بازی اندروید

شكایت وكیل خواهر بابك خرم دین از نشردهندگان اكاذیب در فضای مجازی

شكایت وكیل خواهر بابك خرم دین از نشردهندگان اكاذیب در فضای مجازی

وکیل خواهر مرحوم بابک خرم دین از کسانی که به انتشار مسائل در ارتباط با این پرونده در فضای مجازی، نشر اکاذیب و طرح ادعاهای واهی یا ساخت فیلم و مستند بدون دستور مقام قضائی اقدام نموده اند، شکایت می کند.


مهدیه درویش وند - وکیل آزیتا خرم دین (خواهر بابک خرمدین)- در یادداشتی که در اختیار ایسنا قرار داده ضمن تاکید بر تخطی از قوانین و مقررات، نسبت به انتشار اطلاعات در فضای مجازی و در مراحل تحقیقات مقدماتی اعلام کرد، از کسانی که به نشر اکاذیب درباره این پرونده پرداخته اند، شکایت خواهد نمود.
وی در این یادداشت نوشته است: «پرونده های کیفری که در فضای مجازی و در بین عامه مردم انتشار می یابند بسیار در معرض صدمه و خروج از چهارچوب قانونی و مدار طبیعی سیر تکوین و تکامل دادرسی قرار می گیرند. روایت های گوناگونی که اغلب بدون هیچ شناختی دهان به دهان نقل می شوند و اکاذیبی که نشر داده می شوند و به سبب کثرت استعمال توسط عامه مردم حقیقت را جعل می کنند، امکان دارد باعث تضییع حقوق متهم یا خانواده ایشان گردد.
بله! خانواده متهم!
در پس هر ارتکاب جرمی، زنجیره ای از افراد درگیر می شوند که دستگاه قضا می بایست برای پایش حقوق ایشان تلاش کند؛ شخص بزهدیده - قربانی، شخص بزهکار، خانواده بزهدیده و خانواده بزهکار...
پس از اتفاق ناگوار قتل بابک خرم دین و مطرح شدن پرونده در ارتباط با آن در فضای مجازی، بسیار شاهد تخطی از قوانین و مقررات بودم. اسامی و تصاویر و حتی مصاحبه متهمین این پرونده در همان مراحل تحقیقات مقدماتی در فضای مجازی منتشر می شود؛ در حالیکه تحقیقات مقدماتی در دادسرا باید محرمانه باشد. نگهبان ساختمان محل اقامت متهمین، فیلم بُرش داده شده از دوربین مدار بسته آسانسور را با صداگذاری خودش انتشار عمومی می دهد، درحالی که طبق درخواست مأمورین آگاهی مکلف بوده این فیلم را به صورت محرمانه و فقط به مأمور مربوطه تحویل دهد.
خانمی ناشناس خودش را دوست چندین و چندساله آرزو خرم دین معرفی کرده و به داستان سازی ها و قصه پردازی های بلاوجه از تجاوز پدر به دخترش می پردازد، درحالی که خانواده و دوستان آرزو اساسا چنین شخصی را ندیده و نمی شناسند و بررسی ها برای پیدا کردن این خانم یا تیم مصاحبه کننده بی نتیجه می ماند. همچنین بازیگران بسیاری که به اظهار نظرهای خام و بی منطق در این خصوص پرداخته و بر شایعات دامن می زنند.
همه و همه به حقوق و حریم شخصی خانواده بزهکار که در این پرونده خانواده بزهدیده هم هستند تعرض می کند. در این زمان از نزدیک شاهد فشارهای روانی مختلف وارد شده به خواهر و برادر بابک خرم دین بوده ام، در حالیکه برادر و خواهر خویش را به شکلی و پدر و مادر خویش را به نحوی دیگر از دست داده اند، آماج انواع و اقسام هجوم های مجازی قرار گرفتند و باید پاسخگوی این می بودند که آیا تجاوزی در کار بوده؟ آیا پدر و مادر علایم جنون داشته اند؟ آیا پیگیر مفقودی خواهر خود نشده اند؟ و پرسش هایی که برای هزاران نفر در طول روز باید پاسخ دهند.
انتشار اخبار کذب و ساخت شایعات بیشتر از هرچیز تجاوز به حقوق خانواده بزهکار - بزهدیده است و بعنوان وکیل آزیتا خرم دین اعلام می کنم پیگیر شکایت از کسانی که نسبت به انتشار مسائل در ارتباط با این پرونده در فضای مجازی، نشر اکاذیب و طرح ادعاهای واهی یا ساخت فیلمها و مستندها و... در این خصوص بدون دستور مقام قضائی هستند، خواهم بود.»
بابک خرم دین کارگردان 47 ساله سینما بود که 27 اردیبهشت ماه خبر کشف جسد مثله شده او منتشر و بعد از تحقیقات پلیس اعلام گردید که پدر و مادر این کارگردان به قتل فرزند خود اعتراف کرده اند. چند روز بعد هم خبری دیگر منتشر گردید مبنی براینکه پدر و مادر بابک به قتل دختر و داماد خود در چند سال قبل اقرار کرده اند.
منبع:

1400/03/12
22:54:04
5.0 / 5
1139
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بازی اندروید