بازی اندروید

ابراز نگرانی از اقدام سازمان غذا و دارو درمورد واگذاری توزیع داروهای مخدر به داروخانه ها

ابراز نگرانی از اقدام سازمان غذا و دارو درمورد واگذاری توزیع داروهای مخدر به داروخانه ها

به گزارش بازی اندروید معاون کاهش تقاضا و مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر در نامه ای به رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت درمورد توزیع و عرضه داروهای تحت کنترل توسط داروخانه ها اظهار داشت: اقدام ناهماهنگ سازمان غذا و دارو در آستانه انتخابات ریاست جمهوری،  شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و سازمان نظام پزشکی، نگران کننده خواهد بود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در متن نامه امیرحسین یاوری، معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی به رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است: حسب امریه دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر در جهت اجرای دستور رئیس جمهور که در پاسخ به نامه ۳۰ مهر ۹۹ سازمان نظام پزشکی با مبحث درخواست لغو بند ۸ مصوبه ۱۳۶ ستاد، پی نوشت فرمودند "بررسی و به نظرات سازمان توجه شود". ملاحظه و تدبیر ریاست جمهور در هفتاد و پنجمین جلسه کمیته درمان طرح و ضابطه نظام توزیع و عرضه داروهای تحت کنترل در داروخانه لغو و مقرر شد که مطابق بند یک جلسه ۶۹ کمیته درمان عمل شود.
در این نامه ضمن اشاره به نظر دبیرخانه ستاد و مصوبات قانونی فوق الذکر طی تماس ها و مکاتبات مختلف همچون نامه شماره ۲۶ آبان و ۲۴ دیماه ۹۹ که به سازمان غذا و دارو ابلاغ گردیده است آمده است: کارگروه ویژه به منظور تدوین پیش نویس دستورالعمل نحوه توزیع و عرضه داروهای آگونیست با حضور همه ذینفعان در دبیرخانه ستاد طی دو جلسه به بررسی ابعاد مبحث پرداخته که به علت موضع سازمان غذا و دارو کار تهیه پیش نویس پیش نرفت. نهایتاً در تاریخ ۱۰ شهریور ۹۹ توافق شد که سازمان غذا و دارو متن اولیه پیش نویس را ظرف مدت یک هفته به کارگروه عرضه کند.
این نامه می افزاید: طی هشت ماه گذشته دبیرخانه ستاد بی وقفه خواستار تهیه و عرضه پیش نویس مذکور طی ده ها تماس و مکاتبه همچون نامه ۲۴ دیماه ۹۹، نامه ۱۸ بهمن ۹۹ و نامه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ شده است اما نهایتاً سازمان غذا و دارو راسا به ابلاغ دستورالعمل اجرایی توزیع و عرضه داروهای تحت کنترل طی نامه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ اقدام می کند.
در انتها هم تاکید شده است: با عنایت به توافق ارکان حاکمیت (دفتر مقام معظم رهبری، نهاد ریاست جمهوری، کمیته درمان و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با موادمخدر، دبیرخانه ستاد مبارزه با موادمخدر، کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، سازمان نظام پزشکی و... ) بر حل آسان و مسالمت آمیز این مساله، اقدام ناهماهنگ سازمان غذا و دارو در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری و سازمان نظام پزشکی نگران کننده خواهد بود. خواهشمند است با قید فوریت دستور فرمایید صرفاً بر مبنای مصوبه کمیته درمان به ریاست دکتر جان بابایی عمل و نسبت به لغو نامه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ اقدام نمایند.

منبع:

1400/03/23
09:51:40
5.0 / 5
1067
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بازی اندروید