بازی اندروید

معرفی داوران جشنواره ی خندستان

معرفی داوران جشنواره ی خندستان

بازی اندروید: اصفهان دبیر سومین جشنواره‌ی نمایشنامه نویسی کمدی «خندستان»، با تاکید بر بومی و محلی بودن هیئت انتخاب این جشنواره، اسامی اعضای هیئت انتخاب و هیئت داوران بخش های مختلف آنرا اعلام نمود.


سعید امامی دراین باره اظهار داشت: با مشورت شورای سیاست گذاری، سه دسته هیئت انتخاب و سه دسته داور برای بخش های مختلف جشنواره خندستان معرفی و همین طور سعی شده تا در انتخاب افراد هم در هیئت انتخاب و هم در هیئت داوران از متخصصین و کسانی که در آن حوزه صاحب نظر و شاخص هستند، استفاده گردد.
او اشاره کرد: در هیئت انتخاب بیشتر از افراد و متخصصان بومی استفاده شده است و برای هیئت داوران سعی شده تا از افراد شاخص ملی هم در این ترکیب استفاده گردد.
دبیر سومین جایزه‌ی نمایشنامه نویسی کمدی «خندستان» افزود: هم اکنون برای بخش نمایشنامه که دو بخش تألیفی و اقتباسی دارد، یک هیئت انتخاب سه نفره و یک هیئت داور سه نفره معرفی شده و در بخش پژوهش نیز در قسمت مقاله، جستار و تجربه نگاری یک هیئت انتخاب سه نفره و یک هیئت داور سه نفره خواهیم داشت. همین طور برای بخش پژوهش و قسمت مطالعه چهره شاخص کمدی که به مهدی ممیزان اختصاص دارد یک هیئت انتخاب سه نفره و یک هیئت داور سه نفره انتخاب شده است.
مدیر تالار هنر اصفهان، با تاکید بر این که رایزنی برای معرفی و انتشار آثار برگزیده این رویداد در سطح ملی از اکنون آغازشده است، اظهار داشت: مسئله ای که در انتخاب هیئت داوران هر سه بخش مورد توجه و تاکید فراوان ما بود، انتخاب افرادی بود که حضورشان هم سبب رشد و تعالی جشنواره شود و هم برای جشنواره آورده هایی داشته باشد بطوریکه دامنه آنرا پس از اختتامیه نیز گسترش دهد.
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا و به نقل از ستاد خبری سومین جایزه نمایشنامه نویسی کمدی خندستان اصفهان، او اضافه کرد: بعنوان مثال آقای محمودی بختیاری، دانشیار گروه هنرهای نمایشی در دانشگاه تهران یا سعید اسدی، مدیر فعلی دفتر پژوهش و آموزش و انتشارات نمایش اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هر دو بواسطه جایگاه و ارتباطاتی که در دانشگاه دارند، می توانند خروجی های جشنواره را بعداً در سطح ملی معرفی کنند.
امامی اشاره کرد: هدف ما این است که آثار برگزیده این جشنواره در تعامل با مجلات و نشرهای معتبر در زمینه هنرهای نمایشی و با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد به چاپ برسد و بدین سان بیشتر دیده شود.
او با اشاره به این که آثار برگزیده یک جشنواره نباید با برگزاری مراسم اختتامیه به فراموشی سپرده شود تصریح کرد: فرق است میان چنین جشنواره ای با جشنواره‌ی دیگر که تلاش می کند تا این رویداد را با مراسم اختتامیه به انتها نرساند و برای دیده شدن آثار برگزیده به رایزنی های مختلف بپردازد.
