بازی اندروید

كاهش لطمه به بازنشستگان با صدور گواهی آنلاین كسر از حقوق

كاهش لطمه به بازنشستگان با صدور گواهی آنلاین كسر از حقوق

به گزارش بازی اندروید مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: قبل از این یکی از اشکالات و لطمه های جدی به بازنشستگان صدور گواهی های کسر از حقوق دستی از ذیحسابی ها و مراکز صندوق بود که به سبب عدم امکان کنترل گواهی های صادره و همین طور رفت و آمدهای فراوان به ستاد و مراکز صندوق که شاید در ماه به 3000 نفر نیز می رسید، مشکلات زیادی به وجود آورده بود که زندانی شدن 55نفر از بازنشستگان پیامد همین موضوع بود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، «طرح توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی»، «تاسیس مرکز اسناد تاریخی و روایت خانه صبا» و «سامانه دریافت و پرداخت الکترونیکی صندوق» سه پروژه ای بودند که با حضور وزیر رفاه در محل صندوق بازنشستگی کشوری راه اندازی شد.
اکبر افتخاری در آیین رونمایی از طرح های «تحول دیجیتال» این صندوق که با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رونمایی و افتتاح شدند، گفت: تحول دیجیتال در صندوق بازنشستگی کشوری در یک سال و نیم اخیر بعنوان یکی از با اهمیت ترین راهبردهای راهبردی صندوق با هدف بهبود فرآیند‏های داخلی صندوق، چابکی و تعالی سازمانی و شفافیت شروع شد و امروز شاهد نهایی شدن این استراتژی در بخش های مختلف هستیم.

وی با اشاره به اینکه «این استراتژی تحول گرایانه با ایجاد کمیته دولت الکترونیک و هوشمندسازی در صندوق طراحی و پیگیری شد»، اظهار داشت: در این کمیته نسبت به تعریف پروژه های بهبود و بررسی و ردیابی چگونگی تحقق برنامه های تحقق دولت الکترونیک و هوشمندسازی صندوق اقدام شد.

وی افزود: خروجی تصمیمات و اقدامات این کمیته، تعریف پروژه هایی در چهار حوزه «توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان»، «بهبود خدمات الکترونیک به دستگاه­های اجرائی و شاغلین»، «توسعه زیرساخت­ها و سیستم های داخلی صندوق» و همین طور «توسعه ارتباطات الکترونیک با سایر سازمان­ها و ذی نفعان» بود.


تعریف ۴۰پروژه تحول دیجیتال در یک سال و نیم اخیر

افتخاری تعداد پروژه های تعریف شده در چهار حوزه ای که منجر به تحول دیجیتال در صندوق بازنشستگی کشوری شده را ۴۰ پروژه اعلام نمود و اظهار داشت: از این تعداد پروژه که از شروع سال ۹۹ تعریف شد تا به امروز، ۲۷ پروژه به بهره برداری رسیده است و ۱۳پروژه دیگر نیز درحال نهایی شدن است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، با اعلان اینکه در زمینه «توسعه خدمات الکترونیک به بازنشستگان» ۹ پروژه تعریف شده که ۶ پروژه آن اجرائی شده است» اظهار داشت: صدور الکترونیکی گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری، راه­اندازی درگاه خدمات الکترونیکی، نرم افزار صبااپ، واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان دولت و ایجاد حواله الکترونیکی برای دریافت هزینه­های درمانی همچون این پروژه ها هستند.


کاهش لطمه به بازنشستگان با صدور گواهی آنلاین کسر از حقوق

افتخاری اشاره کرد: تا قبل از این یکی از اشکالات و لطمه های جدی به بازنشستگان صدور گواهی های کسر از حقوق دستی از ذیحسابی ها و مراکز صندوق بود که به سبب عدم امکان کنترل گواهی های صادره و همین طور رفت و آمدهای فراوان به ستاد و مراکز صندوق که شاید در ماه به ۳هزار نفر نیز می رسید، مشکلات زیادی به وجود آورده بود که متاسفانه زندانی شدن ۵۵نفر از بازنشستگان پیامد همین موضوع بود.

وی افزود: صدور گواهی آنلاین ضمن کاهش چشم گیر ترددها و هزینه های تحمیلی گذشته به بازنشستگان، صدور گواهی را نظام مند کرد؛ ضمن این که با تفاهم به وجود آمده سعی کردیم تا زمینه آزادی حداقل ۳۳نفر از عزیزان دربند فراهم گردد.

