بازی اندروید

مجلس حر آغازگر دومین سوگواره تعزیه خوانی شبیه حسین(ع)

مجلس حر آغازگر دومین سوگواره تعزیه خوانی شبیه حسین(ع)

عباس جواهری یکی از بهترین شهادت خوانان در نقش «حر » تقدیر می شود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری بعد از برگزاری موفق اولین سوگواره مجلس خوانی «شبیه علی (ع)» در شب های قدر و سوگواره «شبیه حسین (ع)» در سال گذشته، به استقبال دومین سوگواره «شبیه حسین (ع)» می رود.
این سوگواره در اولین مجلس خود به «حر بن یزید ریاحی» از همراهان امام حسین(ع) در واقعه کربلا می پردازد.
دومین سوگواره «شبیه حسین (ع)» که با هنرنمایی تعدادی از پیشکسوتان تعزیه از سراسر کشور برگزار می گردد در تعزیه خوانی مجلس «حر بن یزید ریاحی» از حضور اساتیدی همچون رضا حیدری، مرتضی صفاریان و عباس جواهری بهره مند می شود.
برمبنای برنامه های اعلامی این سوگواره مقرر شده است تا هر شب یکی از بزرگان تعزیه کشور تجلیل و از هنرمندی هایش تقدیر شود. بدین سان امشب عباس جواهری تجلیل خواهد شد. بسیاری از علاقه مندان تعزیه جواهری را یکی از بهترین شهادت خوانان در نقش جناب حر می دانند.
گفتنی است، دومین سوگواره تعزیه خوانی «شبیه حسین (ع)» از ۱۵ تا ۲۱ شهریورماه با دبیری محسن میرزاعلی در حیاط حوزه هنری به آدرس خیابان سمیه نرسیده به خیابان حافظ با رعایت شیوه نامه های بهداشتی هر شب پس از نماز مغرب و عشا ضمن پخش از فضای مجازی، میزبان علاقه مندان خواهد بود.
علاقه مندان برای مشاهده زنده و برخط اجراهای این سوگواره می توانند به صفحه اینستاگرامی @hoze.honari و سایت www.tva.tv مراجعه کنند.
استاد رضا حیدری، عباس حیدری، عباس جواهری، مرتضی صفاریان، محمد رضایی، محسن هاشمی، حسن نرگس خانی، محمود معینی، سعید نبئی، عباس صالحی، علی صدیقیان، خلیل پیریایی، جواد فلاحتی، مسعود حجازی مهر، سید امیر صالحی، استاد اسماعیل محمدی، استاد ابراهیم میرزاعلی و حسن فیاض همچون مهم ترین هنرمندانی هستند که دومین سوگواره «شبیه حسین (ع)» از وجود آنها بهره مند خواهد شد.
همین طور همزمان با برگزاری این سوگواره گالری ابوالفضل عالی میزبان مجموعه ای از ابزار و لوازم های تعزیه در زمینه های البسه، ابزار و تجهیزات، ماسک ها و عروسک ها و نسخ تعزیه خواهد بود. این موزه سیار ۱۶ شهریور ماه افتتاح می گردد و تا ۲۳ شهریور آماده خدمت به علاقه مندان خواهد بود.
1400/06/16
10:58:21
5.0 / 5
1530
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بازی اندروید