بازی اندروید

بحران كرونا و افزایش خشونت

بحران كرونا و افزایش خشونت

به گزارش بازی اندروید خراسان رضوی پژوهشگران اظهار کردند: خشونت، آزار و اذیت و تبعیض در جوامع درحال افزایش است.


به نقل از سایکولوژی نیوز، برمبنای نتایج نظرسنجی، ۱۹ درصد شرکت کنندگان، خشونت در جوامع خودرا در همه گیری گزارش کردند. همین طور عنوان کردند: خشونت نسبت به زنان و کودکان، آزار و اذیت جنسی در فضای مجازی و تبعیض نیز بالا رفته است و ممکنست با عوامل استرس زا و خانه نشینی کرونائی مرتبط و در پساکرونا نیز ادامه داشته باشد.
در ابتدای شیوع بیماری همه گیر کووید- ۱۹، خیلی از روان شناسان، مربیان و رهبران، درباره خانه نشینی و محدودیت های در رابطه با این بیماری و افزایش عوامل استرس زا ابراز نگرانی کردند و گفتند که افراد با چالش هایی مواجه خواهند شد. مشکلات در رابطه با آموزش الکترونیکی و اشتغال مورد بررسی قرار گرفت اما خشونت، یکی از نگرانی های مهم مورد بررسی قرار نگرفت و سوال این است که آیا افزایش استرس های در رابطه با همه گیری و خانه نشینی کرونائی می تواند عاملی برای افزایش خشونت باشد؟
نتایج بررسی ها افزایش خشونت و همین طور موارد تبعیض را نشان داد.
پژوهشگران دانشگاه سن دیگو در کالیفرنیا و سازمان NORC (یکی از بزرگ ترین سازمان های تحقیقات اجتماعی مستقل در ایالات متحده) در دانشگاه شیکاگو در ابتدای شیوع بیماری همه گیر کووید- ۱۹، در مارس ۲۰۲۰ نظرسنجی انجام دادند و سپس در مارس ۲۰۲۱ این نظرسنجی را تکرار کردند. در این نظرسنجی از شروع محدودیت های در رابطه با همه گیری و سپس یک سال بعد، امکان مقایسه مستقیم داده ها برقرار شد.
در این نظرسنجی ۲۲ هزار و ۲۰۳ بزرگسال کالیفرنیایی شرکت کردند و نتایج آن نشان داد که علاوه بر مشکلات مردم در اثر بیکاری یا از دست دادن شغل (۵۷ درصد)، مواردی مانند تبعیض، آزار و اذیت و خشونت و تهدید با سلاح از ۴ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۷ درصد در سال ۲۰۲۱ بالا رفته است. گزارش های مربوط به خشونت برای زنان نیز از ۳ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۶ درصد در سال ۲۰۲۱ رسیده است. علاوه بر این، ۱۶ درصد از پاسخ دهندگان افزایش خشونت شریک زندگی مقابل زنان را اعلام نمودند.
نگرانی ها در مورد امنیت کودکان نیز بالا رفته است. ۱۱ درصد از شرکت کنندگان این بررسی، افزایش خشونت خانوادگی مقابل کودکان و ۲۰ درصد نیز افزایش خشونت محله را در جوامع خود گزارش کرده اند. باتوجه به اینکه خیلی از افراد از زمان شیوع بیماری همه گیر در فضاهای آنلاین فعالیت داشته اند، آزار و اذیت در این فضا نیز بررسی گردید و نتایج نشان داد که آزار و اذیت جنسی در فضای مجازی از ۳ درصد در سال ۲۰۲۰ به ۶ درصد در سال ۲۰۲۱ بالا رفته است.
شایان ذکر است، این بررسی درباره شرکت کنندگان بزرگسال است، بدین سبب آزار و اذیت آنلاین برای کودکان یا نوجوانان در این دوره زمانی به داده های جدیدی نیاز دارد.
دکتر آنیتا راج، محقق اصلی این بررسی اظهار داشت: طی همه گیری بیماری در سال گذشته، خشونت، آزار و اذیت جنسی در فضای مجازی افزایش قابل توجهی داشته است و خانه نشینی ها در طول این مدت ممکنست به کاهش موارد مبتلاشدن کمک کرده باشد، اما ممکنست به افراد لطمه پذیر نیز لطمه وارد کند. علاوه بر افزایش موارد در رابطه با خشونت، بیش از ۲۶ درصد کالیفرنیایی ها عنوان کردند: با موارد تبعیض مواجه گشته اند. تبعیض به خودی خود نوعی خشونت مقابل توانایی دسترسی کامل انسان به حقوق بشر است و باید بعنوان شاخص مهم رفاه جامعه در نظر گرفته شود.
دانستن اینکه خشونت در همه گیری بالا رفته به این معنا نیست که در پساکرونا کاهش خواهد یافت و ممکنست این خشونت ها تا مدت ها پس از بحران نیز ادامه داشته باشد. بنابراین، شبکه های روان شناسی جامعه علاوه بر ارائه آموزش مبتنی بر پیشگیری باید به افراد لطمه دیده از خشونت نیز خدمات ارایه کنند. همین طور بازماندگان تبعیض به پشتیبانی عاطفی نیاز دارند.
پژوهشگران اظهار کردند: باید به نتایج این بررسی ها توجه جدی کرد، برای اینکه هرگونه افزایش خشونت بطور مستقیم با رفاه افراد و جامعه ارتباط دارد.
منبع:

1400/03/21
20:59:30
5.0 / 5
1165
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , جوانان , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی اندروید