بازی اندروید

كشف 90 درصد تریاك و هفتاد درصد مرفین جهان توسط ایران

كشف 90 درصد تریاك و هفتاد درصد مرفین جهان توسط ایران

به گزارش بازی اندروید دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: بر اساس گزارش سالانه مواد مخدر 2021 در سال 2019 ایران کشفیات 90 درصد از تریاک جهان، 20 درصد از هروئین جهان، 72 درصد از مرفین جهان و پنج درصد از حشیش جهان را به خود اختصاص داد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، اسکندر مومنی در جلسه ویژه دیپلمات های مقیم تهران که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر برگزار شد، اضافه کرد: از دلیلهای این موفقیت، بدون تردید موضع گیری جمهوری اسلامی ایران در کشف مبارزه با مواد مخدر است و اگر همه مجامع بین المللی همانند این استراتژی عمل کنند، بدون تردید ساماندهی خواهد شد.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلان اینکه مبارزه جمهوری اسلامی ایران با موادمخدر، بر طبق برخی مولفه ها است، اظهار داشت: آموزه های دینی اولین مولفه است. همین طور در فرهنگ، تاریخ و ادبیات ما این مساله ریشه دوانده، چنانچه شاعر پرآوازه ایران حکیم سعدی شیرازی می فرماید «بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند.»
مومنی همین طور با اعلان اینکه ایران صادقانه و قاطعانه با موادمخدر مبارزه می کند، اظهار داشت: از نظر جمهوری اسلامی ایران، سلامت و کرامت انسان ها و امنیت در دنیا، یکپارچه است و تفاوتی میان جوان ایرانی و غیر ایرانی وجود ندارد پس با موادمخدر چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور مقابله می کند.
وی همین طور اظهار نمود: مولفه بعدی ساختار ستاد مبارزه با موادمخدر است که به سبب اهمیت این موضوع، ریاست آن بر عهده ریاست جمهور است و بیش از ده ها دستگاه انتظامی، امنیتی و فرهنگی عضو آن هستند در صورتیکه در خیلی از کشورها این ساختار به یک وزارتخانه یا زیرمجموعه وزارتخانه ای واگذار شده است.
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلان اینکه جمهوری اسلامی ایران همه اجزای کشور را برای مبارزه با مواد مخدر در ابعاد مختلف بسیج کرده است، اظهار داشت: سال ۹۹ سال ویژه ای برای ایران در کشف مواد مخدر بود و حدود ۱۲۰۰ تن مواد مخدر در این سال کشف شد، به دست آوردن این حجم از آمار کشف مواد مخدر بدون بسیج همگانی و بدون ساختار و اهتمام حاصل نمی شد به عبارتی می توان گفت همه ارکان جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با مواد مخدر بسیج شده اند.
مومنی اظهار نمود: رویکرد جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با موادمخدر، متوازن است و بر مبارزه همه جانبه و همسو با مواد مخدر تاکید دارد و همراه با رویکرد مقابله ای، به رویکرد های درمان، پیشگیری و توانمندسازی توجه جدی دارد و این ۴ حوزه را همسو پیش می برد.
به گفته ی ایشان، در زمینه کاهش تقاضا و پیش گیری از اعتیاد، طرح یاریگران زندگی در حال اجراست که در اجرای آن، همه آحاد جامعه، سازمان ها، اساتید دانشگاهی، هنرمندان و مردم برای کاهش شیوع مصرف موادمخدر کمک می کنند.
دبیرکل ستاد با اعلان اینکه ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد، اشاره کرد: بدون تردید اتخاذ رویکرد متوازن و یکپارچه بر طبق کنوانسیون های بین المللی، از راه های موثر در برون رفت از معضل جهانی اعتیاد است و تاکید بر یک مولفه، ما را به هدف خود نمی رساند و در این امر همه کشورها باید مشارکت کنند.
مومنی اظهار داشت: در آستانه پنجمین دور از برنامه همکاری با سازمان ملل متحد در عرصه مبارزه با مواد مخدر، لازم است اشاره کنم که همکاری با دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران، از سال ۱۹۹۹ با تاسیس دفتر تهران در این سال و اجرای پروژه نوروز شروع شد و اکنون بیش از ۲۲ سال از همکاری مشترک جمهوری اسلامی ایران با سازمان ملل متحد در عرصه مبارزه با مواد مخدر می گذرد و در آستانه پنجمین برنامه مشترک هستیم.
ایشان سپس ضمن استقبال از ادامه همکاری ها با سازمان ملل متحد، اصرار کرد که لازم است سازمان ملل متحد تدابیر لازم را بمنظور افزایش منابع مالی مستقل در امر مبارزه با مواد مخدر و به تبع آن پرهیز از بهانه جویی های سیاسی و رفتارهای یکجانبه گرایانه برخی کشورها، به عمل آورد.
مومنی در پایان، همین طور ضمن تبریک مجدد سالروز جهانی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر و سپاس از همکاری کلیه دفاتر سازمان ملل متحد همچون UNODC، و یونیسف با جمهوری اسلامی ایران در جهت پیشبرد اقدامات مشترک در عرصه مبارزه با مواد مخدر، اصرار کرد که معضل جهانی مواد مخدر یک مساله انسانی، تخصصی و فراگیر بوده و سیاسی شدن آن نه فقط کمکی به مبارزه با این مساله نمی کند، بلکه می تواند به انحراف پروسه مبارزه موثر و جامع در این خصوص، منجر شود که بر همین اساس، ضمن تاکید بر عزم و اراده جدی جمهوری اسلامی ایران برای ادامه همکاری با سازمان ملل متحد و کلیه کشورها، آرزو می کنم تا در سایه همکاری و همدلی بتوانیم به جهانی امن و عاری از کرونا و مواد مخدر برای خود و فرزندان مان دست یابیم.
منبع:

1400/04/09
09:37:51
5.0 / 5
1036
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بازی اندروید