیاست گذاری و سایر روش ها ایفای نقش کند.
دکتر حبیبا با اشاره به برگزاری نخستین کارگاه آموزشی پیش گیری از اعتیاد در یازدهم نوامبر ۲۰۲۰ اشاره کرد: برگزاری این کارگاه آموزشی با مشارکت هشت کشور عضو اکو فرصتی برای تبادل دانش و تجربه در سطح بین المللی را فراهم نمود و شرکت کنندگان با به اشتراک گذاشتن دانش، تجربه و نیز دغدغه و نیازهای ویژه خود زمینه را برای مشارکتی همدلانه جهت رویارویی سنجیده با مسأله اعتیاد فراهم کردند.
معاون دانشجویی دانشگاه با اعلان اینکه تلاش در حوزه ارتقاء سلامت آحاد جامعه از مسئولیت های اجتماعی دانشگاه تهران است، اظهار داشت: رویکرد پیش گیری از مسلط ترین رویکردها در حوزه رویارویی با مسأله اجتماعی اعتیاد است و شایسته است چنین نگاهی همچون دیدگاه هایی باشد که توسط برنامه ریزان و سیاست گذاران در هر کشوری مورد استفاده قرار می گیرد.
معاون دانشجویی دانشگاه تهران در ادامه سخنان خود اشاره کرد: همین تجربه غنی ما را بر آن داشت که از برگزاری دومین کارگاه آموزشی نیز استقبال نماییم، چون باور اصلی ما این است که آموزش و مشارکت امری مستمر است، خصوصاً آنکه اعتیاد مسأله ای چندوجهی، پیچیده و پویا است که بصورت پیوسته و متأثر از تغییرات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و.. ممکنست شکل تازه ای پیدا کند، پس لازم است پاسخ دهی های ما متناسب با این تغییرات باشد.
وی اظهار نمود: ابتکار عمل بین المللی و همکاری مشترک بین سازمان اکو، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه تهران فرصتی برای هم افزایی دانش، تقویت مسئولیت جمعی و مشارکت برای پرداختن به پدیده اجتماعی اعتیاد است. ما امیدواریم این کارگاه آموزشی فرصتی برای دانش افزایی و دستاوردهای باارزش برای شرکت کنندگان باشد و همین طور بتواند زمینه را برای مشارکت بیشتر بین کشورهای عضو اکو فراهم آورد و امید می رود با به انتها رسیدن شرایط ناشی از بحران کرونا فرصت برای نشست های حضوری و تعمیق پروسه مشارکت اجتماعی فراهم گردد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، دکتر حبیبا در آخر اظهار داشت: در این فرصت مراتب قدردانی خودرا از مسئولان ستاد مبارزه با مواد مخدر و همین طور معاون دبیر کل سازمان همکاریهای اقتصادی اکو که از همکاران اصلی چنین رویدادی بودند اعلام می دارم. امید می رود این همکاریهای مشترک ادامه پیدا کند، به شکلی که شرایط سلامت بخش برای همگان فراهم گردد.

منبع:

1400/03/05
23:07:32
5.0 / 5
1350
تگهای خبر: آموزش , تولید , شركت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بازی اندروید