بازی اندروید

تمدید فراخوان مسابقه مطبوعاتی انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر

تمدید فراخوان مسابقه مطبوعاتی انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر

به گزارش بازی اندروید انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر، مهلت ارسال آثار به بیستمین مسابقه مطبوعاتی سالیانه خویش را تا آخر وقت اداری شنبه پنجم تیر 1400 تمدید کرد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام این انجمن، علاقه مندان و فعالان عرصه مطبوعات، سایت ها و خبرگزاری ها در حوزه تئاتر می توانند همچون دوره های پیشین، آثار خود، را در بخش های: گزارش، گفتگو، یادداشت، نقد، مقاله، ترجمه و عکس به نشانی پستی این انجمن: تهران، صندوق پستی 164- 15615 (آقای محمدرسول صادقی) ارسال نمایند.
از متقاضیان شرکت در این مسابقه تقاضا می شود که ابتدا فرم مربوطه را که در انتها این فراخوان آمده است، تکمیل و سپس با پیوست کردن آثار خود داخل یک پاکت و با درج مشخصات فردی، نشانی کامل محل سکونت و تلفن های ثابت و همراه بر روی آن، برای این انجمن ارسال نمایند. لازم به ذکر است آثار متقاضیانی که فرم شرکت در مسابقه را پر نکرده باشند از فرآیند مسابقه کنار گذاشته می شوند.
توجه به چند نکته درباره مقررات این مسابقه ضروری است:
1) چارچوب این مسابقه صرفا تئاتر است؛ ازاین رو متقاضیان از ارسال آثار نوشتاری خود در دیگر عرصه های هنری پرهیز کنند.
2) مطالب ارسال شده از جانب فعالان رسانه ای که در سایت ها و خبرگزاری ها مشغول به کار هستند باید حتما به امضا و تایید سردبیر یا دبیرگروه فرهنگی و هنری رسیده و سند آن هم به مطالب ارسالی ضمیمه شود.
3) مهلت ارسال آثار متقاضیان تا آخر وقت اداری پنجم تیر 1400 است.
4) آثار متقاضی شرکت در این مسابقه حتما باید در طول سال 1399 انتشار یافته و دارای امضا (یا همان نامِ نویسنده) باشند.
5) آثاری که فاقد نام و یا دارای نامِ مستعار باشند، مورد قبول این انجمن نیست.
6) حداکثر عرضه اثر متقاضیان شرکت در مسابقه، در هر بخش، تنها سه اثر و به انتخاب متقاضی خواهد بود؛ بدیهی است در صورت عرضه آثار بیشتر از تعداد درخواستی، این حق برای دبیرخانه انجمن محفوظ است که به دلخواه دست به حذف آثار ارسالی بزند.
7) دبیرخانه این انجمن تنها اصل یا کپی باکیفیت مطلوب مطالب را در قطع A4یا A3 خواهد پذیرفت؛ بر همین مبنا متقاضیان از ارسال نسخه کامل نشریات و صفحات اضافی خودداری فرمایند.
8) مطالب ارسالی متقاضیان به هیچ وجه باز پس داده نخواهد شد.
9) انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر هیچ گونه مسئولیتی در برابر مالکیت حقوقی آثار ارسالی ندارد و مسئولیت آن به عهده متقاضیان شرکت در مسابقه خواهد بود.
