بازی اندروید

وارد شدن گجت های پوشیدنی برای مراقبت و پایش علایم حیاتی سالمندان

وارد شدن گجت های پوشیدنی برای مراقبت و پایش علایم حیاتی سالمندان

به گزارش بازی اندروید مدیرعامل یکی از مراکز نوآوری از کوشش برای توسعه ایده های نوآورانه در حوزه ابزارها و تجهیزات هوشمند در حوزه سالمندان اطلاع داد و اظهار داشت: ما با برگزاری دو رویداد مبادرت به پشتیبانی از تیم های فناور در زمینه توسعه گجت های هوشمند در حوزه سالمندان کردیم.


عادل دهدشتی، مدیرعامل یکی از مراکز نوآوری حوزه سالمندان وابسته به صندوق بازنشستگی در گفت و گو با ایسنا، هدف از راه اندازی این مرکز نوآوری را بهبود سلامت و زندگی سالمندان تحت پوشش صندوق بازنشستگی دانست و اظهار داشت: محور کارهای این مرکز شتابدهی ایده های خلاقانه و نوآورانه در زمینه اجتماعی و سلامت سالمندان است، بر این اساس "سلامت روان سالمندان"، "پیشگیری از پوکی استخوان"، "پیشگیری از لطمه های مفاصل"، "آلزایمر"، "گردشگری و سرگرمی"، "توان افزایی و مهارت آموزی فرهنگی اجتماعی" و "توسعه کسب و کارهای بعد از بازنشستگی" همچون محورهای کارهای مرکز بشمار می رود.

دهدشتی افزود: بر این اساس نخستین رویداد "صبانو ۱" این مرکز انجام شد و ۱۵ تیم وارد مرحله شتابدهی این مرکز شدند. این تیم ها در محورهای کارهای مرکز ایده هایی را معرفی کردند.

مدیرعامل این مرکز نوآوری با تاکید بر این که این ۱۵ تیم مراحل نهایی شتابدهی را می گذرانند، اشاره کرد: احیانا تا یک ماه و نیم ماه آتی ۴ تا ۵ سرویس ارائه شده از طرف این تیم ها با موضوع "ورزش سالمندان"، "حرکات اصلاحی ویژه سالمندان"، "پیشگیری از آلزایمر" و "نرم افزارهای حوزه مراقبت" با رویکرد درمان و ارائه آموزش و مشاوره آماده عرضه خواهد شد.

دهدشتی با تاکید بر این که این طرح ها دوره پایلوت را می گذراند، تصریح کرد: تا یک ماه و نیم آینده این خدمات و سرویس ها آماده ارائه می شود که در گام اول قابلیت ارائه خدمات به ۱۰ هزار نفر از سالمندان صندوق بازنشستگی را دارد و به تدریج این خدمات به سایر افراد ارائه می شود.

وی استراتژی این مرکز نوآوری امسال شتابدهی را در زمینه سلامت دیجیتال ذکر کرد و اظهار داشت: در این راستا مبادرت به برگزاری رویداد "صبانو ۲" در حوزه سلامت دیجیتال کردیم که محورهای مختلفی دارد که از آن جمله می توان به "اینترنت اشیاء"، "تجهیزات و گجت های پوشیدنی"، "تجهیزات مراقبت از راه دور" و "تجهیزات کنترل درمان" اشاره نمود.

دهدشتی، نظارت بر تغذیه و فعالیت بدنی، ابزارهای پوشیدنی هوشمند، پایش علایم حیاتی و سلامت ازراه دور، توان بخشی شناختی، پیش گیری از بیماریها، تشخیص سریع بیماریها و مراقبت شخصی سازی شده را از دیگر محورهای این رویداد دانست و اظهار نمود: علاقه مندان می توانند تا ۲۷ خردادماه ۱۴۰۰ با مراجعه به سایت مرکز نوآوری به آدرس sabainotec.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام و با ثبت اطلاعات تیم، توصیف کسب وکار در این رویداد شرکت نمایند.

وی ادامه داد: تیم های علاقمند بعد از ثبت نام در سایت مرکز، مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته و طرح های دریافتی توسط کمیته ارزیابی مرکز، مورد ارزیابی و تیم های برتر برای ارائه در روز پایانی رویداد معرفی خواهند شد. برای تیم های برگزیده، در مراحل ارزیابی امکان استفاده از جلسات توانمندسازی، طراحی و تدوین طرح کسب وکار و ارائه بهتر در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل این مرکز نوآوری افزود: تیم های برگزیده مرحله ارزیابی اولیه پس دوره توانمندسازی در مقابل هیئت داوران مرکز نوآوری صبا قرار گرفته و ایده و کسب وکار خودرا در مدت ۱۵ دقیقه ارائه کرده و ارزیابی نهایی و انتخاب تیم ها برای حمایت (شتابدهی و سرمایه گذاری) صورت خواهد گرفت.

دهدشتی با اشاره به زمان برگزاری رویداد، اظهار داشت: در نظر داریم رویداد را در دهه اول تیرماه برگزار نماییم، اما به سبب نامشخص بودن وضعیت کرونا فعلا تاریخ دقیقی مشخص نشده است.

وی با اعلان اینکه بازار حوزه سالمندان حوزه آزمایش شده ای نیست، افزود: در دور اول ۱۰۷ ایده و تیم اعلام آمادگی کردند که از این تعداد ۱۵ تیم به مرحله شتابدهی رسیدند.
منبع:

1400/03/11
22:39:43
5.0 / 5
1286
تگهای خبر: آموزش , اطلاعات , اینترنت , بدن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بازی اندروید