بازی اندروید
ویس كرمی:

حذف رشته نمایش بانوان بی معناست

حذف رشته نمایش بانوان بی معناست

به گزارش بازی اندروید، یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباب حذف رشته نمایش از هنرستان سوره بیان کرد: یعنی ما هنرپیشه و یا بازیگر زن نمی خواهیم؟ حذف این رشته معنا ندارد.


مهرداد ویس کرمی در گفت و گو با ایسنا در واکنش به خبر حذف رشته نمایش از هنرستان سوره عنوان کرد: بحث حضور بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی مسئله ای نیست که امروزه بخواهیم درباب ضرورت آن سخن بگوییم؛ چونکه ضرورت این مهم ثابت شده می باشد، داشتن رشته های نمایشی بدون حضور بانوان که امکان پذیر نیست، اقدام خوب این است که ما تعلیم را در این عرصه اصلاح نماییم و بر تعلیم بانوانی که قصد دارند در این حوزه فعالیت کنند تمرکز نماییم.
وی اضافه کرد: اگر ما در این عرصه آموزش مثبت ارائه ندهیم و در پی حذف اصل موضوع باشیم، فعالیت ها بصورت زیرزمینی پیش می رود؛ یعنی ما هنرپیشه و یا بازیگر زن نمی خواهیم؟ ما نباید یک واقعیت را حذف کنیم؟ حذف این رشته حذف صورت مسئله است و به مفهوم حل مسئله نیست.
نماینده مردم خرم آباد عنوان کرد: این رشته هنری نیاز جامعه است؛ برای مثال وقتی می خواهیم یک اثر نمایشی از مریم مقدس بسازیم آیا قرار نیست هنرپیشه زن این نقش را بازی کند؟ بازیگری واقعیت اجتناب ناپذیر هنر سینمایی و نمایشی است، حذف این رشته معنا ندارد.
وی در آخر افزود: البته من خبر دقیقی درباب حذف رشته نمایش از این هنرستان ندارم، به هر شکل باید این مساله را پیگیری نماییم و ابعاد مختلف را بررسی نماییم، شاید اصل موضوع به درستی منتقل نشده باشد، به هر شکل ما این مساله را پیگیری خواهیم کرد.
منبع:

1400/06/09
21:39:04
5.0 / 5
995
تگهای خبر: آموزش , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بازی اندروید