بازی اندروید

تقدیر بنیاد روایت فتح از خالق شیرسنگی

تقدیر بنیاد روایت فتح از خالق شیرسنگی

به گزارش بازی اندروید مسعود جعفری جوزانی به پاس چهار دهه فعالیت حرفه ای و هنری در سینمای انقلاب اسلامی از جانب رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح مورد تجلیل قرار گرفت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، سید محمد یاشار نادری - رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح - برای چهار دهه فعالیت حرفه ای و متعهدانه در عرصه سینمای انقلاب اسلامی از مسعود جعفری جوزانی با اهدای لوح تقدیر و تصویر منقوش به سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی تجلیل به عمل آورد.
متن لوح تقدیر خطاب به مسعود جعفری جوزانی بدین شرح است:
«سینمای ایران به معنای حقیقی و واقعی کلمه با خلق آثار شما طرحی نو و لعابی تازه انداخت، به راستی در سال هایی که هنوز در سینما نو پای انقلاب خبری از تکنولوژی و امکانات خیره کننده نبود حضرت عالی با جسارت و شجاعت مثال زدنی «جاده های سرد» را آن هم در مقام نخستین اثر بلند سینمایی تان به رخ جهانیان کشاندید و ثابت کردید که اولی تر از امکانات فنی و سخت افزاری این خلاقیت توأمان با جسارت، شجاعت و تعهد به سرزمین و میهن است که در هنر سینما حرف اول را میزند و چه زیبا فرهنگ غنی و روزگار روز گذشته و امروزمان را با «شیر سنگی» و «در مسیر تندباد» به تصویر کشیدید و روایت کردید قصه سه نسل ایران مان را در مجموعه فاخر و ماندگار «در چشم باد» و درنهایت چه عالمانه گفت مرحوم اکبر عالمی که شما سینما را عمیقاً می شناسید، ذائقه جهانیان را می شناسید و می دانید که تکه پاره های برجای مانده در تاریخ را چطور در کنار یکدیگر قرار داده و آنرا دراماتیزه کنید تا ما در جهان با فیلم هایتان احساس سرافرازی نماییم و این خصلتی است که بعد از چهل سال فعالیت متعهدانه و به دور از برخی غوغا سالاری های بدل به امضای شما در آثارتان شده است.
این لوح یادبود نکوداشتی است کمترین بر تلاشهای خستگی ناپذیرتان در چهار دهه خلق آثار ماندگاری همچون شهسوارانِ میدانِ حقیقت که مشتاقان هنر حقیقی را به وجد و سما آورده است. با آرزوی سلامتی و تندرستی شما هنرمند گران قدر و به امید ساخت و تولید بیشتر از پیش ماندگارترین و ماناترین فیلمهای سینمای ایران اسلامی.
برادر شما، سید محمد یاشار نادری، رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح»
مسعود جعفری جوزانی، کارگردان و فیلم نامه نویس در سال ۱۳۲۷ در شهرستان ملایر به دنیا آمد. وی فعالیت خویش را از سال 58 با مستند «به سوی آزادی» آغاز و در سال ۱۳۶3 اولین فیلم سینمایی خویش را با نام «جاده های سرد» کارگردانی کرد.
«شیر سنگی»، «در مسیر تندباد»، «دل و دشنه»، «بلوغ»، «پشت دیوار سکوت» و مجموعه «در چشم باد» ازجمله آثار او است.

1400/05/06
00:02:44
5.0 / 5
1206
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید , سلامتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بازی اندروید