بازی اندروید

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان به تعویق افتاد

جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان به تعویق افتاد

به گزارش بازی اندروید امیر مشهدی عباسی اظهار داشت: برپایه پیشبینی ها، امکان آن وجود دارد واکسیناسیون در کشور تا زمستان به طول انجامد، بنابراین بر آن شدیم تا زمان برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان را به اسفند ماه موکول نماییم.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، جلسه ستاد برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با حضور امیر مشهدی عباس دبیر جشنواره، احمدرضا احسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان همدان و ستاد برگزاری جشنواره برگزار شد.
امیر مشهدی عباس دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان درباره تصمیم گیری هایی که در این نشست انجام شد، اظهار داشت: رویکردمان در برگزاری جشنواره سال جاری کیفی است. قصد ندارم، بگویم سالهای گذشته این گونه نبوده است اما این دوره در نظر داریم تا برپایه استانداردهای جهانی این جشنواره را برگزار نماییم. بخش های مختلف این جشنواره در دوره های گذشته میزان عملکرد گروه های نمایشی را پوشش نمی داد.
او در ادامه اضافه کرد: گروه های نمایشی کودک و نوجوان در شاخه های مختلف، اثر تولید می کنند اما تمام این شاخه ها در جشنواره دیده نمی شد. بعنوان مثال برای تولیدات آئینی و سنتی بخش مجزایی در نظر گرفته نشده بود یا تولیدات کودکان و نوجوانان کم توان و استثنایی در این رویداد به چشم نمی خورد.
دبیر بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با اشاره به اینکه این جشنواره باید ماحصل فعالیتهای حرفه ای تئاتر کودک و نوجوان در سطح کشور باشد، اظهار داشت: در دو- سه سال قبل بخش کودک و نوجوان با یکدیگر داوری و رقابت می شد اما سال جاری درنظر داریم تا این دو بخش به صورت مجزا داوری شوند.
او در بخشی از صحبت هایش اظهار نمود: طی یک سال و نیم گذشته به علت شیوع و همه گیری ویروس کرونا، تئاتر کودک و نوجوان تولید جدی نداشته ضمن این که برپایه پیشبینی ها، امکان آن وجود دارد واکسیناسیون در کشور تا زمستان به طول انجامد، ازاین رو تمهیداتی را در نظر گرفتیم تا به تولیدات شایسته و مطلوبی در این جشنواره دست یابیم بنابراین بر آن شدیم تا زمان برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان را به اسفند ماه موکول نماییم که تاریخ دقیق آن در فراخوانی که بزودی منتشر خواهد شد، اعلام می شود.
مشهدی عباس با اشاره به اینکه پذیرش آثار متقاضی از اواخر مهر ماه آغاز خواهد شد، خاطرنشان کرد: بخش هایی همچون پژوهش، به این دوره از جشنواره اضافه شده است. این بخش عموماً در دیگر جشنواره ها وجود دارد اما به علت نبود زمان کافی معمولا آثار شرکت کننده سفارشی هستند اما در این دوره از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، زمان لازم را در نظر گرفتیم تا پذیرای آثار مطلوبی باشیم.
او در ادامه اضافه کرد: بخش نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان هم با حضور منتور و استاد راهنما برگزار می گردد. آثار پذیرفته شده در اولین مرحله با راهنمایی استاد راهنما به مرحله بعد وارد می شوند.
این نویسنده و کارگردان تئاتر کودک و نوجوان در انتها صحبت هایش خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است تا بیست و هفتمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان را هر چه بهتر و با استانداردهای لازم برگزار نماییم تا در سال آتی شاهد اجراهای عمومی مطلوبی از این آثار در سطح کشور باشیم.
بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان به دبیری امیر مشهدی عباس اسفند ماه سالجاری برگزار می شود.
منبع:

1400/05/20
01:06:28
5.0 / 5
1129
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بازی اندروید