بازی اندروید

سرانجام همسان سازی حقوق بازنشستگان كشوری در سال 1400

سرانجام همسان سازی حقوق بازنشستگان كشوری در سال 1400

بازی اندروید: این روزها، پرسش های مختلف و مختلفی از طرف بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در فضای مجازی و در زمینه های مختلف همچون «حوزه فنی» مطرح می شود که به مهم ترین آنها پاسخ داده شده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، متن پرسش های پرتکرار و پاسخ به آنها در ادامه می آید:
ـ احکام یک گروه قبل از سال ۹۶ به کجا رسید؟ چرا برای تعداد زیادی این احکام صادر نشده است؟
احکام یک گروه بالاتر با رعایت سقف گروه های پیش بینی شده بر حسب مدرک تحصیلی که قابل شناسایی در سیستم احکام بوده اند صادر شده و مواردی که باتوجه به گروه شغلی درج شده در سیستم احکام بیش از یک گروه استحقاقی باشد مستلزم ارائه گروه های تشویقی برای شناسایی آن و تفکیک گروه استحقاقی بمنظور بررسی اعمال گروه بالاتر می باشد که در حال انجام می باشد. همین طور یادآور می شود که تا روز دوشنبه ۱۴تیرماه ۱۴۰۰ برای بیش از «یک میلیون و ۱۷هزار نفر» از افراد مشمول این قانون حکم مربوطه صادر گردیده است.
ـ احکام ایثارگری چه شد؟ راستی آزمایی برای چه انجام می دهید مگر دروغی در کار است؟
احکام ایثارگری بر حسب مدارک و مستندات دریافتی از سایت صندوق و تطبیق با جدول امتیاز مربوطه بوسیله سیستم احکام صادر می شود. مواردی که نیازمند بررسی توسط کارشناس واحد اجرائی باشد نیز به سیستم منتقل و بعد از بررسی لازم، احکام اصلاحی صادر می شود. هم اکنون دریافت اطلاعات ایثارگری رزمندگان درحال انجام بوده و در آخر هر روز اطلاعات دریافتی منجر به صدور حکم یا انتقال به واحد کارشناسی جهت بررسی دوباره می شود. گفتنی است که تا روز دوشنبه ۱۴تیرماه ۱۴۰۰ برای نزدیک به «۱۷۳هزار نفر» از مشمولان این قانون حکم ایثارگری صادر گردیده است و تنها ۱۷هزار نفر دارای سوابق غیرقابل محاسبه بوده یا مستندات آنها در دست بررسی می باشد.
ـ احکام مناطق جنگی را چرا اجرا نمی کنید؟
احکام مناطق جنگی مستلزم تبیین ساز و کار اجرائی و شرایط آن توسط مراجع ذیربط است.
ـ چرا سختی کار بازنشستگان استثنایی و وزارت بهداشت را اجرا نمی کنید؟
سختی کار کارکنان شاغل در آموزش و پرورش استثنایی و وزارت بهداشت و سایر کارکنان، در «احکام دو سال آخر خدمت» آنان منظور شده و در محاسبه برقراری حقوق بازنشستگی این افراد منظور شده است.
ـ همسان سازی بازنشستگان مخابرات چه شد؟ چرا حقوق ما نسبت به سایر بازنشستگان اصلا افزایش نیافته است؟
همسان سازی بازنشستگان مخابرات بر حسب مدرک تحصیلی و گروه شغلی تطبیقی با جدول ماده ۱۰۹ قانون مدیریت خدمات کشوری انجام پذیرفته و مواردیکه در یک گروه تشویقی آنان در سیستم درج نشده باشد با ارائه مستندات قابل اعمال است.
برای اطلاع از میزان افزایش حقوق این گروه از بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری مشاهده جدول زیر پیشنهاد می شود:


ـ همسان سازی وزارت بهداشت چرا انجام نشده است؟
همسان سازی وزارت بهداشت نیز مطابق سایر بازنشستگان برمبنای ۹۰ % میانگین گروه های شغلی همتراز با گروه های شغلی زمان اشتغال آنان انجام پذیرفته است.
ـ چرا افزایش طبقه و گروه ها درحکم درج نشده یا نامفهوم و گنگ است؟
گروه شغلی بازنشستگان در حکم برقراری حقوق بازنشستگی درج می شود. همین طور در شرح احکام، اعمال یک گروه بالاتر نیز درج شده و قابل رویت است.
ـ چرا همسان سازی یک گروه و ایثارگری و برخی خدمات شامل حال وظیفه بگیران نشده است؟
اعمال یک گروه بالاتر و ایثارگری درباره بازنشستگان متوفی با رعایت شرایط قانونی قابل اعمال بوده و انجام شده است.
ـ چرا حق مدیریت و معاونت افراد داده نشده یا کمتر محاسبه شده و در احکام اطلاعات آنها وجود ندارد؟
در متناسب سازی حقوق بازنشستگان درصد حق سرپرستی و مدیریت مطابق ضوابط مندرج در تبصره یک ماده ۱۰۹ قانون مدیریت خدمات کشوری راجع به افرادی که حداقل دو سال تصدی پست سرپرستی یا مدیریت داشته باشند اعمال می شود.
ـ چرا احکام شفاف نیست و با جزییات کامل مثل نیروهای مسلح احکام صادر نمی شود؟
باتوجه به تعدد مقررات استخدامی مشترکین صندوق و لزوم درج سوابق هویتی و خدمتی کارکنان در احکام کارگزینی و حکم برقراری حقوق بازنشستگی، مراتب در سیستم احکام صندوق درج شده و در افزایش های حقوق نیز منظور شده است. همین طور در حال حاضر گروه بازنشستگی در فیش حقوقی قابل مشاهده می باشد.
۱۱. چرا برخی احکام بروز رسانی نشده است؟ مرکز تماس ۲۵۰۰ افزایش حقوق را اعلام می کند، اما در حکم وجود ندارد و عدد قبلی را نشان می دهد؟ یا دستگاه محل اشتغال، اطلاعات و مستندات را یک ماه است که بارگذاری کرده ولی در حکم اعمال نشده است؟
با اقدامات انجام شده، هم اکنون امکان مشاهده دو حکم اصلاحی حقوق بازنشستگی در پروفایل شخص بازنشسته در سایت sabasrm.ir و همین طور نرم افزار صبا فراهم شده و قابل مشاهده می باشد.
ـ همسان سازی سال ۱۴۰۰ به کجا رسید؟
افزایش حقوق بازنشستگان کشوری در سال ۱۴۰۰ همانند شاغلان دولت، برمبنای مصوبه هیئت وزیران به میزان ۲۵ درصد و حداکثر تا ۲.۵ میلیون تومان در فروردین۱۴۰۰ بالا رفته و متناسب سازی بازنشستگان سال جاری هم مطابق جداول سال قبل با ضریب سال جدید (بازنشستگی تا ۹۹/۱۱/۳۰) همزمان اجرا می شود.

منبع:

1400/04/16
12:45:35
5.0 / 5
1204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی اندروید