افتخاری با تاکید بر این که «هدف و تلاش صندوق بازنشستگی کشوری ارائه تمامی خدمات در بسترهای مختلف دیجیتال و خدمات دولت الکترونیک بوده است» گفت: راه اندازی درگاه خدمات الکترونیک sabasrm و صبااپ که تمامی خدمات صندوق روی آنها تعریف شده است، یا مرکز تماس ۲۵۰۰ و همین طور توسعه خدمات دفاتر پیشخوان دولت مجموعه اقداماتی است که بازنشستگان خدمات خودرا «در دسترس و آسان» دریافت نمایند.


پروژه هایی برای آگاهی از آخرین وضعیت بازنشستگی شاغلان

وی درباب «بهبود خدمات الکترونیک به دستگاه­های اجرائی و شاغلین» نیز اظهار داشت: در این عرصه نیز از شش پروژه تعریف شده تنها یک پروژه باقی مانده که درحال نهایی شدن است.

ایجاد سامانه استعلام سوابق شاغلین صندوق بازنشستگی کشوری، ایجاد سامانه پرداخت آنلاین کسور حق بیمه خویش فرمایان، الکترونیکی کردن تبادل داده­های شاغلین با کلیه دستگاه­های اجرائی، استقرار سامانه انعقاد قرارداد بیمه عمر و حوادث شاغلین دستگاه های اجرائی و استقرار سامانه آخرین وضعیت پرداخت غرامت بیمه عمر، پنج پروژه اجرا شده درباب بهبود خدمات به دستگاه های اجرائی و شاغلین هستند که به آگاهی بخشی و اطلاع از وضعیت بازنشستگی افراد شاغل کمک شایان توجهی خواهدنمود.

وی «توسعه زیرساخت­ها و سیستم های داخلی صندوق» حوزه سوم در استراتژی تحول دیجیتال عنوان نمود و اضافه کرد: در این عرصه ۱۷ پروژه تعریف شد که تا حالا ۱۰پروژه آن خاتمه یافته است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توسعه و نوسازی مرکز داده صندوق بازنشستگی، استقرار سامانه دریافت و پرداخت الکترونیکی بانکی، استقرار و تکمیل سامانه یکپارچه نگهداری اطلاعات بنگاه ها (سیناب)، استقرار سامانه جامع املاک، پرونده های حقوقی و قراردادها، یکپارچگی اتوماسیون اداری بین صندوق و هلدینگ­ها و شرکت­های تابعه، توسعه زیرساخت­ها با مدیریت­های استانی، افزایش پهنای باند خطوط میان صندوق با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه اندازی سامانه جامع اسناد و مدیریت دانش، استقرار و تکمیل و توسعه سامانه هوش تجاری(BI)، استقرار سامانه جامع مالی – اداری همچون پروژه های به نتیجه رسیده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ارائه سرویس استعلام آخرین وضعیت بیمه­ای شاغلین کسورپرداز به سازمان­ها و صندوق­های مشابه، گسترش زیرساخت ارتباطی با سازمان فناوری اطلاعات، بیمه سلامت، تامین اجتماعی، ثبت احوال و همین طور سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی را همچون پروژه های اجرا شده در زمینه «توسعه ارتباطات الکترونیک با سایر سازمان­ها و ذی­نفعان» برشمرد.

افتخاری «طرح توسعه مرکز داده صندوق بازنشستگی»، «تاسیس مرکز اسناد تاریخی و روایت خانه صبا» و «سامانه دریافت و پرداخت الکترونیکی صندوق» را سه پروژه مهم و کلیدی در زمینه تحول دیجیتال و هویت سازی سازمانی عنوان نمود و اظهار داشت: در گذشته تمامی یا خیلی از ارتباطات صندوق با نظام بانکی بصورت دستی و فیزیکی انجام می شد که خود سبب ایجاد خطا و اتلاف هزینه و زمان می شد، با اجرای سیستم یکپارچه دریافت و پرداخت این امکان به وجود آمده در قالب یک سیستم ارتباطی مستقیم تمامی اسناد و حواله های مالی از زمان تنظیم تا صدور و پرداخت در مدت زمان اندک انجام شود؛ ضمن این که امکان مشاهده آخرین وضعیت تراکنش ها، حذف صدور چک و گزارش گیری و شفافیت مالی را نیز به همراه دارد.

محمد شریعتمداری در حاشیه این مراسم، ضمن افتتاح و رونمایی از سه پروژه تحول دیجیتال صندوق بازنشستگی کشوری از «مرکز داده های صندوق بازنشستگی» که مهم ترین و حساس ترین داده ها و اطلاعات بازنشستگان زیرپوشش و سایر ذینفعان را نگهداری می کند و همین طور «مرکز اسناد تاریخی و روایت خانه صبا» را که با اهداف مختلف همچون جلوگیری از نابودی پرونده ها و اسناد تاریخی صندوق به مثابه قسمتی از میراث ملی به راه افتاده است، بازدید کرد.
منبع:

1400/04/17
12:58:15
5.0 / 5
1192
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بازی اندروید