بازی اندروید

توجه معاونت امور زنان به حق پرستاری همسران جانباز

توجه معاونت امور زنان به حق پرستاری همسران جانباز

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ضمن اشاره به بررسی حقوقی این معاونت بر روی حق پرستاری همسران جانباز، اظهار داشت: بررسی حقوقی انجام دادیم که این حق پرستاری به خانمهایی که وظایف پرستاری را انجام داده اند برسد، اما تا کنون به لایحه و پیشنهادی در این حوزه نرسیدیم و موضوعی است که جای کار و بررسی دارد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در مراسم امضای تفاهمنامه و گزارش همکاریهای مشترک این معاونت با بنیاد شهید، ضمن اشاره به کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز که توسط این معاونت برگزار شد، اظهار نمود: حاصل برخی پژوهشهای معاونت زنان دو لایحه پیرامون مطالبات همسران شهدا بود. یکی از این لوایح به بحث حضانت و امکان برداشت مادران از حساب های جاری کوتاه و بلند مدتی است که خود برای فرزندان افتتاح کرده اند.
وی افزود: این لایحه در دولت تصویب و به مجلس رفت. عملا پیش از این مادر امکان برداشت از حساب را نداشت اما این لایحه دارای سند پشتیبان و مطالعات حقوقی و نشست های تخصصی در قم است. این مطالبه همسران شهدا بود که می گفتند در انجام وظایف مادری با مشکلاتی مواجه اند و یکی از آنها بحث بانک بود. دولت حتی به این لایحه سرمایه گذاری در بورس را هم اضافه کرد و این اجازه را به مادر داد که سهام بورس را برای فرزند مدیریت کند.
ابتکار ضمن اشاره به درخواست این معاونت در خصوص ثبت نام مادر در کارت ملی، اظهار داشت: همسران شهدا گاها با مشکلاتی در فرودگاه و پیرامون درج نام مادر در کارت ملی مواجه بودند که معاونت درخواست ثبت نام مادر در کارت ملی را داد. با آخرین پیگیری های معاونت این جواب به ما داده شد در تراشه هوشمند کارت ملی نام و نام خانوادگی مادر و اطلاعات هویتی قرار خواهد گرفت.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری به کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز و ایثارگر هم اشاره نمود و اظهار داشت: اتفاق بزرگی بود که به شکل وسیع در تمام کشور و استانها برگزار گردید. همینطور طی دو سال پژوهشهایی در معاونت شکل گرفت که با بررسی ۷۰ منبع عربی و انگلیسی و فارسی کتاب با عنوان بانوی اول و برای حضرت خدیجه بعنوان اولین زن مسلمان نوشته شد. برای این کتاب تا کنون چهار مسابقه با وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، مرکز آموزش مدیریت دولتی و... برگزار شده است. این کتاب با زبان روان و برای نسل امروز نگاشته شده است.
ابتکار در مورد کنگره ۱۷ هزار زن شهید و جانباز اظهار داشت: برای این کنگره بر مبنای مستندات و کار عملی انجام شده است. این رویکرد پژوهشی در حوزه ایثارگران و ماحصل این تجربیات می تواند از جهت بسته سیاستی در اصلاح سیاست های در رابطه با ایثارگران مفید باشد.
او همینطور به ۵۰ پادکست قرآنی و ۱۲ جلد کتاب تحت عنوان مهارت های خوب زیستن تدوین شده در این معاونت هم اشاره نمود و این پیشنهاد را به بنیاد شهید داد تا از این کتب تدوین شده در خدمات خود به خانواده شهدا استفاده نماید.

1400/05/07
11:22:02
5.0 / 5
1369
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بازی اندروید