بازی اندروید
فتاح خبر داد

آمادگی بنیاد مستضعفان برای اختصاص زمین به مسکن محرومان

آمادگی بنیاد مستضعفان برای اختصاص زمین به مسکن محرومان

به گزارش بازی اندروید خوزستان رییس بنیاد مستضعفان از آمادگی کمک این بنیاد به دولت برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال آگاهی داد و اظهار داشت: آماده هستیم با همکاری دولت، زمینهای بنیاد مستضعفان را برای راه اندازی مسکن های محرومین اختصاص دهیم و ارزش ذاتی زمین را نیز چندان مورد نظر قرار نخواهیم داد.سید پرویز فتاح در حاشیه افتتاح سومین خط تولید کارخانه دوده دزفول که امروز (۱۱ شهریورماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: این پروژه، خط سوم تولید دوده سخت در کارخانه تولید دوده صنعتی دزفول است. خط های یک و دو در سالهای ۹۱ و ۹۲ افتتاح شده است و صددرصد وارداتی بود اما امروز خطی راه اندازی شد که مدرن تر و پیشرفته تر است و ۷۵ درصد از آن ایرانی و تولید داخل است.

به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: ۲۵ درصد از سومین خط تولید کارخانه دوده دزفول وارداتی است اما همکاران گفته اند با تلاشی که صورت خواهد گرفت، خط چهارم کارخانه تولید دوده دزفول تمام ایرانی خواهد بود.

رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: دوده یک ماده راهبردی بسیار مهم صنعتی برای هر کشوری است. با شروع به کار سومین خط تولید دوده این کارخانه، سالانه ۲۰ هزار تن به ظرفیت تولید دوده کشور افزوده خواهد شد.

وی عنوان کرد: سال قبل ۶۰ درصد از تولید ۴۱ هزار تنی دوده سخت و نرم کارخانه دزفول صادر و ۴۰ درصد آن برای مصرف درون کشور استفاده شده است. از سال قبل تا حالا قیمت دوده در جهان حدودا دو برابر شده است و حداقل ۱۹ کشور در منطقه و دنیا خواهان خرید دوده از ما هستند.

فتاح اضافه کرد: اولویت برای تامین دوده، تامین نیاز داخل است تا شرکت هایی مانند لاستیک سازی و تایرسازی مشکلی نداشته باشند و بعد از تامین نیاز داخلی، مازاد نیاز را صادر خواهیم کرد. سال قبل حدود ۱۲.۵ میلیون دلار صادرات از این کارخانه انجام شده است و به ارز نیمایی تبدیل گشته است.

رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: این بنیاد همزمان در آبادان بیمارستان جدید آیت الله طالقانی را با ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری درحال ساخت دارد که در ماه های آتی به بهره برداری می رسد. بنیاد مستضعفان افتخار می کند که خادم مردم خوزستان است و در بحث های گوناگون استان فعال است.

وی با اعلان اینکه شعار دولت آقای رئیسی راه اندازی یک میلیون مسکن در سال است، عنوان کرد: کاملا با این شعار آقای رئیسی هماهنگ خواهیم بود و آماده هستیم با همکاری دولت، زمینهای بنیاد مستضعفان را برای راه اندازی مسکن های محرومین اختصاص دهیم و ارزش ذاتی زمین را نیز چندان مورد نظر قرار نخواهیم داد.

فتاح اضافه کرد: برمبنای قانون بودجه و تبصره ۱۸، برای اشتغال محرومان ۲ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده و بنیاد مستضعفان نیز به همین میزان سرمایه برای اشتغال محرومان در نظر گرفته است که مجموعا ۴ هزار میلیارد تومان خواهد شد. این اعتبارات بصورت قرض الحسنه، وام اشتغال و بصورت خرد به مردم اختصاص داده خواهد شد تا به اشتغال های خانگی و کوچک در مناطق محروم کمک گردد.

منبع:

1400/06/12
14:02:54
5.0 / 5
1155
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بازی اندروید