بازی اندروید

نحوه بازنشستگی زنان شاغل تشریح شد

نحوه بازنشستگی زنان شاغل تشریح شد

به گزارش بازی اندروید کلیه بیمه شدگان زن مشمول قانون کار که حداقل ۲۰سال سابقه پرداخت حق بیمه مقرر را پیش از تاریخ تقاضای بازنشستگی پرداخته باشند و سن آنها ۴۲ سال تمام باشد، می توانند تقاضای بازنشستگی کنند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، امیری گنجه مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ که در نشست با کارکنان اداره مستمری های غرب تهران بزرگ سخن می گفت اضافه کرد: زنان بیمه شده ای که درآستانه بازنشستگی به بیماری کرونا مبتلا شدند بدون محدودیت زمانی، مدت بستری آنان که به تایید ( پزشک معتمد، شورای پزشکی و یا کمیسیون پزشکی ) رسیده باشد علاوه بر دریافت غرامت دستمزد مدت دوره تایید شده، ایام بیماری کرونا هم جزو سوابق بیمه ای آنان منظور می گردد و هیچ محدودیت زمانی ندارد.

امیری گنجه در مورد تعداد بازنشستگان زن زیر پوشش تأمین اجتماعی اظهار داشت: بر مبنای آمار سال ۱۳۹۸از ۲ میلیون و۷۹ هزار بازنشسته، تعداد ۲۰۴هزار و ۵۸۷ نفر زنان بازنشسته می باشند که این تعداد ۲۱درصد کل مجموع مستمری بگیران تأمین اجتماعی را می سازند.

وی تصریح کرد: از جمعیت ۳۵۰هزار نفری بازنشستگان و مستمری بگیرا ن زیر پوشش اداره کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ ۳۲ تعداد هزار نفر را زنان بازنشسته می سازند.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ ضمن اشاره به دامنه نوع بازنشستگی زنان در ایران اظهار داشت: به لحاظ گستردگی مشاغل و نوع فعالیت در کارگاه های مختلف و یا پرداخت حق بیمه به صورت (خویش فرما- زنان خانه دار) بازنشستگی زنان در تأمین اجتماعی به شکل های متعدد اجرا می شود.

وی تصریح کرد: کارگاه هایی که مشمول ماده ۱۸۸قانون کار هستند زنان شاغل در این کارگاه ها با داشتن ۲۰سال سابقه کار و ۴۲ سال سن می توانند تقاضای بازنشستگی کنند.
امیری گنجه در مورد کارگاه هایی که مشمول قانون کار نمی باشند اظهار داشت: بر مبنای قانون، چه برای مردان و چه خانمهایی که در این کارگاه ها کار می کنند بر اساس قوانین و آیین نامه استخدامی آن سازمان، نهاد و یا مرکز دولتی بازنشسته می شوند.

وی تصریح کرد: کارکنان و پرسنل مراکز دولتی؛ نهادها، سازمان هایی که ماهیت حقوقی دارند و... با عنایت به این که این دستگاه ها غیرمشمول قانون کارمی باشند از شمول ماده ۱۸۸قانون کار خارج می باشند. در مراکز دولتی یا غیر دولتی درصورتیکه در آئین نامه استخدامی آن دستگاه یا نهاد قید شده باشد که بیمه شده قراردادی و مشمول قانون کار است؛ زنان شاغل می توانند با داشتن ۴۲ سال سن و ۲۰ سال سابقه درخواست بازنشستگی کنند.
مدیر کل تأمین اجتماعی در مورد بیمه شدگان زنان خانه دار اظهار داشت: داشتن ۵۵سال سن و دارا بودن حداقل ۱۰سال سابقه پرداخت حق بیمه برای درخواست بازنشستگی بیمه شدگان زنان خانه دار لازم است.

امیری گنجه سقف سابقه برای بازنشستگی( مردان و زنان ) بدون مطرح بودن سن بیمه شده را ۳۵سال سابقه کاری دانست.

مدیر کل تأمین اجتماعی غرب در مورد بازنشستگی زنان در کارهای سخت و زیان آور اظهار داشت: بر مبنای تبصره ۲ ماده ۷۶ قانون، کلیه زنان شاغل در کارهای سخت و زیان آور با داشتن حداقل ۲۰سال متوالی یا ۲۵ سال متناوب بدون شرط سنی می توانند تقاضای بازنشستگی کنند.

به گزارش روابط عمومی غرب تهران بزرگ، وی خاطرنشان کرد: اشتغال زنان در مشاغل سخت و زیان آور می بایست به تایید کمیته استانی رسیده باشد و عنوان شغلی آنان هم می بایست در لیستهای ارسالی از جانب کارفرما صحیح و متناسب با شغل و رتبه قید شده باشد.

مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران بزرگ میزان سابقه بازنشستگی و سن شاغلان زن بعنوان کارکنان دولت وفق ماده ۱۰۳ قانون خدمات کشوری را با تحصیلات دانشگاهی کارشناسی ارشد و بالاتر را ۶۰سال تمام و حداقل سابقه کاری آنان را ۲۵سال اعلام نمود.
منبع:

1400/06/26
13:45:26
5.0 / 5
1176
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بازی اندروید