10) عکاسان محترم نیازی به پر کردن فرم مسابقه که در انتها فراخوان آمده است، ندارند و تنها کافی است آثار خویش را به دلخواه (رنگی یا سیاه و سفید) و در قطع 18× 13 (چاپ شده) به دبیرخانه انجمن ارسال نمایند. تقاضا می شود متقاضیان شرکت در بخش عکس از پشت نویسی و ذکر نام خود در پشت عکس ها خودداری کرده و توجه داشته باشند که تصاویر ارسالی آنها باید بر مبنای کاربردهای رسانه ای بوده و حتما از اجراها و نمایش های روی صحنه رفته در طول سال 1399 باشد؛ بدیهی است ارسال آثار از راه پست الکترونیک(ایمیل) یا لوح فشره(CD) و یا فایل(فِلَش) مورد قبول نیست و تعداد تصاویر ارسالی هم نباید از چهار قطعه تجاوز کند. همینطور تصاویر ترمیم شده و یا فتوشاپی مورد قبول دبیرخانه این مسابقه نیست.
قابل ذکر است که در این مسابقه تصاویر ارسالی، علاوه بر وجوه زیبایی شناسی هنر عکاسی و ارتباط آن با هنر تئاتر، از منظر کاربردهای رسانه ای و مطبوعاتی قضاوت خواهند شد.
11) متقاضیان علاوه بر پر کردن فرم شرکت در مسابقه، باید حتما با الصاق برگه تعیین گرایش، دبیرخانه انجمن را در تقسیم صحیح مطالب یاری کنند؛ به صورت مثال اگر اثری متقاضی حضور در بخش "نقد" است، بر روی برگه الصاقی کلمه "نقد" درج شود؛ بدیهی است در صورت عدم رعایت این بند، دبیرخانه انجمن مجاز به تفکیک آثار در گرایش های مختلف است و اعتراض وارد نیست.
12) در بخش ترجمه آثاری مورد قبول است که در رسانه های مکتوب یا مجازی با نام صاحب اثر انتشار یافته باشد.
13) اصل مطالبی که در بخش ترجمه شرکت می کنند حتما باید به پیوست مطلب اصلی که ترجمه از روی آن صورت گرفته، عرضه شود. (منظور عرضه متن ترجمه شده یا فارسی همراه با متن اصلی یا انگلیسی است.)
14) حضور حداقل 6 اثر و یا شرکت کننده، کف مورد قبول آثار برای آغاز رقابت در هر بخش به حساب می آید. به صورت مثال برای آغاز فرآیند رقابت در بخش یادداشت، حضور 6 اثر یا 6 متقاضی، رقابت را شکل می دهد.
15) در بخش گفت و گو، مصاحبه های خبری مورد قبول نیست؛ در این مسابقه منظور از گفت و گو، شکل گیری فرایند پرسش و پاسخ توسط مصاحبه کننده و مصاحبه شونده است.
16) بخش مقاله شامل مطالبی است که جنبه ژورنالیستی، علمی، پژوهشی، تحقیقی و تحلیلی در حوزه تئاتر داشته باشد.
17) عملکرد فعالان رسانه در دو حوزه رسانه های دیداری و شنیداری(رادیو و تلویزیون) و هم عملکرد ناشران فعال در حوزه تئاتر، برپایه بررسی عملکرد کمی و کیفی ایشان طی سال 1399، توسط هیات مدیره انجمن صورت خواهد گرفت.
18) انجمن منتقدان، نویسندگان و پژوهشگران خانه تئاتر سال جاری هم همچون سال گذشته، با نیت پشتیبانی از فعالیتهای پژوهشی درحوزه تئاتر، پژوهش و یا پژوهشگر ممتاز سال 1399 را از راه رصد هیأت مدیره انجمن انتخاب و در مراسم سالانه انجمن مورد تقدیر قرار خواهد داد.
19) اعلام نتایج قطعی این مسابقه، همزمان با مراسم سالیانه انجمن که زمان و مکان برگزاری آن متعاقباً اعلام می شود، خواهد بود.
20) علاقه مندان به منظور کسب اطلاع بیشتر می توانند در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن 09373805390 (خانم زهره فضلی) تماس بگیرند.
فرم شرکت در مسابقه مطبوعاتی این انجمن ذیل این خبر ضمیمه شده است.

منبع:

1400/04/01
20:01:18
5.0 / 5
1313
تگهای خبر: رقابت , سایت , شركت , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بازی اندروید