بازی اندروید

سینمای کودک چشم انتظار حمایت نهادهای دولتی

سینمای کودک چشم انتظار حمایت نهادهای دولتی

اصفهان مونا فرجاد ضمن اشاره به اهمیت گردش سرمایه در سینما اظهار داشت: در مواقعی که کمبود ورود سرمایه و سرمایه گذار به بخشی از وجوه هنری احساس می شود، شاید ورود نهادهای دولتی بتواند مؤثر و راهگشا باشد.


مونا فرجاد، در نشست خبری فیلم «پسران دریا» که روز گذشته (شنبه_۱۷ مهرماه) در پردیس سینمایی ساحل برگزار شد، اظهار نمود: این فیلم در دو اپیزود متفاوت یکی در شمال و یکی در جنوب کشور تولید شده و داستان آن به روایت زندگی پسری از خطه شمال و دریای مازندران در اپیزود اول به کارگردانی قاسمی جامی و در قسمت دوم به روایت زندگی پسری دیگر در سواحل خلیج فارس و دریای عمان به کارگردانی افشین هاشمی برمی گردد.
او با اشاره به سختی های ساخت فیلم در وضعیت کرونائی اظهار داشت: بازیگران، تنها عناصر تهیه‌ی یک فیلم هستند که باید در مقابل دوربین بدون ماسک حاضر شوند و علاوه بر آن در مراحل پشت صحنه نیز روابط نزدیکی با برخی عوامل نظیر گریمور دارند بنا بر این همیشه خطر ابتلای بازیگران به کرونا نسبت به سایر عوامل فیلم بیشتر است، اما فیلم «پسران دریا» فیلمی متفاوت بود برای اینکه در این فیلم از گریم استفاده نشد؛ همین طور به سبب رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی هیچ کدام از عوامل و بازیگران این فیلم به کرونا مبتلا نشدند.
این بازیگر سینما، با اشاره به استقبال کم مخاطبان از اکران فیلم ها در روزهای کرونا، توضیح داد: به سبب شرایط بحرانی و لطمه پذیری زیاد در مقابل کرونا، تعداد فیلم های تولید شده در این دوران بسیار ناچیز است از طرفی سینمای کودک نیز به سبب فقدان حمایت کافی در ساخت و اکران لطمه پذیرتر است.
فرجاد اشاره کرد: سرمایه و گردش آن در سینما یکی از عوامل بسیار مهمست و در مواقعی که کمبود ورود سرمایه و سرمایه گذار به قسمتی از وجوه هنری احساس می شود، شاید ورود نهادهای دولتی بتواند مؤثر و راهگشا باشد.
او اضافه کرد: مراحل تولید اپیزود دوم فیلم «پسران دریا» در کیش و چند شهر جنوبی بود. کیش یک سرزمین توریستی است، اما شرایط و داستان فیلم بیان کننده نظر خاص کارگردان بر نمایش قسمت بومی نشین جزیره فارغ از مجتمع های تجاری، هتل ها و جاذبه های توریستی و گردشگری آنست.
بازیگر فیلم «پسران دریا» یکی از جاذبه های این فیلم را داشتن لهجه محلی دانست و اظهار داشت: باوجود امکان استفاده از زیرنویس در بعضی از قسمت های فیلم که بازیگران دارای لهجه‌ی غلیظ تری هستند، کارگردان برای جلب توجه بیشتر مخاطب به رویدادها و درک عمیق تر احساسات موجود در آن ترجیح داد از آن استفاده نکند.
فرجاد اشاره کرد: ایفای نقش در کنار کودکانی که تجربه بازیگری را ندارند خیلی مشکل تر از بازی با بزرگ سالان بدون تجربه است. بازیگر نقش کودک فیلم «پسران دریا» شیطنت و کنجکاوی خاصی داشت که گاهی عوامل فیلم را به دردسر می انداخت اما به شیرینی آن نیز می افزود.1400/07/18
11:41:42
5.0 / 5
1507
تگهای خبر: بازی , تولید , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بازی اندروید