مدیر دفتر تخصصی هنرهای نمایشی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، با اشاره به برخی دیگر از چهره های شاخصی که در هیئت انتخاب و داوران جشنواره خندستان مشارکت دارند توضیح داد: بهزاد صدیقی در زمینه های مختلف مدیریتی، اجرائی و صنفی فعال بوده و دبیری جشنواره های مختلف تئاتر کشور را بر عهده داشته است. کوروش نریمانی نیز مدرس دانشگاه و داور جشنواره های نمایشی در سطح ملی و بین المللی است، از هیئت داوران جشنواره فیلم مسکو در سال ۲۰۰۲ بوده و همچنان در این سطح ارتباطات گسترده ای دارد. قول مساعدی که از این بزرگواران گرفته ایم این است که پس از اختتامیه و معرفی آثار برگزیده در انتشار این آثار به ما کمک کنند.
او نام تمامی اعضای هیئت انتخاب و هیئت داوران جشنواره خندستان را به این شرح اعلام نمود:
هیئت انتخاب بخش نمایشنامه نویسی
جمشید خانیان: داستان نویس، نمایشنامه نویس منتقد و پژوهشگر ادبی
محسن رهنما: دانش آموخته کارشناسی فیلم نامه نویسی و کارشناسی ارشد سینما
مریم موحدیان: دانش آموخته ادبیات نمایشی و پژوهش هنر
هیئت داوران بخش نمایشنامه نویسی
جمشید خانیان: داستان نویس، نمایشنامه نویس منتقد و پژوهشگر ادبی
بهزاد صدیقی: نمایشنامه نویس، دراماتورژ، کارگردان، پژوهش گر، مدرس، منتقد تئاتر و سینما
کوروش نریمانی: نویسنده، کارگردان، فیلم نامه نویس و مدرّس دانشگاه
هیئت انتخاب بخش پژوهش (مقاله، جستار، تجربه نگاری)
لیلا پرویزی: دانش آموخته کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تهران
فهیمه سیاحیان: کارشناسی کارگردانی تئاتر و کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از پردیس هنرهای زیبا، دانشگاه تهران
اسدالله اسدی: کارشناس ارشد هنر. دانشگاه تربیت مدرس، نویسنده، کارگردان و مدرس
هیئت داوران بخش پژوهش (مقاله، جستار، تجربه نگاری)
سعید اسدی: کارشناس ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران، کارشناس ارشد سینما از دانشگاه هنر، دکترای تخصصی تئاتر از دانشگاه تهران
لیلا پرویزی: دانش آموخته کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تهران
بهروز محمودی بختیاری: دانشیار گروه هنرهای نمایشی دانشگاه تهران
هیئت انتخاب مطالعه‌ی چهره‌ی شاخص (یادبود مهدی ممیزان)
علیرضا ارواحی: منتقد و پژوهشگر هنر
لیلا پرویزی: دانش آموخته کارشناسی بازیگری و کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تهران
خسرو ثقفیان: سابقه فعالیت نمایشی از سال ۴۷ در کانون پرورش فکری کودک و نوجوان، مرکز فرهنگی تلویزیون، دانشگاه اصفهان، آموزش وپرورش. بازیگر، نویسنده، کارگردان و داور جشنواره های مختلف
هیئت داوران مطالعه‌ی چهره‌ی شاخص (یادبود مهدی ممیزان)
علیرضا ارواحی: منتقد و پژوهشگر هنر
اسدالله اسدی: کارشناس ارشد هنر. دانشگاه تربیت مدرس، نویسنده، کارگردان و مدرس
ناصر کوشان: دانش آموخته هنرکده آناهیتا، دانشکده دراماتیک و کارگاه نمایش
جشنواره سراسری نمایشنامه نویسی کمدی خندستان به همت تالار هنر سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان و حوزه هنری استان اصفهان انجام می شود. تمامی علاقه مندان تا ۳۰ مهرماه برای ارسال اثر به بخش های مختلف این جشنواره فرصت دارند و می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی آن به سایت Khandestan-isf.ir و یا صفحات اینستاگرامی @tallar_honar_official و @artesfahan.ir مراجعه کنند.
منبع:

1400/07/10
10:04:01
5.0 / 5
1158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بازی اندروید