بازی اندروید

پاساژ مستند شد

پاساژ مستند شد

به گزارش بازی اندروید مستند «پاساژ» از تولیدات جدید مركز گسترش سینمای مستند و تجربی به كارگردانی امیر شهامت منش، به بیان تاریخچه ی گرافیك و فرهنگ بصری ایرانی می پردازد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، امیر شهامت منش درمورد تولید این اثر مستند اظهار نمود: در فرانسه ی قرن نوزدهم خیابان هایی وجود داشت که مراکز خرید بودند؛ بعد از روی کار آمدن نظام سرمایه داری برای این خیابان ها سقف زدندو به مرور در آن امکانات رفاهی قرار دادند. این مکان ها کم کم تبدیل به پاساژ شدند.
وی ادامه داد: از آن جایی که هنر گرافیک غربی است و با اقتصاد هم در ارتباط می باشد، ما در بخش هایی از فیلم مفاهیم پاساژ را بیان خواهیم کرد و به همین دلیل، این واژه را بعنوان اسم فیلم انتخاب کردیم. در این مستنددر قالبی شبیه به سبک«فیلم جستار» به بیان تاریخچه گرافیک و فرهنگ بصری ایرانی می پردازیم.
شهامت منش در ادامه توضیح داد: بخش هایی از فیلمبرداری این مستند انجام شده، اما متاسفانه احتیاج به تصویربرداری و ضبط صحبت‎ های چند استاد در این حوزه داشتیم که کرونا جلوی کار ما را گرفت و روند تولید متوقف گردید. با عنایت به شیوع باردیگر ی این بیماری باید منتظر زمان مناسب فیلمبرداری مصاحبه ها باقی بمانیم. تاکنون چندین بار راش های فیلم را تدوین کرده ام و بعد از دو جلسه فیلمبرداری با عنایت به ساختار مشخص فیلم، راف کات ها را آماده می نماییم.
عوامل تولید این مستند 90 دقیقه ای عبارتند از: کارگردان، تدوینگر و تهیه کننده: امیر شهامت منش، مشاور پروژه: خدایار قاقانی، فیلمبردار: داوود عباسی، صدابردار: یاسمن برومند، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.1399/04/19
15:45:50
5.0 / 5
2198
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بازی اندروید