بازی اندروید

ارائه خدمات گفتار درمانی به افراد دارای اختلالات شنوایی

ارائه خدمات گفتار درمانی به افراد دارای اختلالات شنوایی

به گزارش بازی اندروید معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه 69 واحد گفتار درمانی در سطح کشور درحال فعالیت است که 82 کارشناس گفتار درمانی در آن فعالیت می کنند، اظهار داشت:  در سال قبل 5124 فرد ناشنوا و کم شنوا تحت پوشش واحدهای گفتار درمانی بودند و از خدمات این مراکز استفاده کردند.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، محمد نفریه در نشستی خبری که در استانه روز جهانی ناشنایان برگزار شد، ضمن تشریح دیگر خدمات سازمان بهزیستی به ناشنوایان بیان کرد: واحدهای شنوایی شناسایی از دیگر مراکزی هستند که به افراد کم شنوا یا ناشنوا خدمات ارائه می کنند. واحدهای شنوایی شناسی با ۶۶ کارشناس شنوایی شناس در سطح کشور فعالیت می نمایند و در سال قبل ۲۶ هزار و ۵۰۰ نفر از خدمات این مراکز استفاده کردند که در حوزه های غربالگری شنوایی نوزادان، ارزیابی و تشخیص کمک شنوایی، مداخله و توانبخشی پس از تشخیص شامل تجویز و تامین وسیله کمک شنوایی، تربیت شنوایی و خدمات دیگر ارائه می دهند.
وی با اعلان اینکه ۶۹ واحد گفتار درمانی در سطح کشور درحال فعالیت است که ۸۲ کارشناس گفتار درمانی در آن فعالیت می نمایند، اظهار داشت: در سال قبل ۵۱۲۴ فرد ناشنوا و کم شنوا تحت پوشش واحدهای گفتار درمانی بودند و از خدمات این مراکز استفاده کردند.
نفریه تامین وسایل کمک توانبخشی را از دیگر خدمات سازمان بهزیستی دراین زمینه عنوان نمود و اضافه کرد: ۲۰ درصد از کل اعتبارات وسایل کمک توانبخشی برای افراد دارای معلولیت کم شنوایی و ناشنوایی هزینه می شود که بیش از ۳۱ میلیارد بودجه می برد. در سال قبل ۲۷۳ هزار نفر از وسایل کمک توانبخشی مانند سمعک و سایر وسایل کمک شنیداری استفاده کردند. همین طور در سال قبل بیش از ۲۰ هزار دستگاه سمعک، ۲۵۲ هزار عدد باطری سمعک و ۲۴۴ عدد سایر وسایل تحویل شده است.
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور افزود: همین طور در سال قبل ۴۷ هزار و ۶۴۰ نفر با سرانه ۲۴۰ هزار تومان سالانه کمک هزینه تامین باطری سمعک جهت مصرف یکساله شان دریافت نمودند.
وی اظهار داشت: همچون خدمات دیگری که افراد کم شنوا و ناشنوا دریافت می کنند، خدمات حمایتی است و هم اکنون بیش از ۱۰۱ هزار فرد ناشنوا و کم شنوا تحت پوشش دریافت کمک هزینه معیشت توانبخشی یا مستمری هستند و هزار و ۱۱۶ نفر حق پرستاری دریافت می کنند که رقم آن امسال به یک میلیون تومان بالا رفته است.
ادامه داردمنبع:

1400/07/07
11:15:38
5.0 / 5
1012
تگهای خبر: خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بازی اندروید