بازی اندروید

بررسی راهكارهای اجرایی شدن سند ملی سالمندان در فراكسیون سالمندان

بررسی راهكارهای اجرایی شدن سند ملی سالمندان در فراكسیون سالمندان

رئیس فراکسیون سلامت سالمندان از بررسی راهکارهای اجرایی شدن سند ملی سالمندان کشور در جلسه این کمیسیون اطلاع داد.


محمدعلی محسنی بندپی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: جمعیت سالمندان تا سال ۱۴۳۰ سه برابر خواهد شد. یعنی در سه دهه آینده ۳۰ درصد جمعیت کشور را سالمندان می سازند، بنابراین لازم است برنامه ریزی دقیقی وجود داشته باشد.
وی توضیح داد: در کشورهای توسعه یافته بین ۸۰ تا ۱۲۰ سال فرصت وجود داشت تا برای دو برابر شدن جمعیت سالمندانشان برنامه ریزی کنند اما ما تنها ۳۰ سال برای برنامه ریزی جهت سه برابر شدن جمعیت سالمندان کشور زمان داریم. اگر امروز دنیا توانسته پدیده سالمندی را به یک فرصت تبدیل کند به علت برنامه ریزی دقیق بوده، ما باید بتوانیم با برنامه ریزی گام های درستی را برداریم.
رئیس فراکسیون سلامت سالمندان ضمن اشاره به سند ملی سالمندان کشور اظهار نمود: تابحال گام های خوبی جهت اجرای این سند برداشته نشده است، ما در فراکسیون به بررسی راهکارهای اجرایی شدن این سند و موانع آن می پردازیم و بطور قطع این موارد در برنامه هفتم توسعه هم گنجانده خواهد شد تا کم کاری ها مشخص شده و موانع را برداریم.
محسنی بندپی ضمن اشاره به حضور نمایندگانی از بیمه سلامت، ارتش، سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت و مرکز پژوهشها در جلسه این فراکسیون اظهار داشت: فراکسیون سلامت پیگیری های لازم را انجام می دهد تا دستگاههای اجرایی در جهت اهداف شش گانه سند ملی سالمندان گام بردارند که این اهداف شامل ارتقای سطح فرهنگی جامعه درباره پدیده سالمندی، توانمندسازی سالمندان، حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی اجتماعی و معنوی سالمندان، تقویت حمایتی اجتماعی برای ارتقای سرمایه اجتماعی و توسعه زیرساخت ها و تأمین منابع مالی پایدار برای نظام حمایتی از سالمندان است.
منبع:

1400/04/08
12:37:04
5.0 / 5
1008
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بازی اندروید