بازی اندروید

تقاضای سینمادارها برای اکران همزمان قهرمان و گشت ارشاد 3

تقاضای سینمادارها برای اکران همزمان قهرمان و گشت ارشاد 3

به گزارش بازی اندروید سخنگوی انجمن سینماداران کشور از رئیس سازمان سینمایی درخواست نمود تا برای رونق بخشی به سالن های سینما بعد از دو سال تعطیلی و رکود، دو فیلم دارای پروانه نمایش «قهرمان» و «گشت ارشاد 3» را همزمان با هم اکران کند.


محمدرضا صابری در گفت وگویی با ایسنا بیان کرد: خدا را شکر که حال و هوای سینماها پس از مدت ها خوب شده و دلیل این مدعا هم فروش خوب روزهای پنجشنبه و جمعه هفته قبل است که پس از گذشت 12 هفته از اکران فیلم «دینامیت» فروش دیشب آن به ۴۵۰ میلیون تومان رسیده است، البته این اتفاق در دو سال قبل کم سابقه بود به ویژه آنکه بیشتر سینماهای شهرستان ها بسته هستند و پردیس ها هم علاوه بر ظرفیت 50 درصدی هر سالن، از نظر دایر بودن تعداد سالن ها هم با 50 درصد ظرفیت خود کار می کنند، یعنی بطورمثال پردیس کورش با 14 سالن فقط نیمی از سالن هایش بلیت فروشی دارد.
وی ادامه داد: خوشبختانه باتوجه به انجام واکسیناسیون و اطلاع یافتن بیشتر مردم از باز بودن سینماها، الان بهترین فرصت است تا با اکران فیلم های خوب مردم بیشتری را به سالن های سینما بکشانیم تا سینما از این رکود دو ساله بیرون رود. بر همین مبنا تقاضای ما از ریاست جدید سازمان سینمایی، آقای خزاعی این است که از اکران دو فیلم خوب و مخاطب پسند «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی و «گشت ارشاد 3» به کارگردانی سعید سهیلی که در دو ژانر متفاوت اجتماعی و کمدی هم هستند، حمایت کنند تا در کنار فیلم های دیگری همچون «دینامیت»، «درخت گردو» و «پوست» تلاش نماییم سینماها به روزهای خوب خود برگردند. الان زمان این است که این دو فیلم که هر دو هم پروانه نمایش دارند طبق قرار قبلی اکران شوند تا بیشتر سینماهای تعطیل نیز باردیگر باز شوند. ضمن این که چند پردیس سینمایی مثل «لوتوس» نزدیک به دو سال است که در شُرف راه اندازی هستند و منتظرند ببینند که این هفته فیلم های خوبی اکران می شوند یا خیر که با آنها سالن های خودرا افتتاح کنند.
صابری با اشاره به دیدار اعضای هیات مدیره انجمن سینمادارها با رئیس جدید سازمان سینمایی اشاره کرد: اگر الان آقای خزاعی می خواهد کمکی به سینما کند، عمده ترین کاری که می تواند انجام بدهد، مهیا کردن شرایط برای اکران همزمان همین دو فیلم کمدی و اجتماعی است که قبل تر هم زمان پخش آنها پنجم آبان اعلام شده بود. هم اکنون این بزرگترین خدمتی است که ایشان می تواند برای سینما انجام دهد تا مخاطب با سینما آشتی کند.
به گزارش بازی اندروید به نقل از ایسنا، در ایام گذشته خبرهایی در خصوص نامشخص بودن زمان اکران فیلم «گشت ارشاد 3» ساخته سعید سهیلی بخاطر یکی از بازیگرانش _ که مدتی است به خارج از کشور مهاجرت کرده _ منتشر گردید. بااینکه این خبر بصورت رسمی توسط دبیر شورای صنفی نمایش - مرتضی شایسته - اعلام و بعد تکذیب شد، اما پیگیری های دیگر نشان میدهد که اصل خبر و اما و اگرهایی در این مورد درست بوده و برخی دست اندرکاران فیلم و سازمان سینمایی اعلام می کنند که نگرانی هایی در ایام ابتدایی فعالیت مدیران جدید دراین زمینه وجود دارد، با این وجود از آنجائیکه این فیلم پروانه نمایش دارد و سکانس های مربوط به بازیگر مورد نظر هم چندان زیاد نیست عده ای دیگر تاکید دارند که وقتی سریالی از این بازیگر درحال بازپخش از تلویزیون است، پس مانعی برای اکران فیلم در تاریخ مقرر نباید وجود داشته باشد.1400/08/01
21:18:19
5.0 / 5
1108
تگهای خبر: بازی , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بازی اندروید