بازی اندروید

كشف 90 درصد موادمخدر در مرزهای ایران

كشف 90 درصد موادمخدر در مرزهای ایران

به گزارش بازی اندروید فرمانده نیروی انتظامی اظهار داشت: بیشتر از ۳۸۰۰ نفر از فرزندان این کشور در نیروی انتظامی در راه مقابله و مبارزه با ورود مواد مخدر به شهادت رسیدند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، سردار سرتیپ پاسدار اشتری در نشست تخصصی «یاریگران زندگی-همکاری های فرابخشی و بین المللی-پیشگیری از اعتیاد» که به مناسبت بزرگداشت سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر برگزار شد، بیان نمود: یکی از موضوعات مهم در دنیا و به عبارتی در جهان مبحث موادمخدر است. همانطور که نماینده unodc اشاره کرده اند بیشتر از ۲۶۵ میلیون نفر در جهان درگیر مواد مخدر هستند. یک مبحث استراتژیک برای جهان به حساب می آید و متاسفانه روند افزایشی هم در جهان نگران کننده است که بر مبنای گزارشها، سالهای گذشته این روند افزایشی را در تمام کشورها مشاهده می نماییم.
وی افزود: باید دستگاههای بین المللی، سازمان های مسئول، مسئولانه پای کار بیایند. توقع جمهوری اسلامی ایران هم این است که بیشتر از گذشته و با برنامه ریزی و اراده بیشتر و عزمی راسخ، این مبارزه و مقابله را ادامه دهند. یک صدمه شناسی در سطح بین المللی باید صورت گیرد که چرا با این همه سازمان ها و دستگاه ها و این که واقعا مطالبه مردم جهان برای مبارزه با این بلای خانمان سوز است، باز این روند رشد را ملاحظه می نماییم.
سردار اشتری با اشاره به اینکه در جمهوری اسلامی ایران هم در سیاست های کلان به این مورد اشاره شده است، اظهار داشت: در فرمایشات مقام معظم رهبری از سال های گذشته به این مورد مهم اشاره شده است. در جلسات آسیبهای اجتماعی که محضر ایشان با سران قوا و برخی از مسؤلان ذیربط تشکیل می شد ایشان ۵ صدمه را اولویت قرار دادند و راس آنها مبحث اعتیاد بود و ایشان شخصا به این مورد ورود پیدا کردند و یک کلیپ کوتاهی را در یکی از جلساتی که محضر ایشان عرضه شد، خانواده ای که درگیر اعتیاد بود و سرپرست آن خانواده درگیر اعتیاد شده بود و اثراتی که در خانواده گذاشته بود را به تصویر کشیده بود و ایشان فرمودند این مورد را ضربدر هزاران نفر کنید و واقعا با نگرانی و دغدغه بسیار زیاد به این مورد پرداختند و از همه خواستند مسئولین مربوطه پای کار بیایند و اقداماتی که باید در ایران انجام دهیم، با شدت و قوت و برنامه پیش بروند.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران می تواند این ادعا را کند و مستنداتش هم است که پیشتاز در مقابله با موادمخدر و مبارزه با موادمخدر و جلوگیری از جرم است؛ دلیل این ادعا هم شهدایی است که تقدیم شده است.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۳۸۰۰ نفر از فرزندان این کشور در نیروی انتظامی در راه مقابله و مبارزه با ورود مواد مخدر به شهادت رسیدند، اظهار داشت: هیچ سندی نمی تواند قویتر از این باشد.
سردار اشتری در بخش دیگری اضافه کرد: ۱۲ هزار جانباز در راه مبارزه با موادمخدر داریم. پس ما بیشترین شهید و جانباز را به نسبت تمام کشورها داریم. بیشترین کشفیات را هم داریم، البته ما به علت این که همجوار هستیم با کشوری که تولیدکننده و توزیع کننده مواد مخدر است و آن هم به سبب حضور آمریکایی ها در آن کشور تولید و توزیع چندبرابر شد. متاسفانه ما بیشتر در معرض خطر و صدمه هستیم و بیشتر هم باید مراقبت، مقابله و مبارزه نماییم که این کار صورت گرفته است.
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه بیشترین کشفیات متعلق به جمهوری اسلامی ایران است، اضافه کرد: پارسال ۱۰۱۰ تن مواد مخدر (انواع مختلف که بیشتر آن تریاک است) کشف شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار نمود: بیشتر از ۹۰ درصد کشفیات ما در شرق کشور است و این افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است که ۹۰ درصد کشفیات در مرز است و مابقی در داخل شهرهاست و اگر این کنترل ها در جدار مرز توسط مرزبانان و همکارانی که در این عرصه کار می کنند نبود، ما باید مقدار زیادی از آنرا در شهرهای مختلف پیدا می کردیم کما این که آن ۱۰ درصدی هم که کشف شده رقم بالایی است. در تهران و شهرهای مرکزی با همت همکاران توانستند آنها را کشف کنند اما ما معتقدیم که مقدار زیادی هم وارد شده است.
وی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران هم برای در امان ماندن و سلامت جوانان و مردمان خود می کوشد و هم برای جوانان اروپایی و کشورهای دیگر؛ یعنی اگر امروز همکاران و عزیزانی که در مرزها و شهرها درحال مبارزه هستند با هدف این است که این بلای خانمان سوز از جمهوری اسلامی ایران و هم کشورهای دیگر رخت ببندد. باید سازمانهای بین المللی و همه کشورهایی که اگر این مواد مخدر داخل شان می رفت سبب می شد تعداد زیادی از مردم و جوانان شان مبتلا به این بلا شوند، بنابراین قدردان زحمات جمهوری اسلامی ایران باشند.
منبع:

1400/04/05
20:01:08
5.0 / 5
1118
تگهای خبر: تولید , جوانان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بازی اندروید