بازی اندروید
مسئول بسیج جامعه زنان كشور خبر داد:

راه اندازی ۳۲ شبکه گسترده اشتغالزایی بانوان سرپرست خانوار در کشور

راه اندازی ۳۲ شبکه گسترده اشتغالزایی بانوان سرپرست خانوار در کشور

به گزارش بازی اندروید کردستان مسئول بسیج جامعه زنان کشور به محوریت قراردادن بانوان سرپرست خانوار در طرح اشتغالزایی فدک اشاره نمود و اظهار داشت: در جهت ایجاد شبکه های اشتغالزایی در کشور ۳۲ شبکه گسترده اشتغال تشکیل شده که در چارچوب سپاه حضرت محمد(ص) و امام حسن مجتبی(ع) ساماندهی شده اند.


مینا بیابانی، امروز دوشنبه ۲۵ مردادماه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهار نمود: هر ساله از فعالیت بسیج جامعه زنان استانهای کشور یک ارزیابی انجام می شود تا میزان اثرگذاری و انجام فعالیتهای مشخص موفق بوده اند.
وی ضمن اشاره به اعزام اکیپ نظارت و ارزیابی از مرکز طی چند روز به استان کردستان اضافه کرد: استان کردستان باوجود مشکلات مرزی بودن و اقدامات و توطئه های گروهک ها و دشمنان اقدامات خوبی درراستای توانمندسازی خانواده ها و احیای هویت زن مسلمان انجام شده است.
مسئول بسیج جامعه زنان کشور بیان نمود: با عنایت به این که مردم استان کردستان دارای مشکات معیشتی بسیاری هستند که در این راستا بسیج جامعه زنان اقدامات خوبی و مؤثری را در استان به انجام رسانده است و طبق طرح های ابلاغی سازمان شبکه ‎های اشغالزایی را در سطح شهرستان های استان بوجود آورده و یک پیوند منطقی را در سطح استان برای این شبکه ها بوجود آورده است.
وی ضمن اشاره به اجرای طرح های جامعه زنان استان بیان نمود: شبکه های مشاغل برای اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار بوجود آمده که کردستان یکی از استانهای پیشرو در این حوزه بوده است.
بیابانی به مشاغل خانگی و تولیدات صنایع دستی استان کردستان اشاره و اظهار نمود: کردستان دارای تنوع های زیادی در زمینه صنایع دستی بوده و همین مساله زمینه و پتانسیل لازم برای تشکیل بیشتر شبکه های اشتغالزایی در استان را داشته و همینطور شرایط مرزی بودن استان و امکان بهره‎مندی از بازارهای کشور همسایه یکی دیگر از فواید اجرای موفق این طرح بوده است.
وی ضمن اشاره به این که اجرای این طرح بخشی از مشکلات زنان محروم کردستان را مرتفع خواهد کرد، افزود: در این راستا بسیج جامعه زنان با برگزاری دوره ها و کلاس های آموزشی مختلف توانسته اند زمینه لازم برای اشتغالزایی بانوان را فراهم نمایند.
مسئول بسیج جامعه زنان کشور ضمن اشاره به اجرای طرح مهدهای قرآن بیان نمود: کردستان از معدود استان هایی بوده که در این دوران سخت کرونایی تعداد مهدهای قرآن در استان افزایش داده است و باوجود مسائل و مشکلات موجود در استان کلاس های قرآن و برنامه های فرهنگی زیادی در استان انجام شده است.
وی به اقدامات صورت گرفته در روزهای کرونا در جهت کمک های مؤمنانه و توزیع بسته های معیشتی در استان کردستان اشاره نمود و اظهار داشت: در این راستا بسیج جامعه زنان مبادرت به پرداخت هزینه نان خانواده های بی بضاعتی که نان خویش را از نانوایی های محل به صورت اقساط تهیه می کنند.
بیابانی ضمن اشاره به این که در حوزه مباحث فرهنگی اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است، اضافه کرد: تهیه جهیزیه و تشکیل حلقه های صالحین در سطح استان اقدامات خوب و مؤثری صورت گرفته است.
وی افزود: بسیج جامعه زنان کشور بعنوان بخش راهبردی در حوزه زن و خانواده طرح های را تدوین می کند و آنها را برای اجرا به استان ها ابلاغ خواهد نمود.
مسئول بسیج جامعه زنان کشور ضمن اشاره به اجرای طرح فدک در جهت اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار بعنوان یکی از طرح های هدفمند بسیج جامعه زنان کشور اضافه کرد: یکی از نقاط قوت این طرح این است که علاوه بر راه اندازی شبکه اشتغال و تولید تلاش کردیم ضمن الشتغالزایی زنان سرپرست خانوار آنان را در چارچوب یک شبکه منسجم ساماندهی کرده و برای تولیدات آنها برندسازی صورت گیرد.
وی اتصال به بازار و بازاریابی را یکی دیگر از اقدامات مؤثر در اجرای این طرح ذکر کرد و اضافه کرد: در گذشته به سبب این که شبکه توزیع و تقاضای بازار را مورد ارزیابی قرار نمی دادیم کار تولیدی همواره با شکست مواجه می شد که در جهت اجرای این طرح اشتغالزایی کار بازاریابی تولیدات هنری بانوان را هم انجام می دهیم.
بیابانی به محوریت قراردادن بانوان سرپرست خانوار در طرح اشتغالزایی فدک اشاره و بیان نمود: در جهت ایجاد شبکه های اشتغالزایی در کشور ۳۲ شبکه گسترده اشتغال تشکیل شده که در چارچوب سپاه حضرت محمد(ص) و امام حسن مجتبی(ع) ساماندهی شده اند.
وی به ورود بسیج جامعه زنان کشور در امر بحران جمعیتی کشور اشاره و بیان نمود: در این راستا طرح افزایش جمعیت را در سطح محلات کشور اجرا کرده ایم و اقداماتی در جهت آگاه سازی و تبیین زوجین در سن ازدواج صورت می گیرد که استان کردستان در این حوزه خوب عمل کرده است.
بیابانی ضمن اشاره به این که طرح تشویق و ترغیب بانوان به امر تشکیل خانواده را اجرا کرده ایم، اضافه کرد: در این راستا با کمک خیرین محلات ازدواج آسان را ترویج داده و جهیزیه را برای جوانان تهیه کرده و مراسم جشن عروسی را برای جوانان فراهم برگزار کرده ایم.
منبع:

1400/05/27
23:38:43
5.0 / 5
1261
تگهای خبر: آموزش , تولید , جوانان , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بازی اندروید