بازی اندروید

افراد سمی جهت زندگی مشترك چه كسانی هستند؟

افراد سمی جهت زندگی مشترك چه كسانی هستند؟

به گزارش بازی اندروید همدان یک دکتری روانشناس در همدان اظهار داشت: برخی از افراد برای ازدواج و زندگی مشترک سمی هستند و در صورت انتخاب کردن چنین افرادی، زندگی مشترک با مشکلات و تعارضات بسیاری همراه خواهد شد.


دکتر یاسر عزیزی سعید در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه هیچ فردی کامل نیست و همه افراد دارای خاصیت ها و رفتارهای نادرستی هستند، اشاره کرد: نمی توانیم این افراد را دلیل نابودی زندگی مشترک لحاظ نماییم اما تعدادی از رفتارها هستند که می تواند زندگی عاطفی و ازدواج را با خطرات و گرفتاری هایی مواجه کند.
وی ادامه داد: افرادی که دارای انواع مختلف اختلالات شخصیتی هستند به هیچ عنوان جهت زندگی مشترک سفارش نمی شوند، اینطور افراد به مفهوم واقعی کلمه زندگی رابرای همسر خود تلخ خواهند کرد.
وی با اشاره ای به اعتیاد نیز اظهار داشت: اعتیاد یکی دیگر از انواع اختلالات است و هرگونه وابستگی شدید و افراطی فرد به هرعاملی که موجب شود شخص بدون آن مورد آشفته شود، این اعتیاد می تواند در هر زمینه ای شود و فرد را معتاد به خود کند که از این قبیل اعتیادها می توان به اعتیاد انواع مواد مخدرو مشروبات الکلی، بازی های اینترنتی، فیلم های پورن و... می توان اشاره نمود.
مهم ترین معیارهای یک ازدواج موفق چیست؟
عزیزی سعید یکی از اصلی ترین معیار های ازدواج را جذابیت ظاهری دانست و اظهار نمود: تا این مورد وجود نداشته باشد حتی اگر بقیه مواردهم حاضر است پس ازمدتی فرد گرفتار دل زدگی می شود در حقیقت این مورد همانی است که طرف میگوید "به دلم نشست" به دل نشستن در هرفرد فرق میکند وممکن است فرد الف از نظر من زیبا است اما از نظر شما نه.
این روانشناس در ادامه یاد آور شد: این مورد به شکلی نیست که با گذر زمان حل شود، درست است که زیبایی بعداز مدتی معمولی می شود اما نازیبایی و به دل ننشستن هیچگاه عادی نخواهد شد و چه بسا فکر مشغولی هایی برای فرد و مقایسه همسرش با دیگران در ذهنش بوجود آورد و در نهایت این روند منجر به دلسردی از همسر می شود.
عزیزی سعید دیگر معیار ازدواج را تناسب داشتن و نزدیک بودن به لحاظ خانوادگی، فرهنگی و جهان بینی برشمرد و اظهار داشت: این موارد تاثیر زیادی در ایجاد آرامش در زندگی مشترک دارد و این تفکر که من با خود فرد ازدواج می کنم به این معنا است که خودش برایم مهمست نه خانواده اش، دیدگاه اشتباهی است، برای اینکه در طول زندگی ناگزیر ارتباطاتی با خانواده فرد وجود دارد و هرچند این رابطه تنگاتنگ هم نباشد اما در زندگی زوجین اثر گذار خواهد بود.
وی از نزدیک بودن شرایط ودیدگاه های اقتصادی دختر و پسر بیان کرد: هنگامی که زوجین از نظر شرایط مالی به یکدیگر نزدیکتر شوند و از نظر دیدگاهی که نسبت به خرج کردن درآمد و حتی نحوه ایجاد درآمد و به صورتی نظرشان نسبت به دخل وخرج یکسان و یا نزدیک به هم شود تنش کمتری را در زندگی مشترک تجربه خواهند کرد.
این روانشناسی با اشاره به نزدیک بودن خلق وخوی و ارتباط با اطرافیان، اضافه کرد: هر چه تفاهم بیشتری در میزان ارتباط و معاشرت با خانواده و دوستان بین زوجین ایجاد شود خشنودتر خواهند بود.
وی افراد را از نظر تیپ شخصیتی به برونگرا و میان گرا و درونگرا تقسیم و اظهار نمود: افراد برونگرا تمایل زیادی به رفت وآمد دارند و در ارتباطات باهیجان و گرم هستند، حال تصور کنید فردی برونگرا با شخصی که درونگراست ازدواج کند، فرد درونگرا که در خانه ماندن را به بودن در جمع ترجیح می دهد و زودتر از زوج برونگرایش خسته می شود چون به هیجانات کمتری برای برانگیخته شدن نیاز دارد.
عزیزی سعید در ادامه اظهار داشت: گذشته از اختلاف نظراتی که این دو فرد برای برقراری ارتباط با دیگران دارند، در ارتباط با خودشان نیز گرفتار مشکلاتی می شوند و هرچه این دو نفر در دو طرف پیوستار درونگرایی و برونگرایی باشند به همان میزان دنیای متفاوتی را تجربه می کنند و ازهم دورتر می شوند.
او در آخر به آخرین معیار ازدواج یعنی داشتن موضوعات مشترک پرداخت و اشاره کرد: هر چه موارد مشترک بیشتر شود در نتیجه بهتر می توان با یکدیگر صحبت کرد و همکلام وهمراه شد در نتیجه صمیمیت عاطفی را به دنبال خواهد داشت که این موارد مشترک می تواند علاقه مندی های مذهبی، سیاسی، ورزشی، و... شود.
منبع:

1400/05/03
22:58:43
5.0 / 5
1322
تگهای خبر: اینترنت , بازی , روبات , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بازی اندروید