بازی اندروید
در گفت وگو با بازی اندروید تشریح شد:

هزینه ماهانه درمان اعتیاد

هزینه ماهانه درمان اعتیاد

بازی اندروید: عضو كمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت ضمن تشریح تغییرات ابلاغیه جدید تعرفه درمان اعتیاد، از اختصاص كد یكتا به معتادان مجهول الهویه برای درمان سرپایی اعتیاد در چارچوب پوشش بیمه ای آگاهی داد.


دکتر سید محمد دریجانی _ عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت در گفت و گو با ایسنا، درباب ابلاغیه جدید تعرفه درمان اعتیاد، اظهار داشت: برمبنای محاسبات صورت گرفته برای یک دوره درمان اعتیاد که مدت آن بسته به تشخیص پزشک معالج است، در صورتی که فرد معتاد برای درمان اعتیاد به مراکز خصوصی مراجعه کند، ماهیانه ۸۱ هزار تومان و در صورتیکه به مراکز دولتی مراجعه کند ماهیانه ۳۳ هزار تومان پرداخت می کند و مابقی این مبلغ توسط بیمه سلامت پرداخت خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه سازمان بیمه سلامت متولی بیمه درمان معتادان سرپایی برای تمامی معتادان در تمامی سازمان های بیمه گر است، افزود: این یعنی، چه فرد معتاد دفترچه بیمه سلامت داشته باشد و چه دفترچه بیمه تامین اجتماعی و... سازمان بیمه سلامت موظف به خدمت رسانی به این افراد خواهد بود.
دریجانی درباره تغییرات ابلاغیه جدید تعرفه درمان اعتیاد نسبت به سالیان گذشته، توضیح داد: در گام اول میزان تعرفه و سطح خدماتی که پوشش می دهیم بالا رفته است و از طرف دیگر نیز افراد فاقد هویت نیز در صورتیکه بهزیستی برایشان کد یکتا به سازمان بیمه سلامت عرضه نماید، می توانند خدمات مقتضی چه برای درمان اعتیاد و یا سایر خدمات را دریافت نمایند. تا قبل از این افراد فاقد هویت نمی توانستند از این خدماتی که در مراکز ترک اعتیاد با پوشش بیمه انجام می شود، بهره ببرند که ابلاغیه جدید درمان سرپایی اعتیاد این مشکل را برطرف کرد.
وی با تاکید بر اینکه برخی معتادان متجاهر ممکنست فاقد شناسنامه و هویت باشند، اشاره کرد: این افراد تا قبل از این ابلاغیه مغفول مانده بودند، اما حالا اگر از طرف بهزیستی با ارائه کد یکتا به ما معرفی شوند، دفترچه بیمه برایشان صادر خواهد شد. با صدور دفترچه بیمه می توانند از خدمات درمانی همچون ترک اعتیاد استفاده کنند. کد یکتا بطور کلی مربوط به افراد مجهول الهویه است که با ارائه آن صدور دفترچه بیمه انجام می شد که امسال معتادان فاقد هویت هم می توانند این کد را ستاندن کنند.
عضو کمیته بیمه سلامت سازمان بیمه سلامت اشاره کرد: ملاک ما معرفی فرد فاقد هویت از طرف بهزیستی است و دیگر در مورد اینکه فرد اتباع خارجی است یا یک ایرانی است سوالی نمی نماییم.
وی درباره نحوه فعالیت سامانه پاوا، اظهار نمود: زمانی که سازمان بیمه گر با مراکز ترک اعتیاد سرپایی قرارداد می بندد، مرکز موظف می شود تا هر خدمتی که به معتاد می دهد را در این سامانه ثبت کند و برمبنای ثبت در این سامانه در آخر ماه اسناد مراکز ترک اعتیاد سرپایی بررسی می شود و پرداخت هایمان را انجام می دهیم. بر این اساس درمان ترک اعتیاد سرپایی مکانیزه انجام می شود.
دریجانی افزود: پرداخت های ما به مراکز ترک اعتیاد سرپایی از زمان عقد قرارداد آغاز خواهد شد و تابحال قرارداد ۱۰۴ مرکز در سامانه پاوا ثبت شده که برای ۲ هزار و ۹۹۴ نفر بیمه سلامت، ۲ هزار و ۷۳۳ بیمه شده مربوط به سازمان تامین اجتماعی و ۱۸۲ بیمه شده هم نیروی مسلح هستند. این خدمات با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر در استانها انجام می شود.
منبع:

1399/04/18
14:03:07
5.0 / 5
2148
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بازی اندروید