بازی اندروید

رشد 4 و چهار دهم درصدی ازدواج در سال كرونایی 99

رشد 4 و چهار دهم درصدی ازدواج در سال كرونایی 99

به گزارش بازی اندروید مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان، با اشاره به اینکه بخشی از تغییرات تعداد ازدواج و طلاق در سال های اخیر در ارتباط با کاهش تعداد موالید طی دهه های گذشته است، اظهار داشت: آمار ازدواج در سال ۹۹ حدود ۴.۴ درصد نسبت به سال پیش از آن رشد داشته که روندی افزایشی و مثبت تلقی می شود.


اعظم کریمی در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: به صورت کلی از سال ۹۲ به بعد تا سال ۱۳۹۸ همواره آمار ازدواج با نرخ کاهشی بین ۹ تا چهار درصد نسبت به سال پیش از خود و روند طلاق هم با نشیب و فرازهایی مواجه بوده است.
وی افزود: تعداد ازدواج در سال ۱۳۹۸ حدود چهار درصد و طلاق هم یک درصد کاهش داشته است. در سال ۹۷ هم ازدواج نسبت به سال پیش از آن ۹ درصد و طلاق 2 درصد کاهش داشت. به صورت کلی بخشی از تغییرات در تعداد ازدواج و طلاق در سال های اخیر در ارتباط با کاهش تعداد موالید در دهه های گذشته است.
مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان، انجام "اقدامات اثرگذار فرهنگی" را همچون علل افزایش ۴.۴ درصدی امر ازدواج در سال ۹۹ دانست و اضافه کرد: البته انتشار کرونا و کاهش تجملات و رسوم دست و پا گیر از عوامل اثرگذاری در افزایش میزان ازدواج بوده است.
وی اعتقاد دارد که فرهنگ سازی هر چه بیشتر در این رابطه از راه صدا و سیما و دیگر نهادهای فرهنگی و نمایش و عرضه الگوهای موفق ازدواج ساده و به هنگام بیشتر از پیش می تواند در فرهنگ سازی ازدواج آسان در این دوره موثر باشد.
کریمی با اشاره به اینکه بی گمان موضوعات اقتصادی همچنان یکی از اصلی ترین موانع ازدواج جوانان به حساب می آید، افزود: در این خصوص دولت باید با بررسی دقیق مبحث و اندیشیدن تمهیدات و عرضه تسهیلات در چارچوب سیاست های تشویقی به ازدواج بهنگام جوانان در کشور کمک نماید. مبحث لزوم فرهنگسازی و مقابله با تشریفات و رسومات نوظهور از دیگر مسائلی است که به مانع ازدواج جوانان بدل شده است.
مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان در انتها تصریح کرد: عدم مهارت کافی در تصمیم گیری و هدف گذاری مناسب در زندگی از دیگر موانع ازدواج است که در این خصوص مشاوره قبل از ازدواج باید الزامی شود و قبل از آن هم زیرساخت های مناسب این امر در کشور همچون توسعه مراکز تخصصی و هم بیمه مشاوره فراهم گردد.
منبع:

1400/04/14
09:31:29
5.0 / 5
1314
تگهای خبر: جوانان , مشاوره , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بازی اندروید