بازی اندروید
ابتكار:

بحران امروز جامعه ما نا امیدی و یاس است

بحران امروز جامعه ما نا امیدی و یاس است

به گزارش بازی اندروید معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری، با تاکید بر اهمیت آموزش مهارت های خوب زیستن به دانش آموزان اظهار داشت: مهارتی مثل ˮامیدˮ به ظاهر بدیهی می آید اما واقعیت این است که بحران امروز جامعه ما ناامیدی و یاس است که متاسفانه به نسل جوان سرایت می کند و مشکلاتی را به وجود می آورد و موضوعی است که باید درست به آن پرداخت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در نشست حضوری با وزیر آموزش پرورش برای رونمایی از دوره های مجازی مهارتهای "خوب زیستن"، با اشاره به اهمیت آموزش مهارت های خوب زیستن به دانش آموزان، اظهار نمود: خیلی از مشکلات و معضلات اجتماعی ما به فقدان مهارت هایی نظیر تاب آوری لازم در مقابل مشکلات، تفکر خلاق، مهارت های ارتباطی باز می گردد و همه این مهارت ها عملا برای یک دانش آموز افق گشایی را به وجود می آورد.
ابتکار با اعلان اینکه باید روی مهارت امید کار کرد، اضافه کرد: باید روی این مهارت که با انتخاب خوب و رویکرد عزت مندانه توسط جوانان دنبال می شود، کار کرد تا کمک حال زندگی آنها باشد.
وی افزود: این کار بسیار ارزشمندی بود. این مهارت ها عملا یک افق گشایی در رفتار و ارتباط دانش آموز با جامعه و آینده ای که طی می کند و برای رشد و اعتلای فردی، خانوادگی و اجتماعی دانش آموز به وجود می آورد.
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری، با اشاره به اهمیت آموزش مداوم مهارت های خوب زیستن در طول زندگی، اظهار داشت: همیشه نیاز به آموختن و کسب و تمرین این مهارت ها وجود دارد که هرچه از سن کمتر این مهارت ها آموزش داده شود اثرگذاری اش بیشتر خواهد بود. ما توانستیم با وزارت آموزش و پرورش تعاملی دراین زمینه داشته باشیم. همچون این تعاملات رویداد مهم "گفتگوی بین نسلی" بود که زمینه برقراری ارتباط موثر با نسل جوان را فراهم نمود و در خیلی از مدارس اجرائی شد و امیدوارم این برنامه های مهم مهارتی استمرار یابد و دولت آینده به این مسائل توجه داشته باشد.
ابتکار، وزارت آموزش و پرورش را همچون هم پیمانان معاونت امور زنان در بحث تحقق عدالت جنسیتی دانست و اشاره کرد: انصافا اقدامات ارزشمندی برای تحقق مصوبه ستاد ملی زن و خانواده و دولت که تکلیف قانون برنامه ششم بود انجام گرفته است. توانستیم از مطالبی مثل کودکان و دختران بازمانده از تحصیل گرفته تا موضوع کیفیت آموزشها و یا مهارت هایی نظیر مهارت های ارتباطی و خوب زیستن و... با وزارت آموزش و پرورش تعامل داشته باشیم.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به همکاری وزارت آموزش و پرورش با این معاونت در حوزه تقویت نهاد خانواده، تحقق عدالت جنسیتی و مهارت های خوب زیستن، مهارهای یاد شده را نیاز امروز جامعه دانست و اظهار داشت: به جهت اینکه بتوانیم مراحل تعالی را در جامعه طی نماییم باید از مهارت های به ظاهر ساده و بدیهی نظیر مهارت های زندگی و خوب زیستن شروع نماییم.
منبع:

1400/05/05
12:32:02
5.0 / 5
1553
تگهای خبر: آموزش , جوانان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بازی اندروید