بازی اندروید

چگونگی دریافت ماهیانه غرامت مرخصی زایمان

چگونگی دریافت ماهیانه غرامت مرخصی زایمان

بازی اندروید: مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی جزییات ابلاغیه جدید این سازمان درباره پرداخت ماهانه غرامت ایام حاملگی را اعلام نمود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، مهدی شکوری با اعلان اینکه خوشبختانه خیلی از خدمات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی بصورت غیرحضوری ارائه می شود اظهار داشت: خصوصاً در وضعیت کرونا بر کاهش و حذف مراجعات حضوری تاکید می نماییم.
وی ادامه داد: سامانه خدمات غیرحضوری به آدرس https: //eservices.tamin.ir برای این امر درنظر گرفته شده است.
مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در ادامه جزییات ابلاغیه جدید این سازمان درباره پرداخت ماهانه غرامت ایام حاملگی را اعلام نمود و اظهار داشت: اقدامی که بانوان بیمه شده می توانند انجام دهند این است که وارد سامانه مذکور شده و مدارک مرتبط شامل گواهی ولادت فرزند، شناسنامه مادر و گواهی پزشک و بیمارستان را بارگذاری کنند. سیستم خودش کنترل و احراز شرایط کرده و مبلغ غرامت را محاسبه می کند.
شکوری اضافه کرد: وقتی افراد در سامانه ثبت نام می کنند شماره حساب بانکی شان را هم اعلام می کنند و ما این غرامت را ماهانه برایشان واریز می نماییم.
وی با اعلان اینکه بانوان بیمه شده این اجازه را دارند که سه ماه زودتر از موعد زایمان نیز به مرخصی بروند اظهار داشت: نکته دوم این که برخی مادران به لحاظ بیماریهای خاصی که بر ایشان عارض می شود و ممکنست سلامت مادر و فرزند را گرفتار خطر کند و یک بیماری تلقی شود، فارغ از ۹ ماه مرخصی، می توانند بدون محدودیت هر مدتی که نیاز به استراحت پزشکی دارند، در مرخصی باشند. در این صورت، غرامتی بعنوان ایام حاملگی ناشی از بیماریها بغیر از آن ۹ ماه غرامت به آنها پرداخت خواهیم کرد.
مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی افزود: قبلا روال اینطور بود که اگر فردی در مرخصی زایمان به سر می برد می توانست در آن مدت علی الحساب مبالغی را هر دو و سه ماه یک دفعه دریافت کند که نیاز به درخواست فرد داشت. منتها در ابلاغیه جدید این تکلیف را برای خودمان ایجاد کردیم که بدون نیاز به ثبت درخواست، این مبلغ ماهانه واریز شود.
شکوری درباره شرط واریز ماهانه غرامت ایام حاملگی اظهار داشت: شرط واریز این است که کارفرما هرماه فهرست را ارسال نماید و ما بدانیم که ارتباط فرد با کارفرما قطع نشده و حقوقی دریافت نکرده است. در حقیقت کارفرما هرماه اسم فرد را در فهرست ماهانه رد می کند، اما کارکرد اشتغال را صفر می زند که بیان کننده این است که فرد حقوقی دریافت نکرده اما ارتباطش با کارفرما قطع نشده است. نرم افزار مربوط برای این کار در شرف نهایی شدن است و بعد از آن زمینه اجرایش بطور کامل فراهم می شود.
منبع:

1400/06/17
23:35:47
5.0 / 5
1171
تگهای خبر: خدمات , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بازی اندروید