بازی اندروید

آخرین وضعیت زیان و سوددهی شرکتهای شستا

آخرین وضعیت زیان و سوددهی شرکتهای شستا

بازی اندروید: معاون شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با اشاره به زیاندهی 40 شرکت شستا اظهار داشت که تا آخر سال گذشته این تعداد به 8 شرکت کاهش یافته و برمبنای برنامه ریزی صورت گرفته تلاش می شود تا آخر سال 1400 دیگر شرکت زیان دهی باقی نماند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، مهدی نوراحمدی در دومین هم اندیشی ملی پیاده سازی راهکارهای مقابله با فقر، با اشاره به ورود خود در اوایل زمستان سال ۹۷ به شرکت سرمایه گذاری شستا اظهار داشت: تعدادی از روزها حجم نیروهای کاری که از شرکتها بیکار شده بودند و ماه های متوالی حقوق نگرفته بودند اعتراض داشتند و اعتراضشان هم به جا بود. پس از گذشت ۲.۵ سال، حالا هیچ کدام از شرکت هایی که زیرمجموعه شستا هستند معوقات حقوق و مشکلات اقتصادی به شکلی که بود، ندارند.
بگفته نوراحمدی، از مجموع شرکت های زیان دهی که داشتیم، ۴۰ شرکت زیان ده داشتیم که فقط ۸ مورد از آن شرکتها باقی مانده که هم اکنون همین شرکتها معوقات حقوق ندارند و تا اختتام امسال آنها نیز به سودآوری خواهند رسید.
معاون شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی با اشاره به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی اظهار داشت: این شرکت در سال ۶۵ تاسیس شد، به جهت این که از محل سودآوری که دارد سازمان تامین اجتماعی بتواند حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران را تامین کند. تا سال ۹۷ و پیش از آن، متاسفانه می شنیدیم که شرکتها و صندوق های بازنشستگی نمی توانند حقوق افرادی که تحت پوششان است را پرداخت کنند.
وی با اعلان اینکه در دو سال قبل اتفاقات رخ داده، اتفاقاتی مبارک بود، اظهار داشت: این شرکت در سال ۷۹ به سهامی عام تبدیل گشته و تا حالا دو افزایش سرمایه داشته است که یکی از آنها از ۴۱۰۰ میلیارد تومان در آخر سال ۹۸ به ۸۰۰۰ میلیاردتومان رسید و اختتام سال ۹۹ نیز ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه داشت که به ۱۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش سرمایه رسانده که هم اکنون توسط کارشناسان قوه قضاییه نیز بحث کارشناسی و ارزیابی مجدد دارایی ها و سرمایه های شستا انجام می شود که افزایش ۱۲۰۰ درصدی در سرمایه شستا خواهیم داشت که آن نیز انجام می شود.
نوراحمدی با اعلان اینکه در سال ۹۹ این شرکت عرضه اولیه شد و در بورس ارائه شد که این بزرگترین عرضه ای بود که تا حالا در بورس اتفاق افتاده است و بزرگترین گام در امتداد شفافیت بنگاه عظیم اقتصادی در ایران و خاورمیانه بوده است، اظهار داشت: در ۹ حوزه کسب وکار درحال فعالیت هستیم.
وی با اشاره به این که ۱۶۶ شرکت مدیریتی داریم، تصریح کرد: از این ۱۶۶ شرکت مدیریتی به لحاظ تعدادی ۹۱ مورد (۵۵ درصد) غیر بورسی و ۷۵ شرکت بورسی (۴۵ درصد) هستند. همین طور ۸۹ شرکت غیرمدیریتی هستند از این تعداد ۵۷ مورد غیربورسی و ۳۲ شرکت بورسی هستند. به لحاظ ارزش دارایی ها و سرمایه گذاری ها، ۹۱ درصد ارزش دارایی های ما در بورس است.
نوراحمدی درباب اطلاعات مالی تلفیقی شستا نیز بیان کرد: سود خالص تلفیقی شستا در ۳۱ خرداد ۹۷، ۲۶۶۳ میلیارد تومان بوده که در ۳۱ خردادماه ۹۸ به ۱۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان رسید و در ۳۱ خرداد ۹۹ به ۲۳ هزار میلیاردتومان رسید که در سال قبل ۱۱۲ درصد افزایش را نشان میدهد.
معاون شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی افزود: ممکنست برخی ها اینطور بگویند که به سبب افزایش قیمت ها و افزایش قیمت دلار، به این ارقام رسیدید؛ همانطور که کالاهای نهایی را تولید و به فروش رساندیم، به همان نسبت هزینه های تولید نیز بالا رفته است، پس اگر از سود صحبت می شود برآیند هزینه تولید و فروش، سود خالص است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: طی سه سال اخیر جمع سود خالص شستا معادل دو برابر کل سود ۱۸ سال پیش از آن بوده است.
نوراحمدی اظهار داشت: در ابتدای دوره ۴۰ شرکت زیان ده داشتیم که در آخر سال ۹۹ به ۸ شرکت رسید، گزارش برخی از شرکتها نشان میدهد که به سود رسیده اند و برنامه ما این است که تا آخر سال جاری هیچ کدام از شرکت های ما زیان ده نباشند.
منبع:

1400/05/27
14:11:38
5.0 / 5
1219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بازی اندروید