بازی اندروید

امیدوارم دولت بعدی حقیقت ها و لزوم های ملی را بدون نگاه سیاسی و جانبدارانه ببیند

امیدوارم دولت بعدی حقیقت ها و لزوم های ملی را بدون نگاه سیاسی و جانبدارانه ببیند

به گزارش بازی اندروید معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ضمن اشاره به اقدامات این معاونت در دوره دولت دوازدهم در جهت تحقق عدالت جنسیتی و تحکیم خانواده اظهار داشت: امیدوارم دولت بعدی حقیقت ها و لزوم های ملی را بدون نگاه سیاسی و جانبدارانه ببیند که نگاه غیر منصفانه، قضاوت و برخورد شدید برای کشور مفید نخواهد بود و اگر دستاوردها و پیشرفت ها نادیده گرفته شود و بخصوص در حوزه زنان همه چیز را از صفر شروع نماییم عوارض و آثار سختی خواهد داشت.به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، معصومه ابتکار در آخرین جلسه گزارش عملکرد مشاوران امور زنان و خانواده وزارت خانه ها و دستگاههای اجرایی کشور اظهار نمود: این دوره از سخت ترین دوران حکمرانی در دوره نظام جمهوری اسلامی بود. شاید در دوران جنگ شاهد هجمه هایی با این وسعت و در چند جبهه بودیم. مشکلاتی که حداقل ها را با دشواری مواجه کرد.

وی افزود: در این دوره عملا امکان همکاری با حداقل نیروی انسانی خود به خاطر انتشار کرونا پیدا نکردیم و با وجود ثروت ملی عملا به دلیل محدودیت بانک ها مشکلات زیادی پیدا کردیم. بلایای طبیعی زلزله، سیل، گرد و غبار، خشکسالی شرایط سختی را ایجاد کرد اما همچون سخت ترین مسائل جنگ روانی برای ناامید کردن و دلسرد کردن ضد مردم ایران به اجرا گذاشته شد.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با اشاره به اینکه این معاونت در جهت تحقق عدالت جنسیتی، تقویت و تحکیم خانواده گام های موثر و مفیدی برای کشور برداشت و با تشکر از شهیندخت مولاوردی - معاون امور زنان و خانواده دولت یازدهم - این را هم اظهار داشت که این معاونت بر مبنای برنامه در دولت دوازدهم حرکت کرده که پایه های خوبی برای آن در دولت یازدهم و توسط خانم مولاوردی بوجود آمده بود.

ابتکار خاطرنشان کرد: رمز دستاوردها و موفقیت های این دوره معاونت امور زنان هم پیمانی بوده است. در این دوره بیشتر از ۲۳۷ موافقت نامه و تفاهمنامه با دستگاههای مختلف دولتی و غیر دولتی، سازمانهای مردم نهاد و بانک ها و دلنشگاه ها داشته ایم که با ارزیابی گزارشء های مستندسازی شده عملکرد معاونت زنان، عملکرد این معاونت مشهود است. بیشتر از ۹۰ درصد این قراردادها اجرایی شده است و نتایج بیشتر از مورد انتظار و خوبی داشتیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری اضافه کرد: الگوی موفق همکاری بین بخشی برای تحقق عدالت جنسیتی و بهبود وضعیت زنان و تقویت و ارتقاء وضعیت خانواده را به اجرا گذاشتیم علاوه بر اسناد استانی که تصویب و عملیاتی شدند، برنامه عملیاتی استان ها را هم داشتیم که کتاب آن تدوین شده و این اتفاق مهمی است چونکه برای نخستین بار به صورت رسمی برنامه تمام ۲۲ دستگاه را در جهت تحقق عدالت جنسیتی و تحکیم خانواده دیده ایم.

وی در ادامه به مصوبه اخیر ستاد ملی زن و خانواده هم اشاره نمود و توضیح داد: در این مصوبه سیاست های دوستدار خانواده یا سیاست های خانواده محور دولت در ستاد به تصویب رسید و هفته قبل ابلاغ گردید. خیلی از آن اجرایی و عملیاتی شده است.

ابتکار در انتهای سخنان خود به تدوین کتاب "بانوی اول" هم اشاره نمود و اظهار داشت: ما با تاسی از بزرگوارانی همچون حضرت خدیجه پژوهشی انجام دادیم که حاصل این کار پژوهشی به کتاب داستان زندگی حضرت خدیجه (س) منتهی شد. این کتاب الهام بخش از زندگی حضرت خدیجه بعنوان یک زن کارآفرین و فعال اجتماعی است که جلوتر از زمان خود حرکت کرد و سبک زندگی درست مثل تجارت حلال را در جامعه خود ترویج داد. در کنار پیامبر اکرم (ص) ایستادگی کرد و خداوند هم متقابلا کوثر، حضرت فاطمه (س) را خیر کثیر است را به او داد و سر منشا و استمرار ولایت از این خاندان شد. تا کنون چهار دستگاه مسابقه کتابخوانی داستان حضرت خدیجه را برگزار کرده اند.

منبع:

1400/05/10
12:57:53
5.0 / 5
1120
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بازی اندروید