بازی اندروید

راه اندازی پردیس سینمایی بهمن شهركرد

راه اندازی پردیس سینمایی بهمن شهركرد

چهارمحال و بختیاری با حضور رئیس و معاون سینمایی حوزه هنری کشور پردیس سینمایی بهمن شهرکرد راه اندازی شد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، حمیدرضا جعفریان روز گذشته در این آیین افتتاح پردیس سینمایی بهمن شهرکرد، اظهار نمود: در دوره جدید تلاش داریم در سازمان سینمایی حوزه هنری برای تغییر ساختار و فرایند، عمده کارهای خودرا بر سه محور تولید، توزیع و استعدادیابی پایه گذاری نماییم.
معاون سینمایی حوزه هنری با اشاره به این که حوزه هنری به دنبال رونق دادن جریان تولید محتوای تصویری همچون فیلم سینمایی، سریال، انیمیشن، مستند و فیلم کوتاه در کنار شکل دهی زنجیره توزیع است، اضافه کرد: استفاده از کتب موجود در حوزه هنری و ساخت آثار اقتباسی یکی از گام های موثر در تولید آثار با محتوای غنی خواهد بود.
جعفریان در زمینه استعدادیابی به ارتباط با هنرمندان استانها اشاره نمود و اضافه کرد: برگزاری رویدادها و جشنواره های ملی و منطقه ای فرصت خوبی برای کشف، بروز و ظهور استعدادهای جدید است و دراین زمینه برنامه ریزی منسجمی در حال شکل گیری است.
جعفریان با اشاره به هدف حوزه هنری در توسعه بیشتر زنجیره سینمایی، اشاره کرد: سینما تنها تماشای فیلم نیست، بلکه خلق تجارب تازه است، از طرفی در سالهای اخیر رشد خوبی در زمینه توسعه سالن های سینمایی صورت گرفت و با تکمیل و گسترش این زنجیره در شهرهای مختلف، به دنبال توزیع عادلانه از بسترهای نمایشی هستیم.
وی با اشاره به این که راه انداری سینمای سیار با بهره گیری از ظرفیت های استانی حوزه هنری و با هدف توسعه جغرافیایی ارائه خدمات سینماداری در مناطق محروم در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: در هفته آتی نیز افتتاح پردیس سینمایی عصر جدید گرگان را خواهیم داشت که می خواهیم در فاز دوم و سوم طرح توسعه، با نگاه خلق تجربه جدید و نه فقط توسعه کمی سالن، به سراغ استان هایی که اساسا فاقد سالن سینمایی هستند پیش رویم.
رئیس سازمان سینمایی حوزه هنری با اشاره به حمایت آثار فیلمسازان اول، عنوان کرد: در حوزه توسعه بسترهای توزیعی، به زودی پخش رویش که در معاونت توزیع سازمان سینمایی طراحی شده، با هدف پشتیبانی از فیلمسازان اول و با کمک مراکز استانی حوزه هنری راه اندازی خواهیم شد.
جعفریان اظهار داشت: در زمینه فضای نمایش خانگی نیز فعالیت خودرا با همکاری پلت فرم فیلم گردی و سازمان صداوسیما آغاز نموده ایم و در حوزه حقوق مالکانه آثار به دنبال توسعه و تجاری سازی هستیم که می تواند محرک خوبی برای صنعت سینما شود، از طرفی هم افزایی و یکپارچگی ظرفیت های توزیع بعنوان زنجیره کامل از رویکردهای دوران تازه سینمایی حوزه هنری است.
همین طور در ادامه این آئین حجت اله شیروانی، رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری اظهار نمود: پروژه بازسازی و توسعه سینما بهمن با اعتبار ۶۰ میلیارد ریال طی یک سال به انتها رسید که از محل اعتبارات ملی، حمایتی سازمان سینمایی حوزه هنری و موسسه بهمن سبز تامین شده است.
وی بیان کرد: انجام پروژه پردیس سینمایی بهمن شهرکرد نشانه اهمیت به مخاطب و سلایق متنوع شهروندان است و بعد از این همشهریان می توانند باتوجه به سلیقه خود فیلم های اکران شده روز کشور را ببینند، از طرفی تلاش می نماییم با تغییر رویکرد سینما از تک بعدی بودن، علاوه بر اکران فیلم ها در پردیس سینمایی یک پاتوق هنری و فرهنگی نیز برای علاقه مندان ایجاد نماییم.
گفتنی است، پردیس ۵ سالنه بهمن شهرکرد با برخورداری از چهار سالن با ظرفیت های ۲۳۴، ۶۹، ۶۹ و ۶۲ صندلی و یک سالن روباز چهارفصله، تنها پردیس سینمایی چهارمحال و بختیاری است.
توسعه و بازسازی این سینما در سال ۹۸ شروع شد و ضمن تبدیل شدن به پردیس ۵ سالنه، بازسازی کامل سینما، به روزرسانی تجهیزات فنی و نمایشی، تعویض کامل صندلی های فرسوده و راه اندازی سالن ویژه کودک، فروشگاه کتاب و فودکورت از دیگر بخش های این طرح بود.
موسسه بهمن سبز در فاز نخست طرح توسعه سینماهای حوزه هنری در ۱۳ استان، ۱۹ شهر، ۲۲ سینما را مورد بازسازی و توسعه کامل قراردارد، در این فاز که اکنون به انتها رسیده است، جمعا ۱۰ سالن بازسازی و ۳۷ سالن جدید به ناوگان سینماهای ایران اضافه شده است و حدودا ۱۲ هزار صندلی تجهیز و افزوده شد.1400/03/06
12:09:47
5.0 / 5
1115
تگهای خبر: تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بازی اندروید