بازی اندروید

قانون مشاغل سخت و زیان آور نیازمند اصلاح است

قانون مشاغل سخت و زیان آور نیازمند اصلاح است

به گزارش بازی اندروید مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: شفاف سازی پاسخگویی و مسئولیت پذیری در سازمان تأمین اجتماعی از ابعاد کمی و کیفی توسعه پیدا کرده است و مقررات زدایی بعنوان یک راهبرد اساسی در دستور کار سازمان است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، علی جهانی در نشست با اعضای هیات مدیره و هیات بازرسان کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران که در محل سندیکای شرکتهای ساختمانی ایران برگزار شد اظهار نمود: لزوم دارد تا نظام تعاملی، ارتباطی و هم افزایی و هم گرایی شرکای اجتماعی بخصوص جامعه کارفرمایان با سازمان تأمین اجتماعی در ابعاد مختلف تقویت شود.
جهانی با اشاره به اینکه رویکرد سازمان تأمین اجتماعی تعامل سازنده با تشکلهای اجتماعی است اظهار داشت: با عنایت به این که رویکرد این سازمان قرار گرفتن در کنار کارفرمایان است، امیدواریم با یک تعامل دوسویه در این راستا گام های مثبت و مطلوبی را برداریم.
وی با اشاره به اینکه کارفرمایان و بیمه شدگان صاحبان اصلی سازمان تأمین اجتماعی هستند یاد آور شد جامعه کارفرمایی باید در عرصه قانون گذاریها، تصمیم گیری ها و سیاست گذاریها نقش آفرینی کرده وبا به کارگیری ظرفیت کنشگران، مشکلات را به صورت مناسب تر و بهینه تر شناخته و برطرف کنند.
جهانی به سازمان تأمین اجتماعی بعنوان بزرگترین سازمان عرضه دهنده بیمه های اجتماعی در کشور اشاره و تصریح کرد: این سازمان با گستردگی عملیاتی و تنوع کارکردها ایفاگر نقش های بزرگ توسعه ای برای پاسخگویی مطالبات به حق کارفرمایان است.
وی با اشاره به اینکه مدیریت کلان سازمان در تحلیل خود کارفرمایان را حامی کارگران و کارگران را بزرگترین پشتوانه اقتصادی کشور می داند، اضافه کرد: عنصر مهم در ایجاد و حفظ اعتماد در شرکای اجتماعی سازمان اقناع آنها از راه پاسخگویی مطلوب به خواسته ها و نیازها و برگزاری همایشها و نشستهای مشترک و شناخت انتظارات آنان است.
مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی به عرضه خدمات غیر حضوری در سازمان تأمین اجتماعی اشاره نمود و اذعان داشت: نگاه این سازمان در نوع مواجهه با شرکای اجتماعی تغییر کرده و هدفمند و ضابطه مند و به سمت مشارکت بیشتر در نقش مشورتی و تصمیم سازی مخاطبین بخصوص کارفرمایان هدایت شده است.
وی به روش اجرای مواد ۲۸، ۳۸، ۴۷، ۵۰ و ۱۰۲ قانون تأمین اجتماعی اشاره نمود و اظهار داشت: تنقیح و تلخیص بخشنامه ها و ملحقات آن در جهت شفاف سازی مقررات برای ایجاد وحدت رویه و بهبود مستمر امور در واحدهای اجرایی در پاسخ گویی و ارائه خدمات به هنگام و رضایت مندی شرکای اجتماعی سازمان تدوین شده است و یکی از طرحهای مهم و اثر گذار سازمان می باشد.
جهانی با اشاره به اینکه برای حفظ و پایداری کارگاهها مقررات زدایی در سه حوزه تأثیر گذار تأمین اجتماعی؛ مالیات و قانون کار ضروریست یاد آور شد: باید به منظور پایداری کارگاهها و بنگاههای اقتصادی و تأمین مشارکت کارگران و کارفرمایان در اجرا و تعمیم و گسترش و استقرار نظـام صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور باید قوانین حوزه های مذکور را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و مشکلات و موانع آنرا حل و فصل کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی وی با اشاره به اینکه قانون مشاغل سخت و زیان آور احتیاج به اصلاح دارد، خاطرنشان کرد: قانون مشاغل سخت و زیان آور باید از جامعیت، اثر بخشی و کار آمدی بهتری برخوردار شود و برای تقویت آن باید صفت سخت و زیان آور تفکیک و باز تعریف گردد و سازکارهای لازم برای استاندارد سازی محیط کار و کاهش ضریب آلایندگی و سخت و زیان آور بودن دیده شود و از جامعیت، کفایت و قانونمندی لازم با نگاه عدالت محوری برخوردار باشد.
منبع:

1400/03/21
12:34:34
5.0 / 5
1252
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بازی اندروید