بازی اندروید

متقاضیان وام ازدواج بخوانند

متقاضیان وام ازدواج بخوانند

به گزارش بازی اندروید برای دریافت وام ازدواج نیازی به رجوع حضوری به شعب بانکها نیست و فرایند آن همچون قبل از راه سامانه مربوطه که بانک مرکزی تعبیه کرده است، انجام می شود اما باتوجه به برخی سوالات و ابهامات متقاضیان این وام در طول فرایند ثبت نام، ایسنا پاسخ و توضیحات این ابهامات را عرضه کرده است.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، وام ازدواج یکی از وام های پرتقاضای سیستم بانکی است که هر ساله در بودجه کشور، بانک مرکزی و دولت مکلف می شوند به بانکها ابلاغ کنند تا درصدی از وام های پرداختی خویش را به این امر اختصاص دهند.
بدین منظور، مطابق قانون بودجه امسال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج ها معادل ۷۰ میلیون تومان و با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله تعیین شده است.
همچنین، به منظور کاهش سن ازدواج جوانان، بانک مرکزی مکلف شد که تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای زوج های زیر ۲۵ سال و زوج های زیر ۲۳ سال حائز شرایط دریافت تسهیلات ازدواج را تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان افزایش دهد.
در این حوزه، بانکها باید برای ضمانت صرفاً یکی از سه مورد اعتبارسنجی، یعنی یک ضامن و سفته یا سهم فرد از حساب یارانه هدفمندی را به منزله ضمانت بپذیرند و طبق گفته مدیر اداره اعتبارات بانک تعداد ضامن ها در متن قانون پیشبینی نشده و مبنای اعتبارسنجی (وضعیت مالی متقاضی و ضامن) اعلام شده است.
براین اساس، به تشخیص بانکها امکان دارد تعداد ضامن ها کم یا زیاد شود.
ثبت نام وام ازدواج به صورت اینترنتی و از راه رفتن به سایت تسهیلات قرض الحسنه وام ازدواج ۱۴۰۰ ve.cbi.ir انجام می شود.
این سایت توسط بانک مرکزی به راه افتاده است تا متقاضیان در هرساعتی از شبانه روز برای ثبت نام و پیگیری درخواست خود به این سایت رجوع کنند. اما در این بین، بعضی از متقاضیان برای تکمیل فرایند ثبت نام خود با ابهامات و سوالاتی مواجهند که در ادامه به آنها پاسخ داده شده است.
یکی از مشکلاتی که برخی متقاضیان وام ازدواج با آن درگیر هستند، پذیرفته نشدن مکرر کُد امنیتی ورود به سامانه برای تکمیل فرآیندهای ثبت نام است که پیگیری های خبرنگار ایسنا از بانک مرکزی با این پاسخ مواجه گردید که حروف مدنظر که برای ورود به سامانه تعبیه شده اند به کوچک و بزرگ بودن صفحه کلید حساس است و افراد باید به این مورد در وارد کردن کُد مربوطه توجه نمایند.
از طرفی، در فرآیند ثبت نام برای دریافت وام ازدواج باید از بین بانکهای عامل موظف به پرداخت این تسهیلات، یکی از آنها انتخاب گردد که سامانه مربوطه در زمان انتخاب بانک عامل این پیغام را می دهد که "هنگام انتخاب بانک عامل، بانکی را انتخاب کنید که بتوانید در آن بانک ضامن تأمین کنید".
این پیام به این مفهوم است که پیش از انتخاب بانک عامل از شرایط بانک مورد نظر برای دریافت ضامن اطلاع پیدا کنید تا فرایند دریافت تسهیلات برای شما تسهیل شود و ضامنی متناسب با شرایط آن بانک عرضه دهید.
علاوه بر این، برخی دیگر از متقاضیان وام ازدواج که اخیرا به سامانه برای ثبت نام و دریافت وام مراجعه نموده اند، این گونه توضیح دادند که برای انتخاب بانک عامل تنها یک بانک به آنها معرفی شده است.
پاسخ بانک مرکزی به این مورد هم این است که منابع بانکهای عامل برای پرداخت وام ازدواج از جانب بانک مرکزی در هفته اول هر ماه شارژ می شود که هر بانکی بسته به تعداد ثبت نام هایی که دریافت می کند، ظرفیت آنها تکمیل می شود و انتخاب مجدد آنها بعنوان بانک عامل برای دریافت وام ازدواج از جانب سایر متقاضیان در اوایل ماه بعد با شارژ شدن سهمیه آنها فعال می شود.
البته، امکان دارد با درخواست بانک هایی که سهمیه آنها برای پرداخت وام ازدواج به پایان رسیده است، بانک مرکزی پیش از آغاز ماه با درخواست آنها موافقت کند و با تمدید سهمیه برای پرداخت وام ازدواج بتوان آنها را در سامانه بعنوان بانک عامل برگزید.
منبع:

1400/06/23
22:04:59
5.0 / 5
1303
تگهای خبر: اینترنت , جوانان , سایت , ضمانت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بازی اندروید