بازی اندروید

سینما قدس مشهد هم تخریب شد

سینما قدس مشهد هم تخریب شد

خراسان رضوی سه روز بعد از تخریب سینمای تاریخی آسیا، سینما قدس مشهد نیز به همان سرنوشت گرفتار و تخریب شد.سینما قدس مشهد که بعد از ۵۱ سال فعالیت، در اسفند ماه سال قبل به پایان راه خود رسید و با تعطیلی همیشگی توسط حوزه هنری به بخش خصوصی به فروش رسید، امروز تخریب شد.

این سینما در خیابان پاسداران قرار داشت و دارای دو سالن نمایش با ظرفیت ۵۸۸ و ۲۴۲ صندلی بود که حوزه هنری تصمیم گرفته بود با عنایت به قدیمی بودن و قرارگیری در موقعیت جغرافیایی نامناسب و نداشتن امکانات کافی اختتام کار سینما را رقم بزند و با فروش آن سینمای مهر کوهسنگی را جایگزین آن کند، اما تا کنون سینما مهر کوهسنگی جایگزین نشده و شروع به کار نکرده است و با عنایت به تخریب امروز این سینما، خیلی از هنرمندان و علاقه مندان به هنر مشهد نسبت به این مورد اعتراض و انتقاد دارند.مشاهدات خبرنگار ایسنا نشان داده است فضای داخلی این سینمای قدیمی به کلی تخریب شده و تنها قسمت هایی از نمای آن باقی مانده است و کارگران درحال تخریب سایر فضاهای باقی مانده هستند. مالک جدید این سینمای قدیمی که گویا تمایلی به رسانه ای شدن از بین رفتن این سینمای قدیمی شهر ندارد مانع از ورود تصویربرداران و خبرنگاران به داخل فضای سینما می شود و نماینده او که در محل تخریب ساختمان حضور دارد از گذشته و آینده این سینمای قدیمی ابراز بی اطلاعی می کند.

تخریب سینما قدس مشهد درحالی رخ داده که هفته گذشته نیز سینما آسیا مشهد مورد تخریب قرار گرفته بود و حجت طباطبایی، مدیر امور سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با انتقاد و ابراز تاسف از این مورد به ایسنا گفته بود که سینما آسیا متعلق به حوزه هنری بوده و مطابق قانون مسئولان حوزه هنری برای تخریب یا تغییر کاربری آن باید با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی مکاتبه می کردند که این اتفاق نیفتاده است. ما بصورت جدی پیگیر این مورد هستیم تا متوجه شویم دلیل تخریب سینما آسیا مشهد چه بوده است. فعلا می توانم در ارتباط با این اتفاق ابراز تاسف کنم؛ چونکه سینما آسیا و سینماهای خیابان ارگ بصورت کلی جزو هویت تاریخی و فرهنگی مشهد هستند و نباید این اتفاق رخ می داد. من در گذشته پیشنهاد شفاهی داده بودم که سینما آسیا به موزه سینمای مشهد تبدیل گردد که این اتفاق رخ نداد.

اما با عنایت به تخریب دو سینما آسیا و قدس مشهد، مسئول دفتر امور حقوقی حوزه هنری کشور دقایقی پیش در گفت و گو با ایسنا بیان نمود: محمد ملک ثابت، مدیر امور حقوقی حوزه هنری کشور، فردا بعدازظهر در مجتمع کوهسنگی مشهد پاسخگوی سوالات و ارائه توضیحات در ارتباط با تخریب سینما آسیا و قدس مشهد خواهد بود.


1400/04/01
11:50:46
5.0 / 5
1210
تگهای خبر: كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
بازی اندروید