بازی اندروید

شرایط و نحوه استفاده از مرخصی زایمان ۹ ماهه

شرایط و نحوه استفاده از مرخصی زایمان ۹ ماهه

به گزارش بازی اندروید معاون اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی ضمن اشاره به تصویب و اجرایی شدن مرخصی زایمان زنان بیمه شده از شش به ۹ ماه، درباره جزئیات بهره مندی از این مصوبه توضیح داد.


محمد بایندریان در گفتگو با ایسنا، در اینباره اظهار نمود: اگر مادری بخواهد از این مرخصی استفاده و غرامت ایام حاملگی دریافت کند لازم است به سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی به نشانی https: //eservices.tamin.ir مراجعه نموده و در بخش امور بیمه شدگان/ درخواست مرخصی زایمان، مدارکش را بارگذاری کند.
وی ادامه داد: مدارک لازم شامل گواهی پزشک معالج، تصویر شناسنامه مادر و گواهی ولادت یا شناسنامه فرزند متولد شده است.
معاون اداره کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به این که اگر مادری در حین استفاده از مرخصی شش ماهه باشد و بخواهد تا ۹ ماه در مرخصی بماند باید چه اقداماتی انجام دهد و آیا لازم است مجدد گواهی پزشک دریافت و فرایند قبلی را طی کنند؟ اظهار داشت: خیر، نیازی به دریافت مجدد گواهی پزشک و بارگذاری در سامانه خدمات غیرحضوری نیست.
بایندریان افزود: برخی بانوان به دلیل شرایط کاری که دارند تمایلی ندارند از مرخصی ۹ ماهه استفاده کنند. اختیار در اینباره با مادر است. اگر بانوی بیمه شده ای قصد داشته باشد مرخصی شش ماهه اش را تا ۹ ماه ادامه دهد باید به شعبه تأمین اجتماعی خود مراجعه نموده و در واحد امور بیمه شدگان درخواستی عرضه نماید تا غرامت ایام حاملگی اش تا ۹ ماه اجرایی شود.
او همینطور درباره روند اعتبارسنجی و استحقاق درمان این بیمه شدگان اظهار داشت: ما معمولاً حق بیمه را علی الحساب می پردازیم و استحقاق درمان به صورت اتوماتیک لحاظ می شود. اگر استحقاق درمان برای شخصی که در مرخصی زایمان است لحاظ نشده باشد به این دلیل است که احیانا واحد اجرایی ما پرداختی انجام نداده است. این فرد می تواند با رفتن به شعبه تأمین اجتماعی مشکل خویش را مطرح کند تا رسیدگی شود.
منبع:

1400/03/30
13:46:54
5.0 / 5
1054
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی اندروید