بازی اندروید

باسابقه ترین رویداد تئاتر استان یزد

باسابقه ترین رویداد تئاتر استان یزد

بازی اندروید: یزد فراخوان سی و یکمین جشنواره تئاتر یزد بعنوان با سابقه ترین رویداد تئاتر استان منتشر گردید.


«احمد ندافی» مدیر عامل انجمن هنرهای نمایشی استان یزد اعلام نمود: این جشنواره از جانب اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی استان یزد، در آبان ماه ۱۴۰۰ به صورت رقابتی برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: رشد و توسعه فعالیتهای اجتماعی و آگاهی بخشی با تکیبه بر هنر نمایش بخصوص در زمینه مشکلات در ارتباط با خانواده، رشد و توسعه تئاتر با عنایت به بومی سازی ظرفیت های فرهنگی، منطقه ای و جغرافیایی، تاکید بر جایگاه کتاب بعنوان مهم ترین محور خردورزی و دانیی و نقش آن در ایجاد شهروند آگاه به وسیله زبان نمایش ازجمله اهداف برگزاری این جشنواره است.
ندافی اضافه کرد: تاکید و تمرکز بر اجراهای عمومی و گسترش دایره مخاطبان آثار نمایشی، ساماندهی بیشتر فعالیتهای مختلف نمایشی و رصد تولیدات و اجراهای عمومی گروه های ثبت شده تئاتر به همراه هویت بخشی به آنها و همینطور استفاده از بسترهای فرهنگی، هنری، اجتماعی، تاریخی، ادبی، اقتصادی، سیاسی، آداب و رسوم و سنت های استان از دیگر اهداف برگزاری سی و یکمین جشنواره تئاتر استان یزد است.
وی اظهار نمود: انتخاب مبحث و مضامین جهت شرکت در جشنواره آزاد است اما آثار با موضوعات مشخص شده در بند "محورهای مورد تاکید جشنواره" که در فراخوان اطلاع رسانی شده است، در اولویت انتخاب قرار خواهند گرفت.
ندافی در ادامه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ را بعنوان آخرین فرصت تکمیل فرم درخواست شرکت در بخش صحنه ای اعلام و بیان نمود: نتایج بازنگری نمایش های متقاضی شرکت در بخش صحنه ای در محدوده زمانی نیمه اول مهر ماه انجام و در تا آخر مهرماه اعلام خواهد شد.
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، زمان برگزاری جشنواره استانی یزد دهه اول آبان ماه ۱۴۰۰ به مدت پنج روز خواهد بود و با عنایت به شرایط ناشی از ویروس کرونا، هرگونه تصمیم گیری در مورد اجرای عموم و بازنگری آثار متقاضی یا برگزاری جشنواره منوط به اعلام شرایط از جانب ستاد استانی مقابله با کرونا خواهد بود و بدیهی است برگزاری جشنواره تئاتر فجر هم از همین رویه پیروی می کند.
منبع:

1400/06/06
09:50:48
5.0 / 5
1137
تگهای خبر: تولید , رقابت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان بازی اندروید
بازی اندروید