بازی اندروید

افزایش نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران بعلاوه جزئیات

افزایش نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران بعلاوه جزئیات

به گزارش بازی اندروید رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از افزایش نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران اطلاع داد و اظهار داشت: نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران در شهریور ۱۴۰۰ به صورت متوسط ۳۹.۱ درصد بیشتر از شهریور سال قبل بوده است.


مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، در تشریح افزایش نرخ تورم نقطه ای خانوارهای استان تهران اظهار داشت: با این افزایش نرخ تورم خانوارهای استان تهران در شهریور ۱۴۰۰ به صورت میانگین ۳۹.۱ درصد بیشتر از شهریور ۱۳۹۹ برای خرید یک مجموعه کالاها و خدمات یکسان هزینه کرده اند. نرخ تورم نقطه ای گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات هم به ۶۴.۸ درصد و همین نرخ برای گروه کالاهای غیرخوراکی و خدمات به ۳۲.۱ درصد در شهریور ۱۴۰۰ رسیده است.
وی ادامه داد: درگروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات، زیرگروه های سبزیجات، روغن ها و چربی ها و ماهی ها و صدف داران به ترتیب با نرخ تورم نقطه ای ۸۹.۹ درصد، ۸۷.۷ درصد و ۷۶.۷ درصد دارای بیشترین درصد تغییرات شاخص نسبت به ماه مشابه سال قبل بوده اند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ضمن اشاره به نرخ تورم ماهانه شهریور ۱۴۰۰ که نشان دهنده درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به مرداد ۱۴۰۰ است اظهار داشت: در استان تهران این رقم به ۴.۴ درصد رسیده است و به عبارت دیگر شاخص کل قیمت کالاها و خدمات خانوارهای شهری در ماه شهریور، نسبت به مردادماه با رشد ۴.۴ درصدی همراه بوده است. همینطور نرخ تورم ماهانه خانوارهای استان در مرداد ماه رقم ۳.۱ درصد بوده است و مقایسه این ارقام نشان داده است که مقدار این شاخص، طی ماه های اردیبهشت با رقم ۰.۹ درصد تا شهریور سیر صعودی داشته است.
شفیعی تصریح کرد: نرخ تورم ماهانه برای گروه های عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات خانوارهای استان در شهریورماه ۱۴۰۰ دارای رقم ۵.۷ درصد بوده که در مقایسه با ارقام ماه های گذشته روندی کاملا صعودی را نشان داده است و مقدار این نرخ برای این گروه های عمده، در ماه های خرداد، تیر و مرداد به ترتیب ارقام ۳.۲ درصد، ۳.۳ درصد و ۵.۵ درصد بوده است. در شهریورماه ۱۴۰۰، زیرگروه های شیر، پنیر و تخم مرغ و سبزیجات (سبزی ها و حبوبات) به ترتیب با نرخ تورم ماهانه۱۲.۲ درصد و ۱۰.۴ درصد، دارای بیشترین درصد تغییرات شاخص نسبت به ماه گذشته بوده اند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به نرخ تورم سالانه برای خانوارهای استان تهران اشاره نمود و اضافه کرد: نرخ تورم سالانه برای خانوارهای استان تهران به رقم ۴۱.۸ درصد در شهریورماه ۱۴۰۰ رسیده است و بدین سان درصد تغییرات شاخص نسبت به دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل ۴۱.۸ درصد رشد داشته است همینطور نرخ تورم سالانه در شهریورماه ۱۴۰۰ برای گروه های عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات خانوارهای استان دارای رقم ۵۸.۲ درصد بوده است که این شاخص هم در مقایسه با ارقام ماه های خرداد الی مرداد از روندی صعودی برخوردار می باشد و مقدار این شاخص در ماه های خرداد، تیر و مرداد به ترتیب ۴۹.۲ درصد، ۵۲.۴ درصد و ۵۵.۳ درصد بوده است و بیشترین میزان تغییرات نرخ تورم سالانه در این گروه های عمده، در ارتباط با زیر گروه های خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات و ماهی ها و صدف داران به ترتیب با ۷۵.۸ درصد و ۶۹.۴ درصد است.
منبع:

1400/07/09
12:50:34
5.0 / 5
979
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
بازی اندروید