بازی اندروید
روایتی از یك مصاحبه بی سرانجام با فتحعلی اویسی

دیجیتالم کجا بود؟!

دیجیتالم کجا بود؟!

عباس یاری، با یادآوری خاطره ای از مصاحبه پر دردسر و بی سرانجامش با فتحعلی اویسی، یاد این هنرمند را گرامی داشت.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، عباس یاری ـ منتقد سینما و از بنیانگذاران مجله های «فیلم» و «فیلم امروز» ـ در یادداشتی به ذکر خاطره مصاحبه اش با مرحوم فتحعلی اویسی پرداخته است.
یاری که ماه گذشته برای انتشار شماره ویژه مجله «فیلم امروز» قصد داشته به مناسبت سی و پنج سالگی فیلم به یادماندنی «ناخدا خورشید» با فتحعلی اویسی بعنوان بازیگر این فلیم مصاحبه ای را ترتیب دهد، جریان این مصاحبه را اینطور شرح داده است: «آقای اویسی عزیز، الان که خبر رفتنتان را شنیدم شوکه شدم. ماه پیش که در تدارک انتشار شماره ویژه ای برای سی و پنج سالگی «ناخدا خورشید» بودیم، برای پیدا کردنتان به هر کسی که می شناختم متوسل شدم، نمی دانستم کجا هستید. آخرش رفیقی قدیمی ات حسن تهرانی که در آمریکا زندگی می کند، اظهار داشت: «باید اینجا باشد، مدتی است ازش خبری ندارم؛ پیدایش می کنم و باهاش مصاحبه می کنم.» اما روز بعد گفت شماره ای که از او دارم جواب نمی دهد. با ناامیدی شماره را گرفتم. خیلی شانسی گوشی را برداشتی، تلخ و کلافه و بی حوصله، از زمانه دلخور بودی. گفتم «آقا می خواهم قرار مصاحبه بگذاریم.» گفتی «ولم کن بابا! درباره چی حرف بزنیم؟!» من به جهت اینکه یخ رابطه را باز کنم به شوخی گفتم «دیجیتال! همین دیجیتال که تو باهاش مخالف بودی و می گفتی دیجیتالم کجا بوده، آخرش دنیا را گرفت اما فرهنگ کتابخوانی و مطالعه را نابود کرد.» گفتی «خب چه حرفی برای گفتن داریم؟» گفتم «ناخدا خورشید» گفتی «ساخت آن فیلم که پدر همه ی ما را درآورد؛ در آن شهر دور افتاده که نه آب داشت و نه غذا» بعد شوخی کردی که «مگس پلو می خوردیم!» گفتم «اما حاصل کار فیلمی ماندگار شد، به خاطر ناصر تقوایی هم که شده حرف بزنیم.» گفتی «باشه اولِ اون هفته زنگ بزن...»
دیر شده بود، مجله داشت می رفت زیر چاپ. فکر کردم حالا که به این شماره نرسیده، صبر کنم تا یک گفت وگوی عمری با هم بکنیم. دو هفته پیش باردیگر باهات تماس گرفتم. گفتی «پشت فرمونم بعدا تماس بگیر...». آقا ول کنت نیستم. به خودم و تو قول داده ام این مصاحبه را انجام بدهم. بدون خداحافظی رفتی سفر آخریت؟ آنجا با کاغذ و قلم، نه با ضبط و دیجیتال میام سراغت، مصاحبه خوبی میشه...»
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، فتحعلی اویسی بازیگر سینما و تلویزیون که در خوانندگی هم دستی داشت، بامداد سه شنبه ـ ۱۳ مهرماه ـ از دنیا رفت. اویسی در نقش «آقای کاووسی، مدیر مسوول هفته نامه شهر قشنگ» در مجموعه «بدون شرح»، در بین مخاطبان تلویزیون ماندگار شده است. از دیگر کارهای تلویزیونی این هنرمند می توان به «کمربندها را ببندیم»، «دارا و ندار»، «زیر زمین» و «سربداران» اشاره نمود.1400/07/13
23:49:32
5.0 / 5
1603
تگهای خبر: بازی , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بازی اندروید