بازی اندروید
پیام شریعتمداری به مناسبت هفته بهزیستی؛

بهزیستی، صحنه گردان شایسته عرصه رفاه و سلامت اجتماعی ایرانی ها است

بهزیستی، صحنه گردان شایسته عرصه رفاه و سلامت اجتماعی ایرانی ها است

به گزارش بازی اندروید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت هفته بهزیستی، بهزیستی را اصلی ترین نهاد دولتی متولی رفاه و سلامت اجتماعی کشور دانست که با ویترینی از وظایف و مأموریت های تخصصی در حوزه های اجتماعی، توانبخشی، پیشگیری و... علاوه بر پایبندی به وظیفه سنتی خود یعنی عرضه خدمات حمایتی به محرومین و مددجویان، صحنه گردان شایسته عرصه رفاه و سلامت اجتماعی ایرانی ها است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد شریعتمداری در پیام خود آورده است: روزی که سازمان بهزیستی کشور بعنوان مولود انقلاب به همت شهید والا مقام دکتر محمد علی فیاض بخش و برپایه اصول ۲۱ و ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به منظور برنامه ریزی، هماهنگی، نظارت، ارزشیابی و تهیه هنجارها و استانداردهای خدماتی، توسعه دامنه اجرای برنامه های بهزیستی در زمینه حمایت خانواده های بی سرپرست و نیازمند، عرضه خدمات مختلف به کودکان، تدارک امکانات پیشگیری و توان بخشی حرفه ای و اجتماعی معلول جسمی و روانی، تجدید تربیت منحرفین اجتماعی، حمایت و نگهداری از کودکان و اطفال بی سرپرست و معلولین غیرقابل توانبخشی و سالمندان نیازمند، آموزش نیروی انسانی خدمات بهزیستی و توان بخشی، تأمین موجبات تشویق، جلب مشارکت و فعالیت گروه های داوطلب و مؤسسات غیردولتی، به عنوان نهاد دولتی متولی رسیدگی به امور معلولین و محرومین تاسیس شد، بنا به شرایط حاکم و موجود همچون نابرابری اجتماعی، سطح پایین رفاه و سلامت اجتماعی، بروز و شیوع روز افزون معلولیت ها، فقر مطلق بخش عمده جامعه و... می طلبید تا محوریت فعالیت آن روز بهزیستی، عرضه خدمات حمایتی باشد.
وی در این پیام تاکید کرده است: همراه با دگرگونی های جامعه در سالیان متمادی گذشته، بهزیستی تک ماموریتی با پوست اندازی های مکرر، افزایش مأموریت ها و وظایف جدید تخصصی به چهل و یک سالگی رسید، اینک بهزیستی اصلی ترین نهاد دولتی متولی رفاه و سلامت اجتماعی کشور است که با ویترینی از وظایف و مأموریت های تخصصی در حوزه های اجتماعی، توانبخشی، پیشگیری و... علاوه بر پایبندی به وظیفه سنتی خود یعنی عرضه خدمات حمایتی به محرومین و مددجویان، صحنه گردان شایسته عرصه رفاه و سلامت اجتماعی ایرانی ها است.
در بخش دیگری از این پیام آمده است: بهزیستی امروز با بهره مندی از تجارب پرارزش چهار دهه فعالیت بی وقفه، تکیه بر سرمایه عظیم نیروی کارآمد و تخصصی خود، داشتن شبکه گسترده شرکای کاری، معتمد و متخصص، برخورداری از نعمت بزرگ اعتماد مردمی و داشتن جایگاه رفیع قانونی و بهره مندی از اسناد بالادستی، علاوه بر کوشش برای ارتقاء سطح رفاه و سلامت اجتماعی جامعه، با عرضه خدمات بهنگام و موثر تخصصی در حوزه‏ های مختلف کاری همچون کنترل بروز و شیوع صدمه های اجتماعی بعنوان معضل مهم روز کشور و معلولیت ها، ساماندهی و توانبخشی صدمه دیدگان اجتماعی و افراد دارای معلولیت، اجرای موفق طرح و برنامه های مختلف پیشگیرانه و آگاهی بخش و... در میدان کوشش برای کارآمدی و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حضور چشم گیر دارد.
شریعتمداری تصریح کرده است: از آنجائیکه شالوده سازمان بهزیستی بر پایه خیرخواهی، اخلاق مداری و انسان دوستی بنا شده است، آرمان بهزیستی هم گذر از نهاد دولت محور به نهاد جامعه محور است، ازاین رو طی این سال ها کوشیده تا با حفظ فعالیتهای اجتناب ناپذیر مرکز محور، با گسترش شبکه عرضه خدمات در منزل، حمایت های معیشتی و تخصصی از خانواده ها و به تازگی هم با راه اندازی ۲هزار و ۵۲۷ مرکز خدمات بهزیستی تحت عنوان مراکز مثبت زندگی با بهره مندی از توان ۱۳هزار مددکاراجتماعی و پشتیبانی تخصصی ایشان، "بهزیستی خانواده محور" را نهادینه کند.
به نقل از ایشان، بدون شک باورهای عمیق دینی، اخلاقی و فرهنگی جامعه نوع دوست ایرانی و عمل به مسئولیت های اجتماعی همه دستگاههای دولتی و اجرایی و سایر قوا، بخش های غیر دولتی، صاحبان تمامی صنوف و تک تک شهروندان ایرانی پشتوانه عظیم بهزیستی برای نیل به مقصود است.
شریعتمداری تاکید کرده است: شفافیت در عمل، فساد ستیزی، شایسته سالاری، دانش محوری و پاسخگویی شایسته بهزیستی هم تقویت کننده اعتماد و مشارکت بیشتر برای بهزیستی خواهد بود.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از این پیام آورده است: امروز بهزیستی با نگاه به آینده و محور قرار دادن بیانیه گام دوم انقلاب، سند چشم انداز و برنامه های توسعه کشور و اسناد بالادستی، آماده جهش بزرگ خود در عرصه فعالیتهای تخصصی جامعه محور و خانواده محور است.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شریعتمداری تصریح کرد: هفته بهزیستی فرصت مغتنمی است تا ضمن قدردانی از تمامی کارکنان سخت کوش این نهاد انقلابی و شبکه گسترده شرکای کاری آن که با همت مضاعف خود همزمان با عرضه خدمات و انجام وظایف قانونی خود، در روزهای سخت همه گیری بیماری کرونا، برگ زرینی از اقدامات مراقبتی پیرامون جامعه صدمه پذیر و پر خطر تحت حمایت خود بر جای نهاده اند، به هموطنان عزیزمان بخصوص مخاطبان مستقیم بهزیستی اطمینان خاطر دهیم که مجموعه مددکاران گمنام عرصه رفاه و سلامت اجتماعی برای "به زیستن" شایسته ایرانی ها بیشتر از پیش تلاش می کنند.1400/04/23
17:53:54
5.0 / 5
1188
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بازی اندروید