بازی اندروید
در پی بازدید فراكسیون زنان از پژوهشكده معتمد جهاد دانشگاهی

قاسمپور: به مقوله سلامت زنان بصورت کلان تر باید توجه گردد

قاسمپور: به مقوله سلامت زنان بصورت کلان تر باید توجه گردد

بازی اندروید: رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه کلان تر به مقوله سلامت زنان تاکید نمود.


به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، فاطمه قاسمپور در مطلبی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «در هفته ملی سلامت زنان به سر می بریم. یکی از موضوعات مهم در زمینه زنان، توجه به ابعاد مختلف سلامتی این قشر است. بااینکه غالب مسائل حوزه سلامت، میان زن و مرد مشترک است، اما از سویی سرطان های ویژه زنان نیازمند برنامه ریزی و توجه ویژه است و از طرف دیگر، بار برخی بیماریهای مشترک ممکنست در بعضی مناطق در بین زنان بیشتر باشد.
تاکنون در برنامه ریزی های کلان توسعه، به مقوله سلامت زنان بصورت امری جامع و ویژه پرداخته نشده و بیشتر ملاحظات مربوط به سلامت مادران و زایمان در نظر گرفته شده است. هرچند این بخش نیز کاملاً مهم و ضرورت برنامه ریزی برای آن غیرقابل کتمان است، اما لازم است به مقوله سلامت زنان بصورت کلان تر نیز توجه گردد.
از همین روست که دستیابی به نقشه سلامت زنان و طراحی الگوهای مداخلاتی مطلوب، گامی مهم و مؤثر در امتداد تامین سلامت نیمی از جامعه است. سند سلامت زنان که قبل از این در همین راستا تدوین و مصوب شده، نیازمند تهیه فوری بخشنامه اجرائی و ابلاغ آنست. در نامه ای که مدتی پیش به وزیر بهداشت ارسال کردم، بر این اقدام تاکید داشتم.
امروز در بازدید فراکسیون زنان از پژوهشکده معتمد جهاد دانشگاهی، درباره مسائل خاص زنان درگیر این بیماریها صحبت کردیم. این گفت وگوها مسیر توسعه اقدامات را گسترش می دهد.
غربالگری و پیشگیری در نخستین گام و در گام بعدی توسعه پروتکلهای نوین درمانی، مساله مهم و جدی درباب سرطان های زنان است که ضرورت دارد فراگیر شود.»
بر اساس این گزارش، هفته ملی "سلامت بانوان ایران"، همه ساله در هفته پایانی مهرماه با هدف اطلاع رسانی و حساس سازی گروه های مختلف جامعه درباب اولویت های سلامت زنان بعنوان نیمی از جمعیت کشور، برگزار می گردد.

منبع:

1400/07/27
10:24:55
5.0 / 5
1438
تگهای خبر: اینستاگرام , سلامتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بازی اندروید