بازی اندروید

ادامه خروج سینماگران افغان از این کشور

ادامه خروج سینماگران افغان از این کشور

به گزارش بازی اندروید شهربانو سادات، سینماگر افغان هم بعد از چند روز و با همکاری تهیه کننده دانمارکی خود، افغانستان را بعد از تحولات اخیر ترک کرد.


به گزارش بازی اندروید به نقل از اسکرین، «شهربانو سادات» که برای ساخت فیلم «گرگ و گوسفند» برنده جایزه نخست بخش دو هفته کارگردانان جشنواره کن در سال ۲۰۱۶ و همینطور فیلم «یتیم خانه» محصول ۲۰۱۹ شناخته شده است، با کمک دولت فرانسه و به همراه ۹ نفر از اعضای خانواده اش، کشورش را ترک کرد.
«شهربانو سادات» متولد ایران از پدر و مادری افغان و مهاجر است که بخشی از دوران کودکی خویش را هم در روستایی دورافتاده در مرکز افغانستان سپری کرده است. او همچون چندین هزار افغان است که ترجیح داده اند در مقطع کنونی کشورشان را ترک کنند.
صحرا کریمی دیگر کارگردان زن اهل افغانستان که با ساخت فیلم «حوا، مریم، عایشه» و رونمایی آن در جشنواره ونیز به شهرت رسید نیز، دیگر سینماگری است که در چند روز اخیر افغانستان را ترک کرده است.
ویدئویی که صحرا کریمی از خروج سراسیمه از کشورش افغانستان منتشر نمود با بازخوردهای زیادی در فضای مجازی رو به رو شد. کریمی که رئیس سازمان فیلم افغان هم هست به همراه خانواده اش به کشور اوکراین سفر کرده است.

منبع:

1400/06/04
12:48:23
5.0 / 5
1136
تگهای خبر: فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
بازی اندروید